slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

Lifestyle

Co zrobić, żeby mieć długie włosy? – Te triki nie zawiodą

Włosy to jeden z naszych atrybutów, któremu poświęcamy zdecydowanie dużo czasu. Po pierwsze bywamy często u fryzjera, po drugie wybieranie szamponów i odżywek to też czasem pracochłonne zajęcie. Po trzecie – codziennie je czeszemy lub szczotkujemy, po czwarte – myjemy je częściej lub rzadziej – w zależności od upodobań, ale najwięcej czasu zajmuje nam narzekanie na ich kondycję i długość.

Może nie Roszponka, ale chociaż za łopatki

O włosy się martwimy – często nie odpowiada nam ich gęstość, długość, podatność lub nie na stylizację lub struktura włosa, która czasem jest naprawdę kiepska. Chciałybyśmy przyśpieszyć ich wzrost, ale nic nie skutkuje. Co zrobić żeby mieć długie włosy? Na początku postawmy na naturalne metody – jeśli nie poskutkują, spróbujmy czegoś więcej.

– Picie pokrzywy – jeśli nie odpowiada nam jej smak wybierzmy, np. napar z dodatkiem mango lub pomarańczy – to zdecydowanie podnosi jej walory smakowe. Przez miesiąc po jednej herbatce wieczorem i efekty powinny być już widoczne.

– Kurze białko. Nakłada się je na włosy i pozostawia na 15 minut. Na taki zabieg trzeba sobie pozwolić przynajmniej raz w tygodniu.

– Szczotkowanie i masowanie. Włosy szczotkujmy wraz ze skórą głowy. Poprawi to mikrokrążenie i pobudzi cebulki do wzrostu. Podczas mycia również delikatnie masujmy głowę – niech to będzie dla nas chwila przyjemności.

– Co zrobić żeby mieć długie włosy? – Często je podcinać. Podcinanie poprawia ich kondycję, a zdrowy włos rośnie szybciej.

– Nie nośmy kucyków i koczków. Związywane i spinane włosy wypadają znacznie częściej.

– Nie suszmy suszarką, nie używajmy prostownicy i nie używajmy zbyt dużo kosmetyków do stylizacji.

Coś ze sklepowych półek

Co zrobić żeby mieć długie włosy, a metody naturalne zawiodą? Wspomóżmy się preparatami dostępnymi w drogeriach i aptekach.

– Wcierki – zdecydowanie zasługują na uwagę, ponieważ bardzo wiele kobiet zachwala ich skuteczność. Co ważne – na efekty wcale nie trzeba długo czekać. Niestety są dość drogie.

– Olejki – wcierane w skórę głowy i trzymane przynajmniej godzinę choć raz w tygodniu przynoszą naprawdę dobre rezultaty.

– Suplementy – możemy również wspomóc się różnymi suplementami, które poleci nam każda apteka lub sklep ziołowy.

Uważaj na szampony

Niestety szampony często przyczyniają się do kiepskiej kondycji włosa. Trafić na właściwy dla swojego rodzaju włosów to często duży problem. Co zrobić żeby mieć długie włosy i nie niszczyć ich szamponami?
– Zanim nałożymy go na głowę i włosy, połączmy go z wodą. Pamiętamy, że wystarczy go naprawdę niewiele.

Redakcja portalu SlowLifePolska.pl zajmuje się publikacją treści dotyczących szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Na stronie znajdują się artykuły poświęcone różnym tematom, takim jak zdrowie, uroda, dom, ogród oraz lifestyle. Portal porusza również kwestie związane z modą i urodą, podkreślając aspekty związane ze świadomym życiem i slow life. Redakcja publikuje artykuły na różnorodne tematy, od wyboru odpowiednich dodatków do kuchni, przez porady dotyczące pielęgnacji włosów i paznokci, aż po wskazówki dotyczące urządzania domu i ogrodu.