slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

nowy czy uzywany
Porady

Nowy czy używany samochód dostawczy do firmy?

Wybór samochodu dostawczego do firmy nie jest tak prostym zadaniem, jak się może na początku wydawać. Dlatego warto zapoznać się z różnymi możliwościami oraz poznać zalety i wady zakupu samochodów nowych i używanych.

Zalety nowych samochodów

Zakup nowego samochodu dostawczego do przedsiębiorstwa to bardzo korzystne rozwiązanie pod wieloma względami. Nowy samochód dostawczy to przede wszystkim wysoka jakość, ponieważ decydując się na taki wybór ma się pewność, że pojazd jest w pełni sprawny technicznie i bezawaryjnie posłuży przez kilka lat. Nowe samochody dostawcze można zakupić w bardzo korzystnym finansowaniu, które jest oferowane przez MAN FS.

Wady nowych samochodów

Wybór nowego pojazdu do przedsiębiorstwa może mieć również pewne wady. Wśród nich wskazuje się przede wszystkim wyższe koszty tego rozwiązania, jeśli porównuje się je z zakupem używanego pojazdu. Nowe samochody są droższe, a po zakupie mogą stracić na wartości nawet trzydzieści procent. Doskonałą alternatywą dla zakupu nowego samochodu dostawczego za gotówkę będzie wzięcie na niego leasingu, co jest bardziej opłacalne.

Zalety używanych samochodów

Samochody dostawcze poleasingowe to bardzo dobry wybór dla wielu przedsiębiorstw, a zwłaszcza tych, które dysponują dość dużą flotą. Używane samochody są zdecydowanie tańsze niż ich nowe odpowiedniki, dlatego można sporo zyskać na takiej transakcji. Oprócz tego na rynku można znaleźć dość szeroki wybór używanych pojazdów i nie trzeba czekać na możliwość ich zakupu, tak jak to często ma miejsce podczas zakupu nowych samochodów dostawczych – nie trzeba też ich kupować – warto zapoznać się z ofertą najmu długoterminowego: https://manfs.pl/finansowanie/samochody-ciezarowe/wynajem-dlugoterminowy.html 

Wady używanych samochodów

Używane samochody dostawcze także mają pewne wady, które warto sprawdzić przed zakupem. Przede wszystkim używany samochód może być bardziej awaryjny, co sprawia, że będzie wymagał częstszych napraw. Jego stan techniczny może być niepewny, dlatego warto dokładnie sprawdzać oferty. Bardzo dobrym wyborem są samochody dostawcze poleasingowe, które są bardzo dokładnie sprawdzane przez dealerów. Ich zakup będzie korzystny dla przedsiębiorstwa, które nie będzie od razu musiało inwestować w naprawy.

Co wybrać?

Wybór samochodu dostawczego do firmy zależny jest od kilku istotnych czynników. Wśród nich można wskazać przede wszystkim koszty takiego rozwiązania oraz sytuację finansową firmy. Pod uwagę należy wziąć również wielkość floty w przedsiębiorstwie oraz specyfikę realizowanych zleceń. MAN FS to podmiot, w którym można uzyskać bardzo atrakcyjne finansowanie na pojazdy dostawcze, dlatego warto zapoznać się z jego szczegółową ofertą.