slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

Lifestyle

Czym jest slow life na co dzień?

Slow life z dnia na dzień zyskuje coraz większą ilość zwolenników. Nie ma się czemu dziwić. W dzisiejszych czasach żyjemy bardzo szybko i coraz więcej osób zaczyna szukać innego sposobu na życie. Czym jest slow life i jak wygląda na co dzień?

Jak to się zaczęło?

Sformułowanie slow life powstało w 1986 roku w Rzymie, gdzie włoski krytyk kulinarny Carlo Petrini zwrócił uwagę, że jemy szybko i często niezdrowo. Stwierdzenie to rozpoczęło bojkot restauracji McDonald’s, które preferują szybki i niezdrowy styl odżywiania.

Slow food to zdrowe składniki, potrawy przyrządzane z pietyzmem i dbałością, na które nie czekamy chwili, i których nie pochłaniamy w kilka chwil bez większego zastanowienia, co wpada do naszego żołądka. Slow food to celebrowanie jedzenia. Jego smaku, chwili z rodzina i przyjaciółmi.

Dziś slow food to tylko jeden z elementów życia. Slow life to również slow fashion, parenting, travel, cosmetics czy busines. Czym jest slow life w praktyce?

Tu i teraz

Slow life to umiejętność znalezienie równowagi między życiem zawodowym, a prywatnym. Skupianie się na celu, który mamy do osiągnięcia oraz na drodze, która nas do niego prowadzi. Bardzo ważne jest celebrowanie tego, co w danej chwili nas zajmuje.

Osoby żyjące w duchu slow life koncentrują się na czynnościach, które wykonują w danej chwili. Nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Będąc z dziećmi warto poświęcić im swoją całą uwagę. Odłożenie telefonu komórkowego, zamknięcie laptopa, czy wyłączenie telewizora wydaje się być niemożliwe? Dla osób slow life to właśnie jest esencja funkcjonowania. Czas, który poświęcony jest dzieciom jest tylko ich. Czas, który jest przeznaczony na pracę nie może przeciekać między palcami.

Warto zastanowić się, czy zajmując się dziećmi jesteśmy w stanie odpisywać na firmowe emaile? Czy nie jest tak, że wielozadaniowość, której się nauczyliśmy sprawia, że nie koncentrujemy się na żadnym z zadań do końca?

Slow life to nie sposób na lenistwo. Osoba, która kocha swoja pracę poświęca się jej całkowicie, ale w wyznaczonych ramach czasowych. Zachowanie równowagi pozwala na zachowanie radości z pracy oraz sił, by pracować na sto procent i nie poddać się wypaleniu zawodowemu, które jest bardzo powszechnym problemem.

Podział życia na konkretne elementy pozwala na cieszenie się rodziną, pracą czy powolnymi wieczorami z przyjaciółmi. Filozofia slow life to również umiejętność pamiętania o swoich potrzebach. Realizowanie swoich pasji, stawianie przed sobą nowych celów, ale i cieszenie się rezultatami to esencja slow life.

Redakcja portalu SlowLifePolska.pl zajmuje się publikacją treści dotyczących szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Na stronie znajdują się artykuły poświęcone różnym tematom, takim jak zdrowie, uroda, dom, ogród oraz lifestyle. Portal porusza również kwestie związane z modą i urodą, podkreślając aspekty związane ze świadomym życiem i slow life. Redakcja publikuje artykuły na różnorodne tematy, od wyboru odpowiednich dodatków do kuchni, przez porady dotyczące pielęgnacji włosów i paznokci, aż po wskazówki dotyczące urządzania domu i ogrodu.