slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

niedoczynność tarczycy dieta
Zdrowie

Zasady diety w niedoczynności tarczycy

Chorując na niedoczynność tarczycy, jesteś w stanie samodzielnie sobie pomóc i to nie tylko poprzez przyjmowanie odpowiednich leków z hormonami. Przede wszystkim zadbaj o masę swojego ciała, zwłaszcza jeśli już teraz masz z nią jakiś problem. Objawy niedoczynności na pewno będą słabsze i będzie ich po prostu mniej, jeżeli poradzisz sobie z nadwagą bądź tym bardziej otyłością. A jak ogólnie powinna wyglądać niedoczynność tarczycy dieta i jak ją skomponować, aby pomogła ci ona zadbać o twoje zdrowie?

Niedoczynność tarczycy dieta

W każdej diecie ważną rolę odgrywa białko. W twoim przypadku równie ważne okaże się to, z jakich źródeł zaczniesz je pobierać. Jeżeli spożywasz produkty pochodzenia zwierzęcego, wybieraj raczej ich chudsze odmiany. Zrezygnuj z wieprzowiny i podrobów na rzecz piersi z kurczaka bądź indyka albo chudej wołowiny czy królika. Przekonaj się do ryb. Staraj się je jeść przynajmniej dwa razy w tygodniu. To właśnie one wprowadzą do twojej diety duże ilości jodu, selenu i witaminy D, czyli trzech bardzo ważnych substancji, które są w stanie uregulować pracę tarczycy.

Co jest ważne w diecie przy niedoczynności tarczycy?

Musisz natomiast ograniczyć do minimum nasycone kwasy tłuszczowe. Niedoczynność tarczycy dieta praktycznie w ogóle nie powinna się z nich składać. Aby móc ich unikać, ogranicz ogólne spożycie produktów pochodzenia zwierzęcego, a zamiast tego uzupełniaj dietę roślinami strączkowymi, produktami z pełnego ziarna, warzywami i owocami. Uważaj przede wszystkim na gotowe słodycze i margaryny. To one są niestety źródłami olbrzymiej ilości kwasów nasyconych.

magictown.pl