slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

niedoczynność tarczycy dieta
Zdrowie

Zasady diety w niedoczynności tarczycy

Chorując na niedoczynność tarczycy, jesteś w stanie samodzielnie sobie pomóc i to nie tylko poprzez przyjmowanie odpowiednich leków z hormonami. Przede wszystkim zadbaj o masę swojego ciała, zwłaszcza jeśli już teraz masz z nią jakiś problem. Objawy niedoczynności na pewno będą słabsze i będzie ich po prostu mniej, jeżeli poradzisz sobie z nadwagą bądź tym bardziej otyłością. A jak ogólnie powinna wyglądać niedoczynność tarczycy dieta i jak ją skomponować, aby pomogła ci ona zadbać o twoje zdrowie?

Niedoczynność tarczycy dieta

W każdej diecie ważną rolę odgrywa białko. W twoim przypadku równie ważne okaże się to, z jakich źródeł zaczniesz je pobierać. Jeżeli spożywasz produkty pochodzenia zwierzęcego, wybieraj raczej ich chudsze odmiany. Zrezygnuj z wieprzowiny i podrobów na rzecz piersi z kurczaka bądź indyka albo chudej wołowiny czy królika. Przekonaj się do ryb. Staraj się je jeść przynajmniej dwa razy w tygodniu. To właśnie one wprowadzą do twojej diety duże ilości jodu, selenu i witaminy D, czyli trzech bardzo ważnych substancji, które są w stanie uregulować pracę tarczycy.

Co jest ważne w diecie przy niedoczynności tarczycy?

Musisz natomiast ograniczyć do minimum nasycone kwasy tłuszczowe. Niedoczynność tarczycy dieta praktycznie w ogóle nie powinna się z nich składać. Aby móc ich unikać, ogranicz ogólne spożycie produktów pochodzenia zwierzęcego, a zamiast tego uzupełniaj dietę roślinami strączkowymi, produktami z pełnego ziarna, warzywami i owocami. Uważaj przede wszystkim na gotowe słodycze i margaryny. To one są niestety źródłami olbrzymiej ilości kwasów nasyconych.

magictown.pl
Redakcja portalu SlowLifePolska.pl zajmuje się publikacją treści dotyczących szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Na stronie znajdują się artykuły poświęcone różnym tematom, takim jak zdrowie, uroda, dom, ogród oraz lifestyle. Portal porusza również kwestie związane z modą i urodą, podkreślając aspekty związane ze świadomym życiem i slow life. Redakcja publikuje artykuły na różnorodne tematy, od wyboru odpowiednich dodatków do kuchni, przez porady dotyczące pielęgnacji włosów i paznokci, aż po wskazówki dotyczące urządzania domu i ogrodu.