slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

Wspólny pokój dla chłopca i dziewczynki
Dom i Ogród

Wspólny pokój dla chłopca i dziewczynki – jak go urządzić?

Zdecydowałeś się na zakup mieszkania 2 pokoje Warszawa, lecz masz dwójkę dzieci? W przypadku, gdy są to pociechy tej samej płci, urządzenie pokoju zazwyczaj nie powinno stanowić problemu. Gorzej to wygląda w przypadku, gdy swoją przestrzeń muszą dzielić chłopiec z dziewczynką. Bo przecież dziewczynka nie będzie chciała, aby jej pokój oddawał chłopięcy styl, ani odwrotnie, jak więc temu zaradzić? W takiej sytuacji, nie pozostaje nic innego, jak pójście na kompromis i stworzenie przestrzeni, w której oboje będą się czuć dobrze i komfortowo. Sprawdź, jak pomysłowo rozplanować pomieszczenie, aby dwójka Twoich dzieci, o tak różnym guście, była zadowolona z efektu urządzonego pokoju!

Co z meblami?

Nie da się ukryć, że najważniejszym elementem w każdej sypialni jest łóżko. W przypadku dzielenia z kimś pokoju, jest to jeszcze bardziej istotna kwestia. Dla dzieci świetną zabawę stanowią łóżka piętrowe. Jeśli przestrzeń pomieszczenia nie jest zbyt duża, to jest to opcja niemalże idealna. Gdy już jednak możesz cieszyć się większym metrażem, lepiej zainwestuj w dwa oddzielne łóżka, tak, aby dzieci miały swoją własną strefę komfortu, której nie będą musiały z nikim dzielić. Pociechy powinny również posiadać dwa oddzielne biurka, przy których będą mogły oddawać się nauce i ulubionym zajęciom. 

Stylistyka ogólna

Wiadomym jest, że chłopcy i dziewczynki mają zazwyczaj zupełnie inne oczekiwania względem kolorystyki czy dodatków. Jak więc pogodzić ze sobą ich odmienne gusta? Warto zacząć od tego, że jeśli dzieci chcą mieć pokój w zupełnie innych kolorach, dobrym pomysłem jest, aby część chłopca urządzić w takim kolorze, w jakim chce, a część dziewczynki zrobić według jej gustu. W takim wypadku to meble powinny stanowić element spajający, dzięki któremu całość będzie wyglądała jednolicie i harmonijnie. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak postanowienie na urządzenie całości w jednym kolorze, natomiast dobranie dodatków powinno być zgodne z gustem dzieci. Łatwiej wtedy pogodzić ze sobą całość kompozycji.

Przestrzeń osobista

Jak zostało to wyżej wspomniane, najważniejszą kwestią, w przypadku dzielenia pokoju, pomiędzy chłopcem a dziewczynką, jest przestrzeń osobista, szczególnie gdy dzieci dorastają. Należy zadbać o to, aby dzieci miały wydzieloną część przestrzeni na własność oraz część wspólną, w której będą mogły się integrować. Część własna powinna zawierać rzeczy takie jak własne łóżko, biurko, przy którym będą się czuć komfortowo oraz organizery na ich rzeczy osobiste, najlepiej zamykane tak, aby tylko właściciel miał do nich dostęp i czuł, że jego prywatność jest chroniona. Część wspólna może zawierać przykładowo stolik z krzesełkami, gry planszowe idealne do integracji i ulubione zabawki obojga dzieci.