slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

kluczyki
Zakupy

Pokrowiec na kluczyki blokujący fale radiowe – Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą

Nowoczesne samochody dają olbrzymią wygodę kierowcy. Ma on łatwy dostęp do samochodu, bez konieczności żmudnego otwierania drzwi kluczykiem na zamek. A zimą nawet z dużym mrozem nie ma problemu z odblokowaniem drzwi od samochodu. Czy jednak takie rozwiązanie jest zawsze bezpieczne? W jaki sposób zabezpieczyć się przed niepożądanym przechwyceniem fal przez oszustów? Odpowiadamy w poniższym artykule.

Pokrowiec na kluczyki blokujący fale radiowe – dlaczego jest tak ważny?

Otworzenie auta to obecnie bardzo prosta rzecz. Samochód rozpoznaje już z daleka swego właściciela. Wyczuwa, że kierowca się do niego zbliża. Otwiera automatycznie drzwi od strony szofera. Wystarczy, że kierowca będzie mieć kluczyki w kieszeni lub w dłoni. Za pomocą fal radiowych pojazd otrzyma sygnał, iż za chwilę posiadacz kluczyków będzie chciał wejść do auta i nim odjechać. Wszystko dzieje się bez żadnego gestu ze strony właściciela kluczyków.

Luksus, jakim obdarzył producent właściciela pojazdu, może jednak okazać się zgubny. Ma on pewien mankament. Może bowiem samochód stać się łatwym łupem dla wykwalifikowanego złodzieja. Kradzież odbędzie się po cichu. Alarm zostanie uśpiony. Oszust otworzy drzwi bez rozbijania szyby. Wykorzysta do tego fale radiowe z kluczyka będącego bez zabezpieczenia. Nawet gdy kluczyki znajdują się w znacznej odległości od pojazdu, za murem.

Auto w każdej chwili może odjechać ze złodziejem w środku na oczach rzeczywistego kierowcy. Jedynym sposobem na to, by samochód zawsze stał w tym samym miejscu, gdzie postawił go jego właściciel, to trzymanie kluczyków w odpowiednim pokrowcu na kluczyki blokującym fale radiowe. Dzięki temu złodziej staje się bezsilny. Brak mu takiego sprzętu, który by tę barierę mógł przełamać.

Jaki pokrowiec na kluczyki blokujący fale radiowe będzie właściwy?

Każde etui, które będzie blokować fale radiowe to dobry pomysł. Można jednak nabyć taki pokrowiec, który ma także estetyczny wygląd. Oprócz tego warto zwrócić uwagę, czy wraz z ekranami blokującymi fale, jest też uchwyt utrzymujący kluczyki w środku pokrowca. Na wygląd etui najbardziej zwracają uwagę kobiety. Lubią otaczać się estetycznymi przedmiotami.

Gadżet w postaci eleganckiego pokrowca na samochodowe kluczyki można dopasować kolorystycznie. Jednym osobom bardziej będzie odpowiadał kolor czarny, mało rzucający się w oczy. Innym natomiast może przypaść do gustu czerwona barwa etui, którą dobrze widać i w razie zawieruszenia się, łatwa będzie do spostrzeżenia jej. 

Należy zwrócić uwagę, czy pokrowiec na kluczyki blokujący fale radiowe ma zamykaną klapkę. Ten dodatkowy element chroni przed wyciekiem fal z każdej strony. Klamka musi jeszcze być zamykana, by samoistnie nie miała możliwości się wywinąć i otworzyć. Zamknięta klapka na zatrzaski zatrzyma kluczyki wewnątrz pokrowca.

Redakcja portalu SlowLifePolska.pl zajmuje się publikacją treści dotyczących szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Na stronie znajdują się artykuły poświęcone różnym tematom, takim jak zdrowie, uroda, dom, ogród oraz lifestyle. Portal porusza również kwestie związane z modą i urodą, podkreślając aspekty związane ze świadomym życiem i slow life. Redakcja publikuje artykuły na różnorodne tematy, od wyboru odpowiednich dodatków do kuchni, przez porady dotyczące pielęgnacji włosów i paznokci, aż po wskazówki dotyczące urządzania domu i ogrodu.