slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

Lifestyle Zdrowie

Tydzień bez słodyczy – efekty, które po prostu widać

To fakt – wszyscy razem wzięci dzielimy się na tych, którzy za słodyczami nie przepadają i na tych, którzy bez słodyczy nie mogą wytrzymać nawet jednego dnia. W której jesteś grupie? Jeśli w tej pierwszej, to tydzień bez słodyczy to żadne wyzwanie, jeśli w tej drugiej to zdecydowanie może być ciężko, ale możesz liczyć na efekty.

Ile przez tydzień można zjeść słodyczy?

Od razu przypomina się angielski program o zdrowym odżywianiu,
w którym znana dietetyczka zmienia nawyki żywieniowe swoich podopiecznych. Jednym z pierwszych wyzwań, jakim muszą sprostać, to zbieranie i odkładanie wszystkiego, co przez tydzień zjadają. W ten sposób po tygodniu zbiera się zawsze góra jedzenia, która straszy swoją ilością i różnorodnością. Są tam oczywiście prawie same niezdrowe rzeczy. W tydzień bez słodyczy efekty mogą zaskoczyć nawet nas samych – jeśli będziemy odkładać każdą słodką przekąskę i każdą jedną łyżeczkę cukru, to po tygodniu sami nie będziemy mogli uwierzyć w to, że tyle ich zjedliśmy przez tydzień. Pomyślmy… 3 słoiki nutelli, kilka czekolad, ze dwadzieścia batoników, pączki, cukierki, ciasta, ciasteczka… – po siedmiu dniach to może naprawdę źle wyglądać.

tydzień bez słodyczy efekty

Tydzień bez słodyczy efekty

Przez tydzień bez słodyczy efekty na pewno będą widoczne w naszym samopoczuciu. Musimy tylko pamiętać o tym, że poprawi się ono, gdy słodkie wymienimy na zdrową żywność, np. warzywa, nabiał, owoce. Do tego rezygnujemy z tłustych i niezdrowych przekąsek. Zrobimy się mniej senni, będziemy mieć więcej siły i ochoty do działania. To na pewno związane jest z normującym się poziomem cukru we krwi, który zaczyna utrzymywać się na stałym poziomie zamiast skakać do góry. Zasadniczym efektem będzie również to, że nasz portfel pozostanie grubszy – na słodycze wydaje się dużo pieniędzy. Może pojedyncze ciasteczka i batoniki na to nie wskazują, ale jeśli zbierzemy wszystko razem, to wystarczyłoby na nowe buty lub torebkę.

tydzień bez słodyczy efekty

Efekty w centymetrach

Jeden tydzień bez słodyczy efekty w postaci luźniejszych spodni? To jak najbardziej realne. Jeśli jemy ich naprawdę dużo, to po tygodniu niejedzenia zauważymy, że brzuch zdecydowanie jest bardziej płaski. Choćby z tego powodu, że najprawdopodobniej skończą się problemy z wzdęciami, niestrawnościami i zgagami. A jeśli zamiast nich wprowadzimy warzywa i owoce, to skończą się również problemy z wypróżnianiem. To gwarancja, że w pasie zrobi się luźniej. Poza tym zauważymy jeszcze poprawę cery i włosów, a i zasypiać będzie nam się łatwiej.

Redakcja portalu SlowLifePolska.pl zajmuje się publikacją treści dotyczących szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Na stronie znajdują się artykuły poświęcone różnym tematom, takim jak zdrowie, uroda, dom, ogród oraz lifestyle. Portal porusza również kwestie związane z modą i urodą, podkreślając aspekty związane ze świadomym życiem i slow life. Redakcja publikuje artykuły na różnorodne tematy, od wyboru odpowiednich dodatków do kuchni, przez porady dotyczące pielęgnacji włosów i paznokci, aż po wskazówki dotyczące urządzania domu i ogrodu.