slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

Lifestyle Zdrowie

Tydzień bez słodyczy – efekty, które po prostu widać

To fakt – wszyscy razem wzięci dzielimy się na tych, którzy za słodyczami nie przepadają i na tych, którzy bez słodyczy nie mogą wytrzymać nawet jednego dnia. W której jesteś grupie? Jeśli w tej pierwszej, to tydzień bez słodyczy to żadne wyzwanie, jeśli w tej drugiej to zdecydowanie może być ciężko, ale możesz liczyć na efekty.

Ile przez tydzień można zjeść słodyczy?

Od razu przypomina się angielski program o zdrowym odżywianiu,
w którym znana dietetyczka zmienia nawyki żywieniowe swoich podopiecznych. Jednym z pierwszych wyzwań, jakim muszą sprostać, to zbieranie i odkładanie wszystkiego, co przez tydzień zjadają. W ten sposób po tygodniu zbiera się zawsze góra jedzenia, która straszy swoją ilością i różnorodnością. Są tam oczywiście prawie same niezdrowe rzeczy. W tydzień bez słodyczy efekty mogą zaskoczyć nawet nas samych – jeśli będziemy odkładać każdą słodką przekąskę i każdą jedną łyżeczkę cukru, to po tygodniu sami nie będziemy mogli uwierzyć w to, że tyle ich zjedliśmy przez tydzień. Pomyślmy… 3 słoiki nutelli, kilka czekolad, ze dwadzieścia batoników, pączki, cukierki, ciasta, ciasteczka… – po siedmiu dniach to może naprawdę źle wyglądać.

tydzień bez słodyczy efekty

Tydzień bez słodyczy efekty

Przez tydzień bez słodyczy efekty na pewno będą widoczne w naszym samopoczuciu. Musimy tylko pamiętać o tym, że poprawi się ono, gdy słodkie wymienimy na zdrową żywność, np. warzywa, nabiał, owoce. Do tego rezygnujemy z tłustych i niezdrowych przekąsek. Zrobimy się mniej senni, będziemy mieć więcej siły i ochoty do działania. To na pewno związane jest z normującym się poziomem cukru we krwi, który zaczyna utrzymywać się na stałym poziomie zamiast skakać do góry. Zasadniczym efektem będzie również to, że nasz portfel pozostanie grubszy – na słodycze wydaje się dużo pieniędzy. Może pojedyncze ciasteczka i batoniki na to nie wskazują, ale jeśli zbierzemy wszystko razem, to wystarczyłoby na nowe buty lub torebkę.

tydzień bez słodyczy efekty

Efekty w centymetrach

Jeden tydzień bez słodyczy efekty w postaci luźniejszych spodni? To jak najbardziej realne. Jeśli jemy ich naprawdę dużo, to po tygodniu niejedzenia zauważymy, że brzuch zdecydowanie jest bardziej płaski. Choćby z tego powodu, że najprawdopodobniej skończą się problemy z wzdęciami, niestrawnościami i zgagami. A jeśli zamiast nich wprowadzimy warzywa i owoce, to skończą się również problemy z wypróżnianiem. To gwarancja, że w pasie zrobi się luźniej. Poza tym zauważymy jeszcze poprawę cery i włosów, a i zasypiać będzie nam się łatwiej.