slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

Metody wykonywania masażu relaksacyjnego
Lifestyle

Metody wykonywania masażu relaksacyjnego

Napięty grafik, dużo pracy, problemy rodzinne – powodów do stresu jest wiele, a to tylko część z nich. Chociaż przyczyny są różne, efekt jest ten sam. Chodzimy spięci i podenerwowani, a czasami może to skutkować nawet nerwobólami. Dobrym sposobem na rozluźnienie ciała, a jednocześnie uzyskania równowagi psychicznej, jest skorzystanie z masażu relaksacyjnego. Przeczytaj, jakie rodzaje tego typu masażu wyróżniamy.

Kiedy warto wybrać się na masaż relaksacyjny?

Masaż relaksacyjny jest zabiegiem pielęgnacyjnym, a więc jest dostępny praktycznie dla każdego. Nie musimy mieć żadnych konkretnych problemów zdrowotnych. Tego typu masaż najlepiej sprawdzi się osobom, które chcą się odprężyć po ciężkim dniu czy tygodniu. Działa nie tylko na nasze ciało, ale i umysł. Masażysta dociera do najgłębiej położonych mięśni, które w końcu się rozluźniają, dając ukojenie. Na masaż relaksacyjny warto wybrać się również jeśli odczuwamy jakieś bóle np. pleców czy karku.   

Jakie są rodzaje  masażu relaksacyjnego?

Masaż relaksacyjny jest pojęciem zbiorczym. Do tego typu masażu zalicza się wiele jego podrodzajów, które znajdziesz w ofertach salonów kosmetycznych takich jak Casolla z Poznania. Jednym z nich jest masaż głęboko rozluźniający. Opiera się na aromaterapii, czyli wykorzystaniu olejków eterycznych np. lawendowego. Działanie zapachami wykorzystuje także masaż aromatyczną świecą. Tego typu zabieg oprócz tego, że pobudza zmysły, relaksuje przy pomocy ciepłego wosku. Innym rodzajem masażu relaksacyjnego jest masaż z peelingiem, który dodatkowo pielęgnuje i regeneruje naszą skórę. Możemy również odbyć masaż relaksacyjny twarzy. Jednym z jego rodzajów jest japoński masaż Kobido. Polega on na naciskaniu i pocieraniu twarzy zgodnie z zasadami tradycyjnej medycyny chińskiej.

Jakie efekty daje masaż relaksacyjny?

Przede wszystkim efektem masażu relaksacyjnego jest rozluźnienie mięśni oraz stawów. Dzięki temu pozbywamy się bólu, a nasze ciało szybciej się regeneruje. Efektem jest także ukojenie nerwów oraz wyciszenie i odprężenie. Pozostałe efekty zależą od rodzaju wykonywanego masażu. Np. masaż z peelingiem pobudza krążenie skóry i pobudza ją do regeneracji. Co więcej, usuwa martwy naskórek i zostawia skórę zdrowszą i jędrniejszą. Z kolei masaż relaksacyjny z zastosowaniem olejków lub wosku, odżywia naszą skórę i dostarcza jej cennych witamin takich jak np. witamina E. Natomiast masaż Kobido dodatkowo zapobiega starzeniu się skóry twarzy, ujędrnia ją, regeneruje i oczyszcza ją z toksyn i zanieczyszczeń.

Redakcja portalu SlowLifePolska.pl zajmuje się publikacją treści dotyczących szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Na stronie znajdują się artykuły poświęcone różnym tematom, takim jak zdrowie, uroda, dom, ogród oraz lifestyle. Portal porusza również kwestie związane z modą i urodą, podkreślając aspekty związane ze świadomym życiem i slow life. Redakcja publikuje artykuły na różnorodne tematy, od wyboru odpowiednich dodatków do kuchni, przez porady dotyczące pielęgnacji włosów i paznokci, aż po wskazówki dotyczące urządzania domu i ogrodu.