slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

Jak żyć szybko
Lifestyle

Jak żyć szybko, pracować dużo, a przy tym obłędnie się prezentować?

Życie czasem potrafi dać nam w kość. Pracujemy dużo i coraz więcej, coraz mniej mamy czasu dla siebie na mniejsze i większe przyjemności. A przecież każdy z nas ich potrzebuje, aby czuć się lepiej. Intensywny tryb życia odbija się również na wyglądzie. Ale przecież tak wcale nie musi być. Poznajcie nasz poradnik, jak żyć szybko, pracować dużo, a przy tym obłędnie się prezentować.

Zadbaj o bałagan na swojej głowie i udaj się do barbera

Na pewno, gdy masz mnóstwo spraw na głowie, to nie raz się się po niej skrobiesz albo wiesz włosy z głowy. A tak zupełnie poważnie, to w takiej sytuacji nie chcesz spędzać dodatkowych minut na mozolnym układaniu włosów na szczotkę. Zatem jeśli masz włosy półdługie lub długie, to najlepszą opcją będzie ich skrócenie. W końcu po noocy czupryna będzie wymagała nawet codziennego mycia, a mycie i suszenie długich włosów to już kilkanaście minut, a do tego trzeba jeszcze dodać prostowanie albo związywanie włosów. Stąd proponujemy wizytę u barbera, który dopasuje do kształtu twarzy odpowiednie cięcie i zaproponuje też zapuszczenie brody albo zajmie się tą, która już jest na twarzy. Z krótkich fryzur doskonały będzie quiff, french crop, undercut, a także fryzura militarna. W ich przypadku wystarczy odrobina prestylera i gumy do włosów lub wodnej pomady, łatwej w rozprowadzaniu, by ułożyć fryzurę i potrwa to zaledwie kilka minut albo jeszcze krócej.

Zainwestuj w modne zestawy do golenia lub zestawy do brody

Na pewno jeśli się spieszysz codziennie, to golenie zarostu też chcesz załatwić szybko, zarówno wtedy gdy posiadasz brodę i usuwasz jedynie niechciane włoski, by utrzymać jej kształt, jak i wtedy gdy golisz się zupełnie na gładko. Na pewno niezbędne jest dobrej jakości ostrze, dlatego rekomendujemy maszynki do golenia na żyletki albo brzytwę do golenia na żyletki, choć pierwsza opcja, gdy Ci się spieszy będzie lepsza. Sięgnij też po modne zestawy do golenia. Sprawdzą się te z kremem do golenia i balsamem po goleniu, ale możesz też postawić na bardziej tradycyjne zestawy z mydłem do golenia, które rozrabia się w tyglu, a także pędzlem z włosiem borsuka lub dzika. Dzięki temu przed goleniem świetnie zmiękczysz zarost, a jednocześnie naturalnie speelingujesz skórę. Oczywiście zestaw do golenia, gdy masz brodę to nie wszystko, bo do jej utrzymania potrzebujesz jeszcze odpowiednich kosmetyków. Dlatego zestaw do brody będzie niezbędny. Taki podstawowy zawiera mydło lub szampon do brody, dla odświeżenia, a także olejek do brody, który ułatwi jej rozczesanie i ją zmiękczy. Mężczyźni o wrażliwej skórze mogą postawić jeszcze na balsam do brody. W przypadku niesfornych włosków sprawdzi się prostownica do brody, a także wosk do wąsów i brody.

Korzystaj od czasu do czasu z maseczek węglowych albo oferty salonu kosmetycznego

Twoja skóra będzie wymagała odżywienia, nawilżenia, będziesz musiał często pozbywać się oznak zmęczenia. Dlatego warto byś w swojej męskiej kosmetyczce posiadał krem nawilżający do twarzy z witaminami, ale i maseczkę węglową, dzięki której gruntownie oczyścisz skórę i jej pory. Taką maseczkę warto wykonywać raz w tygodniu. Zatem możesz to robić poza tygodniem pracy, gdy masz nieco więcej czasu. Oczywiście możesz od czasu do czasu postawić też na wizytę w salonie kosmetycznym. Dla mężczyzn polecane są podobne zabiegi na twarz jak dla kobiet, dzięki którym mogą pozbyć się głębokich zmarszczek, ujędrnić i odżywić skórę. Można postawić na wolumetrię, osocze bogatopłytkowe albo kwas hialuronowy. Takie zabiegi trzeba powtarzać co pewien czas, ale efekt jest naprawdę świetny.

Zainwestuj w garderobę kapsułową, dzięki której szybkie znalezienie dobrej stylizacji nie będzie problemem

Na koniec polecamy byś zainwestował w garderobę kapsułową, w której wszystkie elementy do siebie pasują. Dzięki temu nie będziesz spędzał wielu minut przed szafą aby wybrać odpowiedni zestaw albo chodził przez cały tydzień pracy w tym samym. W końcu jak do tej pory nie mamy jeszcze elektronicznych szaf, które same dobierają dla nas ubrania na każdy dzień, w zależności od tego czy idziemy na spotkanie biznesowe czy w pracy obowiązuje dzień bez kołnierzyka lub krawata.

Redakcja portalu SlowLifePolska.pl zajmuje się publikacją treści dotyczących szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Na stronie znajdują się artykuły poświęcone różnym tematom, takim jak zdrowie, uroda, dom, ogród oraz lifestyle. Portal porusza również kwestie związane z modą i urodą, podkreślając aspekty związane ze świadomym życiem i slow life. Redakcja publikuje artykuły na różnorodne tematy, od wyboru odpowiednich dodatków do kuchni, przez porady dotyczące pielęgnacji włosów i paznokci, aż po wskazówki dotyczące urządzania domu i ogrodu.