slowlifepolska.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

nasze słabe strony przykłady
Lifestyle

Nasze słabe strony przykłady. Co na ten temat mówić, jeśli pojawia się w rozmowie kwalifikacyjnej?

Rozmowa kwalifikacyjna decyduje bardzo często o naszej karierze zawodowej na następne kilka lat. Może pojawić się na niej temat naszych mocnych i słabych stron. Wielu pracodawców zadaje kandydatom do pracy właśnie takie pytania. Umiejętność właściwego odpowiadania na nie jest bardzo ważna. Jeśli na pytanie nasze słabe strony przykłady odpowiemy, że w zasadzie słabych stron nie mamy, możemy się bardziej pogrążyć, niż mówiąc o tym, że owszem. Słabe strony posiadamy i szczerze możemy o nich opowiedzieć.

Nasze słabe strony przykłady. Właściwa odpowiedź zależna jest od stanowiska, o które się ubiegamy

Jeśli usłyszymy pytanie o nasze słabe strony, odpowiadając na nie nie możemy zapominać o tym, o jakie stanowisko pracy się ubiegamy. Jeśli bowiem ubiegamy się o stanowisko pracy w terenie i jako słabą stronę wymienimy niechęć do pracy biurowej, może to być tylko naszą zaletą. Jeśli jednak praca będzie wymagać działania przy komputerze, wielogodzinnego poświęcania się jednej czynności, taka odpowiedź o słabe strony może nasz wręcz zdyskwalifikować.

.

O słabych stronach warto mówić tylko w pozytywny sposób

Dobrze jest też nauczyć się mówić o swoich słabych stronach w pozytywny sposób. Wymieniając jakąś słabą stronę – na przykład zbyt dużą samodzielność a co za tym idzie mniejsza umiejętność współpracy z innymi – można dopowiedzieć, ze to wynikało z charakteru pracy w którejś z firm przed laty, od tego czasu nad tym pracujemy, problem zmienia się na plus, choć jeszcze w jakimś stopniu nam towarzyszy. Mówienie przyszłemu pracodawcy o naszych słabych stronach w ten sposób jest bardzo istotne. Taki człowiek od razu zauważy, że przede wszystkim nie ukrywamy swoich wad. Co więcej, potrafimy je zauważyć, wyciągnąć wnioski na temat tego, dlaczego je mamy. Dostrzeże też i pozytywnie oceni to, że widzimy postępy, zmiany swojego zachowania i wciąż chcemy pracować nad danym problemem i go pokonywać.

Słabe strony, które nie przeszkodzą w danej pracy

Starając się o dane stanowisko pracy i słysząc pytanie o nasze słabe strony, możemy wymienić kilka, które na danym stanowisku pracy mogą stanowić jakiś problem. Dopowiedzenie paru słów na temat tego, że nad nimi pracujemy jest wiec bardzo istotne. Dobrze jest też w takiej sytuacji wymienić kilka słabych stron, które nie przeszkodzą za bardzo w danej pracy. Jeśli – na przykład – staramy się o pracę biurową, z powodzeniem możemy mówić o obawach przed wystąpieniami publicznymi, czy też braku umiejętności odnalezienia się w większej grupie ludzi, dużym mieście, czy większym sklepie. O tym, że to nas przytłacza. Wymieniamy swoją słabą stronę, jesteśmy szczerzy, w tym co mówimy, jednocześnie poruszamy nasz problem, który w danej pracy nie będzie większą przeszkodą. Takie mówienie o słabych stronach nie jest więc uciekaniem od tematu, na pewno jednak nie zadziała negatywnie. Nasza kandydatura do pracy nadal będzie brana pod uwagę.

Słysząc od przyszłego pracodawcy pytanie o nasze słabe strony, nie warto uciekać od tematu, trzeba jednak mieć świadomość, że to, jak mówimy o naszych wadach jest bardzo istotne. Opowiadanie o nich z pozytywnym akcentem, podawanie przykładów zmian i chęci pracy nad sobą, może być odebrane bardzo pozytywnie. Mówienie o wadach półsłówkami i szybkie uciekanie od tematu zawsze zadziała zaś na nasz minus.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *