slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

Lifestyle

Intensywna regeneracja włosów w domu. Przetestuj te metody!

Twoje włosy są suche i matowe, łamliwe, trudne w rozczesaniu? Ich kondycję możesz poprawić samodzielnie – bez konieczności wizyty u fryzjera. Sprawdź, jak zregenerować swoje kosmyki za pomocą sprawdzonych kosmetyków i akcesoriów!

Włosy najczęściej przesuszają się i łamią po zabiegach ich stylizacji i koloryzacji. Również może być to efekt nieodpowiednio dobranej pielęgnacji. W takich przypadkach przeprowadzona w domu intensywna regeneracja włosów może dać naprawdę świetne efekty. Nie jest droga, a zmianę w wyglądzie fryzury można zauważyć już po pierwszym zabiegu.

Podstawa to odpowiednia pielęgnacja włosów

Często zdarza się, że pogorszony stan kosmyków jest efektem nieprawidłowo dobranych kosmetyków pielęgnacyjnych stosowanych na co dzień. Mogą one powodować nadmierne przesuszenie włosów, ich plątanie się, trudne rozczesywanie.

Szczególnym problemem jest niewłaściwy szampon, który zawiera silne detergenty jak SLS (Sodium Lauryl Sulfate). Warto wtedy wybrać kosmetyki z łagodniejszymi detergentami jak Coco Glucoside czy Lauryl Glucoside.

Poza szamponem do systematycznej pielęgnacji warto włączyć także inne kosmetyki dopasowane do potrzeb fryzury – intensywna regeneracja włosów będzie wymagała produktów silnie nawilżających, ochronnych, odbudowujących strukturę kosmyków.

Jakie kosmetyki do regeneracji włosów warto stosować?

W sklepach można znaleźć szeroką gamę kosmetyków, które pozwalają na odnowienie zniszczonych włosów. Co wybrać?

Odżywki
Odżywki warto stosować codziennie. Mogą mieć formę kosmetyków do spłukiwania lub do nakładania na umyte włosy, na przykład jako lekka mgiełka. Systematyczne używanie odżywki powoduje, że włosy są miękkie, elastyczne, łatwe w rozczesywaniu.

Maski
Żadna intensywna regeneracja włosów nie może obejść się bez bogatej maski. Te do włosów zniszczonych często zawierają naturalne oleje, proteiny. Aby maska zadziałała skuteczniej, po zaaplikowaniu jej na włosy należy dodatkowo nałożyć turban lub czepek i lekko podgrzać je suszarką. Otworzy to łuski włosów i pomoże we wnikaniu w nie składników odżywczych.

Naturalne oleje
Świetnym pomysłem na poprawę kondycji włosów jest ich olejowanie naturalnymi olejami jak kokosowy, awokado czy jojoba. W sprzedaży dostępne są także kosmetyki na bazie olejów wzbogacone o ochronne silikony.

Zmniejsz ryzyko uszkodzenia włosów

Aby obniżyć ryzyko zniszczenia włosów:
– nie pocieraj ich mocno ręcznikiem – odciskaj je,
– delikatnie rozczesuj kosmyki – najpierw końcówki, a potem górę włosów,
– chroń włosy przed temperaturą podczas stylizacji – nakładaj na nie kosmetyki termoochronne,
– stosuj grube gumki do włosów,
– unikaj spania z mokrymi włosami.

Redakcja portalu SlowLifePolska.pl zajmuje się publikacją treści dotyczących szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Na stronie znajdują się artykuły poświęcone różnym tematom, takim jak zdrowie, uroda, dom, ogród oraz lifestyle. Portal porusza również kwestie związane z modą i urodą, podkreślając aspekty związane ze świadomym życiem i slow life. Redakcja publikuje artykuły na różnorodne tematy, od wyboru odpowiednich dodatków do kuchni, przez porady dotyczące pielęgnacji włosów i paznokci, aż po wskazówki dotyczące urządzania domu i ogrodu.