slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

yoga
Lifestyle

Klocki do jogi – dlaczego warto się w nie zaopatrzyć?

Niezależnie od stopnia zaawansowania, osoby praktykujące jogę sięgają po różne pomoce. Jednymi z bardziej popularnych są klocki do ćwiczenia jogi. Elementy z tej kategorii są wykorzystywane przede wszystkim przez początkujących. Dzięki nim możliwe jest bowiem wykonanie bardziej podstawowych wersji wielu pozycji, kiedy ciało nie jest jeszcze do nich przyzwyczajone. Co warto wiedzieć o tych akcesoriach i jak wybrać odpowiednie?

Pomoc w praktyce nie tylko dla początkujących

Wykorzystanie kostek pozwala podeprzeć dłonie, pośladki, kolana lub kręgosłup podczas wykonywania wielu asan. Najczęstszym zastosowaniem klocków do ćwiczenia jogi jest umożliwienie osobom, które nie są jeszcze w stanie wejść do pełnej pozycji przyjęcie jej bardziej podstawowej wersji. Takie ćwiczenia pozwalają przygotować ciało, rozciągnąć i wzmocnić mięśnie oraz przyzwyczaić je do ułożenia w danej asanie. To skuteczny sposób na dostosowanie praktyki do swoich potrzeb i bezpieczne czynienie postępów. Akcesoria do jogi z tej kategorii przydają się jednak nie tylko początkującym. Dlaczego warto się w nie wyposażyć?

Niemożliwość wykonania danej pozycji dotyczy również zaawansowanych praktykujących. Klocki do ćwiczenia jogi pozwolą na zachowanie bezpieczeństwa po przebytych kontuzjach, urazach lub w czasie rehabilitacji. Takie elementy przydają się również w okresach zmęczenia lub napięcia. Osoby doświadczające mniejszej sprawności mięśni lub spadku energii mogą dzięki nim wykonywać wiele asan ze wspomaganiem. Odpowiednio dobrane klocki pozwolą też podeprzeć dolne plecy lub nogi w czasie relaksu. Pomoże to zlikwidować ewentualne napięcia. Wśród klocków do ćwiczenia jogi odnaleźć można różne akcesoria. Jak wybrać odpowiednie?

Jakie kostki warto wybrać?

Do najbardziej popularnych rodzajów zalicza się klocki drewniane, wykonane z korka oraz pianki. Poszczególne modele różnią się przede wszystkim wagą i stopniem twardości. W związku z tym wykorzystywane są w odmiennych sytuacjach. Ze względu na swoją wagę modele drewniane najlepiej sprawdzają się podczas praktyki w domu lub w szkole jogi. Klocki do ćwiczenia jogi z tego materiału to przede wszystkim bardzo trwałe akcesoria. Ich korkowe i piankowe odpowiedniki są za to o wiele lżejsze, dzięki czemu doskonale nadają się do praktyki poza domem. Egzemplarze z korka to klasyczne i cenione rozwiązanie, które pozwoli osiągnąć stabilne podparcie w wielu pozycjach. Modele z pianki cenione są też za to, że nie wchłaniają wilgoci. Odpowiednio dobrane pomoce spełnią swoje zadanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *