slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

Zwroty do H&M bez tajemnic
Zakupy

Zwroty do H&M bez tajemnic

H&M to jedno z najpopularniejszych miejsc zakupów na całym świecie, oferując szeroki wybór modnej odzieży i akcesoriów dla wszystkich grup wiekowych. Jednak, jak każdy sklep, H&M nie jest wolne od sytuacji, gdy klient musi zwrócić zakupiony towar. W tym poradniku omówimy, jak skutecznie zwrócić zakupy w H&M, omawiając szczegółowo  proces, politykę i wskazówki dotyczące zwrotów.

Nadaj zwrot do H&M za pomocą rozwiązania Wygodne Zwroty: https://wygodnezwroty.pl/HM 

1. Zasady zwrotów H&M

Jeżeli produkty H&M nie spełniają oczekiwań z jakichkolwiek powodów, klient ma prawo zrezygnować z zamówienia lub je anulować. H&M oferuje 30-dniowy okres na zwroty, liczony od dnia odbioru przesyłki. W tym czasie klient może zdecydować, czy chce zatrzymać zakupione produkty, czy też zwrócić je do sklepu.

Jednakże, H&M zwraca uwagę, że koszty zwrotu są na koszt klienta, chyba że jest członkiem Klubu H&M, wówczas zwroty są bezpłatne. Sklep nie zwraca również kosztów dostawy, chyba że całe zamówienie jest zwracane.

2. Proces zwrotu produktów H&M

Aby zwrócić produkt do H&M, klient musi podjąć kilka kroków. Po pierwsze, musi wypełnić formularz zwrotu H&M, który jest dołączany do każdej przesyłki. Formularz ten musi być dokładnie wypełniony, wskazując powód zwrotu.

Po wypełnieniu formularza, produkty muszą być zapakowane w oryginalne opakowanie H&M. Następnie, klient musi zdecydować, czy chce zwrócić produkty za pośrednictwem kuriera DHL, czy też za pośrednictwem InPostu.

W przypadku korzystania z kuriera DHL, klient musi wypełnić formularz odbioru przesyłki zwrotnej na stronie internetowej DHL. Jeżeli klient decyduje się na korzystanie z InPostu, musi wpisać kod zwrotu lub zeskanować kod kreskowy z etykiety na paczkomacie.

3. Adres zwrotów H&M

Produkty do H&M można zwrócić za pomocą dowolnego wybranego kuriera lub pocztą na poniższy adres:

  • H&M Hennes & Mauritz Logistic SP z.o.o. / ARVATO

  • Logistics Park Sosnowiec – Pieńki

  • ul. Przemysłowa 12

  • 95-010 Sosnowiec / Stryków

  • Poland

Upewnij się, że na paczce widnieje ten adres, aby nie doszło do pomyłki w trakcie dostawy.

4. Formularze wymagane przy zwrocie w H&M

Każdy zwrot do H&M musi być dokumentowany pisemnie. W tym celu przydatny jest specjalny formularz zwrotu, który jest dostarczany z każdym zamówieniem. Jeżeli klient zgubi formularz, może pobrać go ze strony internetowej H&M.

Oprócz formularza zwrotu, klient powinien również zachować numer zamówienia. Jest on wymagany, gdy klient chce skontaktować się z Działem Obsługi Klienta H&M w związku ze zwrotem.

5. Zwroty H&M w sklepie stacjonarnym

Produkty zakupione online można zwrócić w każdym sklepie stacjonarnym H&M w ciągu 30 dni od daty dostarczenia przesyłki. Wymagane są jednak pewne warunki. Wszystkie zwracane ubrania i akcesoria muszą mieć oryginalne metki i etykiety. Ponadto, nie mogą być uszkodzone, zabrudzone, prane, zmodyfikowane ani noszone.

6. Wyłączenia z polityki zwrotów H&M

Chociaż H&M oferuje możliwość zwrotu większości produktów, niektóre są wyłączone z tej polityki. Dotyczy to produktów z działu H&M Home, które można zwrócić tylko w tych sklepach stacjonarnych, które mają ten dział. Wyjątkiem są też kolekcje specjalne, oświetlenie, kosmetyki oraz meble.

7. Zwrot pieniędzy w H&M

Po zwróceniu produktów, H&M zwraca pieniądze klientowi w najkrótszym możliwym czasie. Zwrot jest przeprowadzany w ten sam sposób, w jaki klient dokonał zakupu. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy klient płacił gotówką przy odbiorze – wtedy zwrot jest przelewany na konto bankowe klienta.

8. Zasady kodów rabatowych H&M

Zakupy z kodami rabatowymi H&M podlegają tym samym zasadom zwrotów, co regularne zakupy. Jeżeli produkt zakupiony z kodem rabatowym nie spełnia oczekiwań klienta, może być zwrócony w ciągu 30 dni od odbioru.

9. Podsumowanie

Zwracanie produktów do H&M jest proste i wygodne, dzięki jasnej polityce zwrotów sklepu. Pamiętaj jednak, aby dokładnie przeczytać wszystkie zasady i warunki zwrotów, aby uniknąć jakichkolwiek nieporozumień. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące procesu zwrotu, skontaktuj się z Działem Obsługi Klienta H&M.