slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

Zwroty do H&M bez tajemnic
Zakupy

Zwroty do H&M bez tajemnic

H&M to jedno z najpopularniejszych miejsc zakupów na całym świecie, oferując szeroki wybór modnej odzieży i akcesoriów dla wszystkich grup wiekowych. Jednak, jak każdy sklep, H&M nie jest wolne od sytuacji, gdy klient musi zwrócić zakupiony towar. W tym poradniku omówimy, jak skutecznie zwrócić zakupy w H&M, omawiając szczegółowo  proces, politykę i wskazówki dotyczące zwrotów.

Nadaj zwrot do H&M za pomocą rozwiązania Wygodne Zwroty: https://wygodnezwroty.pl/HM 

1. Zasady zwrotów H&M

Jeżeli produkty H&M nie spełniają oczekiwań z jakichkolwiek powodów, klient ma prawo zrezygnować z zamówienia lub je anulować. H&M oferuje 30-dniowy okres na zwroty, liczony od dnia odbioru przesyłki. W tym czasie klient może zdecydować, czy chce zatrzymać zakupione produkty, czy też zwrócić je do sklepu.

Jednakże, H&M zwraca uwagę, że koszty zwrotu są na koszt klienta, chyba że jest członkiem Klubu H&M, wówczas zwroty są bezpłatne. Sklep nie zwraca również kosztów dostawy, chyba że całe zamówienie jest zwracane.

2. Proces zwrotu produktów H&M

Aby zwrócić produkt do H&M, klient musi podjąć kilka kroków. Po pierwsze, musi wypełnić formularz zwrotu H&M, który jest dołączany do każdej przesyłki. Formularz ten musi być dokładnie wypełniony, wskazując powód zwrotu.

Po wypełnieniu formularza, produkty muszą być zapakowane w oryginalne opakowanie H&M. Następnie, klient musi zdecydować, czy chce zwrócić produkty za pośrednictwem kuriera DHL, czy też za pośrednictwem InPostu.

W przypadku korzystania z kuriera DHL, klient musi wypełnić formularz odbioru przesyłki zwrotnej na stronie internetowej DHL. Jeżeli klient decyduje się na korzystanie z InPostu, musi wpisać kod zwrotu lub zeskanować kod kreskowy z etykiety na paczkomacie.

3. Adres zwrotów H&M

Produkty do H&M można zwrócić za pomocą dowolnego wybranego kuriera lub pocztą na poniższy adres:

  • H&M Hennes & Mauritz Logistic SP z.o.o. / ARVATO

  • Logistics Park Sosnowiec – Pieńki

  • ul. Przemysłowa 12

  • 95-010 Sosnowiec / Stryków

  • Poland

Upewnij się, że na paczce widnieje ten adres, aby nie doszło do pomyłki w trakcie dostawy.

4. Formularze wymagane przy zwrocie w H&M

Każdy zwrot do H&M musi być dokumentowany pisemnie. W tym celu przydatny jest specjalny formularz zwrotu, który jest dostarczany z każdym zamówieniem. Jeżeli klient zgubi formularz, może pobrać go ze strony internetowej H&M.

Oprócz formularza zwrotu, klient powinien również zachować numer zamówienia. Jest on wymagany, gdy klient chce skontaktować się z Działem Obsługi Klienta H&M w związku ze zwrotem.

5. Zwroty H&M w sklepie stacjonarnym

Produkty zakupione online można zwrócić w każdym sklepie stacjonarnym H&M w ciągu 30 dni od daty dostarczenia przesyłki. Wymagane są jednak pewne warunki. Wszystkie zwracane ubrania i akcesoria muszą mieć oryginalne metki i etykiety. Ponadto, nie mogą być uszkodzone, zabrudzone, prane, zmodyfikowane ani noszone.

6. Wyłączenia z polityki zwrotów H&M

Chociaż H&M oferuje możliwość zwrotu większości produktów, niektóre są wyłączone z tej polityki. Dotyczy to produktów z działu H&M Home, które można zwrócić tylko w tych sklepach stacjonarnych, które mają ten dział. Wyjątkiem są też kolekcje specjalne, oświetlenie, kosmetyki oraz meble.

7. Zwrot pieniędzy w H&M

Po zwróceniu produktów, H&M zwraca pieniądze klientowi w najkrótszym możliwym czasie. Zwrot jest przeprowadzany w ten sam sposób, w jaki klient dokonał zakupu. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy klient płacił gotówką przy odbiorze – wtedy zwrot jest przelewany na konto bankowe klienta.

8. Zasady kodów rabatowych H&M

Zakupy z kodami rabatowymi H&M podlegają tym samym zasadom zwrotów, co regularne zakupy. Jeżeli produkt zakupiony z kodem rabatowym nie spełnia oczekiwań klienta, może być zwrócony w ciągu 30 dni od odbioru.

9. Podsumowanie

Zwracanie produktów do H&M jest proste i wygodne, dzięki jasnej polityce zwrotów sklepu. Pamiętaj jednak, aby dokładnie przeczytać wszystkie zasady i warunki zwrotów, aby uniknąć jakichkolwiek nieporozumień. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące procesu zwrotu, skontaktuj się z Działem Obsługi Klienta H&M.

Redakcja portalu SlowLifePolska.pl zajmuje się publikacją treści dotyczących szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Na stronie znajdują się artykuły poświęcone różnym tematom, takim jak zdrowie, uroda, dom, ogród oraz lifestyle. Portal porusza również kwestie związane z modą i urodą, podkreślając aspekty związane ze świadomym życiem i slow life. Redakcja publikuje artykuły na różnorodne tematy, od wyboru odpowiednich dodatków do kuchni, przez porady dotyczące pielęgnacji włosów i paznokci, aż po wskazówki dotyczące urządzania domu i ogrodu.