slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

Dom i Ogród

Rośliny, które oczyszczają powietrze

Czyste powietrze w domu nie musi być marzeniem, a wietrzenie i częste ścieranie kurzu dadzą jeszcze lepsze efekty w chwili, gdy ozdobimy poszczególne wnętrza odpowiednimi roślinami. Wiadomo, że rośliny w domu mogą pomagać nam nie tylko w ozdabianiu wnętrz, ale i w oczyszczaniu powietrza. Wystarczy tylko wybrać te rośliny doniczkowe, dzięki którym walka z różnego rodzaju zanieczyszczeniami stanie się łatwiejsza.

Z jakiego wsparcia możemy skorzystać?

W walce o czyste powietrze w naszych domach cennym wsparciem stanie się bluszcz pospolity. Na taką roślinę warto postawić w tych domach, w których pali się papierosy, oraz w tam, gdzie często stosowane są różnego rodzaju farby i lakiery. W oczyszczaniu powietrza w naszych domach pomocne będą też palmy, dzięki którym można nie tylko oczyścić powietrze, ale jednocześnie je nawilżyć. I choć nie każdy może sobie pozwolić na palmę, jej obecność w wielu domach stanie się strzałem w dziesiątkę.

Rośliny które oczyszczają powietrze

Inne rośliny, dzięki którym czyste powietrze w domu stanie się dla nas normą, to skrzydłokwiat (roślina ceniona za wyjątkową wytrzymałość) oraz wężownica (roślina doniczkowa, która ma niewielkie wymagania i jest bardzo łatwa w pielęgnacji). Każda z tych roślin może odegrać rewelacyjną rolę w aranżacji wnętrza, stając się jego cenną ozdobą i naturalną dekoracją o wyjątkowych właściwościach.

www.quality-home.pl