slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

Dom i Ogród

Rośliny, które oczyszczają powietrze

Czyste powietrze w domu nie musi być marzeniem, a wietrzenie i częste ścieranie kurzu dadzą jeszcze lepsze efekty w chwili, gdy ozdobimy poszczególne wnętrza odpowiednimi roślinami. Wiadomo, że rośliny w domu mogą pomagać nam nie tylko w ozdabianiu wnętrz, ale i w oczyszczaniu powietrza. Wystarczy tylko wybrać te rośliny doniczkowe, dzięki którym walka z różnego rodzaju zanieczyszczeniami stanie się łatwiejsza.

Z jakiego wsparcia możemy skorzystać?

W walce o czyste powietrze w naszych domach cennym wsparciem stanie się bluszcz pospolity. Na taką roślinę warto postawić w tych domach, w których pali się papierosy, oraz w tam, gdzie często stosowane są różnego rodzaju farby i lakiery. W oczyszczaniu powietrza w naszych domach pomocne będą też palmy, dzięki którym można nie tylko oczyścić powietrze, ale jednocześnie je nawilżyć. I choć nie każdy może sobie pozwolić na palmę, jej obecność w wielu domach stanie się strzałem w dziesiątkę.

Rośliny które oczyszczają powietrze

Inne rośliny, dzięki którym czyste powietrze w domu stanie się dla nas normą, to skrzydłokwiat (roślina ceniona za wyjątkową wytrzymałość) oraz wężownica (roślina doniczkowa, która ma niewielkie wymagania i jest bardzo łatwa w pielęgnacji). Każda z tych roślin może odegrać rewelacyjną rolę w aranżacji wnętrza, stając się jego cenną ozdobą i naturalną dekoracją o wyjątkowych właściwościach.

www.quality-home.pl
Redakcja portalu SlowLifePolska.pl zajmuje się publikacją treści dotyczących szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Na stronie znajdują się artykuły poświęcone różnym tematom, takim jak zdrowie, uroda, dom, ogród oraz lifestyle. Portal porusza również kwestie związane z modą i urodą, podkreślając aspekty związane ze świadomym życiem i slow life. Redakcja publikuje artykuły na różnorodne tematy, od wyboru odpowiednich dodatków do kuchni, przez porady dotyczące pielęgnacji włosów i paznokci, aż po wskazówki dotyczące urządzania domu i ogrodu.