slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

Farbowanie włosów w domu
Moda i Uroda

Farbowanie włosów w domu – czy warto?

Farbowanie włosów jest jednym z najpopularniejszych zabiegów w salonach fryzjerskich. Jednak nie tylko tam się to robi. Wiele kobiet czy mężczyzn decyduje się na pofarbowanie włosów w domu – samodzielnie. Podstawy takiego posunięcia są różne. Możemy chcieć zafarbować siwe włosy, odświeżyć kolor od fryzjera, czy po prostu spróbować czegoś nowego. Czasem są to naprawdę spektakularne zmiany! Kolorowe włosy, pasemka, ombre – opcji jest wiele. Jednak czy farbowanie włosów w domu ma w ogóle sens?

Rodzaje farb do włosów – co wybrać?

Na sklepowych półkach mamy dostępnych wiele produktów do farbowania włosów. Są to zarówno farby, jaki szamponetki, pasty, kredy itp. Każdy produkt ma inną formułę oraz trwałość. Jeśli więc zastanawiasz się, jakie farby do włosów wybrać, to najpierw zastanów się, co chcesz osiągnąć. Jeśli masz upatrzony bardzo konkretny kolor, o odpowiednich tonach i odcieniu, to najlepiej udaj się do profesjonalnego sklepu fryzjerskiego. Tam będziesz mógł zasięgnąć porady doświadczonych osób, które dopasują dla Ciebie odpowiedni produkt. Jeśli jednak nie masz konkretnego pomysłu, chcesz po prostu spróbować czegoś nowego, to postaw na szamponetkę. Zmyje się ona po kilku myciach włosów!

Jak farbować włosy w domu?

Decydując się na farbę do włosów, powinniśmy mieć świadomość, że jest to mocno ingerujący w nasze ciało produkt. Szczególnie niebezpieczne może okazać się rozjaśnianie włosów. Lepiej z takim zabiegiem udać się do salonu fryzjerskiego, jeśli nie mamy z czymś takim doświadczenia. Rozjaśnianie włosów może doprowadzić nawet do wypalenia pasm! Dlatego nie warto ryzykować. Jeśli chodzi o nakładanie farby, to powinniśmy wyposażyć się w rękawiczki jednorazowe. Są one często dołączone do zestawu, jednak nie są za wygodne. Lepiej wybrać te lateksowe. Oprócz tego potrzebna będzie miseczka do rozrabiania farby, a także specjalny pędzel do jej nakładania.

Czas na zmiany! Nowy kolor włosów na wiosnę

Wiosna to idealny czas na zmiany. Można wtedy pokusić się o np. nowy kolor włosów! Jeśli nie boisz się, że coś pójdzie nie tak, to spróbuj swoich sił w domowych warunkach. Najlepiej jednak najpierw zacząć od czegoś, co nie będzie tak trwałe jak farba do włosów. Szamponetka będzie dobrym startem! Jeśli już chcesz użyć farby, to postaw na nieinwazyjny kolor, który w razie czego nie da bardzo widocznego efektu. Będzie to bezpieczne rozwiązanie, a zmiana mimo wszystko zajdzie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *