slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

Lifestyle

Miedziane dodatki kuchenne

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu – tu przygotowujemy posiłki, wypijamy szybką kawę oraz zjadamy smaczne śniadanie – z tych właśnie powodów jej aranżacja powinna być dobrze przemyślana.

Niezbędne wyposażenie kuchni

Szafki kuchenne, sprzęt AGD, stolik i krzesła — to najważniejsze wyposażenie każdej kuchni, ale nie każda z nich jest taka sama — najczęściej, kuchnie w wielu domach różnią się od siebie stylem, kolorystyką szafek oraz dodatkami dekoracyjnymi, podkreślającymi charakter tego pomieszczenia.

W ostatnich latach obserwujemy nowy trend, polegający na wprowadzeniu do – wydawałoby się – zwykłego, tradycyjnego stylu kuchni, elementów miedzianych, tworzących unikalny klimat i nasuwający na myśl dawno minioną epokę, a poprzez swoją kolorystykę, przywodzące na myśl ciepłe jesienne popołudnie, mieniące się odcieniami złota, różu i pomarańczy. Miedź z pewnych względów jest bardzo pożądanym materiałem, głównie przez niezwykłe odcienie tej charakterystycznej barwy, zmieniającej się na przedmiocie w zależności od kąta patrzenia.

Charakterystyka miedzi

Jest to metal niezwykle odporny na różne warunki pogodowe – nie rdzewieje, nie poddaje się korozji, ale z czasem pokrywa się patyną dodającą mu szczególnego uroku. Jest dość plastyczna, podatna na rozciąganie i formowanie w różne kształty, a co najważniejsze w całości podlega recyklingowi.
Moda na dodatki wykonane z tego niezwykle interesującego metalu o wyjątkowo ciekawym kolorze dotarła do nowoczesnych wnętrz już dość dawno, a co najważniejsze – miedziane dodatki nadal są chętnie wykorzystywane ze względu na ich ciągle zwyżkującą popularność.

Kuchnia w miedzi

Do najpopularniejszych dodatków w wykonanych z miedzi, z pewnością należą nowoczesne i funkcjonalne lampy, zarówno sufitowe, jak i kinkiety, przedmioty użytkowe jak wieszaki, naczynia kuchenne, podręczne stoliki, taborety oraz armatura, a także elementy dekoracyjne w formie eleganckiego zegara ściennego, świeczników stołowych czy stylowych koszyków na owoce.
Dodatki miedziane mogą również być umieszczone na meblach kuchennych – oryginalne stylowe zawiasy, uchwyty do drzwiczek czy szuflad, okucia na narożnikach lub blaty, w całości wykonane z miedzi to propozycja dla osób szukających w kuchni nietuzinkowych rozwiązań aranżacyjnych.
Ciekawym pomysłem jest wyeksponowanie urządzeń kuchennych wykonanych z miedzi, takich jak: trzepaczki do jaj, zestaw różnej wielkości rondli miedzianych czy pięknie błyszczących łyżek wazowych.

Tego typu dodatki pasują zarówno do stylistyki retro, jak i vintage, znakomicie również dopasują się do stylu industrialnego oraz nowoczesnego.

Redakcja portalu SlowLifePolska.pl zajmuje się publikacją treści dotyczących szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Na stronie znajdują się artykuły poświęcone różnym tematom, takim jak zdrowie, uroda, dom, ogród oraz lifestyle. Portal porusza również kwestie związane z modą i urodą, podkreślając aspekty związane ze świadomym życiem i slow life. Redakcja publikuje artykuły na różnorodne tematy, od wyboru odpowiednich dodatków do kuchni, przez porady dotyczące pielęgnacji włosów i paznokci, aż po wskazówki dotyczące urządzania domu i ogrodu.