slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

Lifestyle

Miedziane dodatki kuchenne

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu – tu przygotowujemy posiłki, wypijamy szybką kawę oraz zjadamy smaczne śniadanie – z tych właśnie powodów jej aranżacja powinna być dobrze przemyślana.

Niezbędne wyposażenie kuchni

Szafki kuchenne, sprzęt AGD, stolik i krzesła — to najważniejsze wyposażenie każdej kuchni, ale nie każda z nich jest taka sama — najczęściej, kuchnie w wielu domach różnią się od siebie stylem, kolorystyką szafek oraz dodatkami dekoracyjnymi, podkreślającymi charakter tego pomieszczenia.

W ostatnich latach obserwujemy nowy trend, polegający na wprowadzeniu do – wydawałoby się – zwykłego, tradycyjnego stylu kuchni, elementów miedzianych, tworzących unikalny klimat i nasuwający na myśl dawno minioną epokę, a poprzez swoją kolorystykę, przywodzące na myśl ciepłe jesienne popołudnie, mieniące się odcieniami złota, różu i pomarańczy. Miedź z pewnych względów jest bardzo pożądanym materiałem, głównie przez niezwykłe odcienie tej charakterystycznej barwy, zmieniającej się na przedmiocie w zależności od kąta patrzenia.

Charakterystyka miedzi

Jest to metal niezwykle odporny na różne warunki pogodowe – nie rdzewieje, nie poddaje się korozji, ale z czasem pokrywa się patyną dodającą mu szczególnego uroku. Jest dość plastyczna, podatna na rozciąganie i formowanie w różne kształty, a co najważniejsze w całości podlega recyklingowi.
Moda na dodatki wykonane z tego niezwykle interesującego metalu o wyjątkowo ciekawym kolorze dotarła do nowoczesnych wnętrz już dość dawno, a co najważniejsze – miedziane dodatki nadal są chętnie wykorzystywane ze względu na ich ciągle zwyżkującą popularność.

Kuchnia w miedzi

Do najpopularniejszych dodatków w wykonanych z miedzi, z pewnością należą nowoczesne i funkcjonalne lampy, zarówno sufitowe, jak i kinkiety, przedmioty użytkowe jak wieszaki, naczynia kuchenne, podręczne stoliki, taborety oraz armatura, a także elementy dekoracyjne w formie eleganckiego zegara ściennego, świeczników stołowych czy stylowych koszyków na owoce.
Dodatki miedziane mogą również być umieszczone na meblach kuchennych – oryginalne stylowe zawiasy, uchwyty do drzwiczek czy szuflad, okucia na narożnikach lub blaty, w całości wykonane z miedzi to propozycja dla osób szukających w kuchni nietuzinkowych rozwiązań aranżacyjnych.
Ciekawym pomysłem jest wyeksponowanie urządzeń kuchennych wykonanych z miedzi, takich jak: trzepaczki do jaj, zestaw różnej wielkości rondli miedzianych czy pięknie błyszczących łyżek wazowych.

Tego typu dodatki pasują zarówno do stylistyki retro, jak i vintage, znakomicie również dopasują się do stylu industrialnego oraz nowoczesnego.