slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

czy dieta keto jest zdrowa
Zdrowie

Czy sama zdrowa dieta pozwala schudnąć?

W teorii samą dietą można wygenerować sobie odpowiedni deficyt kaloryczny, który pozwoli schudnąć. W praktyce – nie jest to najlepsza i najskuteczniejsza metoda do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Nawet bardzo zdrowa dieta wypełniona samymi wartościowymi posiłkami nie jest stu procentową gwarancją sukcesu. Przy odchudzaniu należy też myśleć o innych sprawach. Bardzo ważne okazuje się chociażby nastawienie psychiczne.

Czy dieta keto jest zdrowa?

Ostatnio bardzo popularna stała się tak zwana dieta keto. W rozwinięciu jest to dieta ketogeniczna, która polega przede wszystkim na praktycznie całkowitym wykluczeniu węglowodanów z posiłków. To bardzo kontrowersyjny temat, który obecnie stał się popularny wśród influencerów. Takie zachowania i promowanie owej diety może być bardzo szkodliwe. Jeśli już chcemy się na nią zdecydować, to trzeba zrobić to pod stałą opieką lekarza. Nie ma podstaw, aby zdrowy człowiek przechodził właśnie an dietę keto. W odpowiedzi na pytanie, czy dieta keto jest zdrowa? Bez odpowiedniej opieki lekarza oraz zaleceń, aby na nią przejść – nie jest ona zdrowa.

Co jeśli nie dieta keto?

Osoby otyłe i te zmagające się z nadwagą przeważnie nie mają zbyt dobrych relacji z jedzeniem. Traktują je jak swojego wroga. Wiedzą, że to właśnie od nadmiaru żywności tyją, dlatego gdy już postanowią, że chcą się odchudzić, odmawiają sobie dosłownie wszystkiego. Unikają jakichkolwiek imprez czy spotkań ze znajomymi, które byłyby sporą pokusą do sięgnięcia po kawałek pizzy, szklankę piwa czy czekoladkę. Zamykają się w domach, bo zdrowa dieta staje się dla nich priorytetem i uważają, że muszą zrobić wszystko, by ją utrzymać. Nie jest to mądre, ani tym bardziej zdrowe odchudzanie. W przypadku nadwagi i otyłości bardzo ważne jest to, by wyrobić sobie dobre relacje z jedzeniem. Należy nauczyć się odpowiednio traktować żywność i postrzegać ją jak coś dobrego. To właśnie jedzenie ma odżywiać cały organizm. To ono ma zapewniać mu energię i siłę, a także prawidłowe zdrowie.

Jak schudnąć? Zdrowo!

A nie ma nic złego w jednym batoniku zjedzonym po obiedzie czy nawet kawałku pizzy spożytym na spotkaniu ze znajomymi. Życie nie powinno składać się z ciągłych wyrzeczeń i zakazów. Dieta może być zupełnie zdrowa i wartościowa, nawet jeśli będzie zawierać pewną ilość przetworzonych czy słodkich pokarmów.

dietanadzis.pl
Redakcja portalu SlowLifePolska.pl zajmuje się publikacją treści dotyczących szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Na stronie znajdują się artykuły poświęcone różnym tematom, takim jak zdrowie, uroda, dom, ogród oraz lifestyle. Portal porusza również kwestie związane z modą i urodą, podkreślając aspekty związane ze świadomym życiem i slow life. Redakcja publikuje artykuły na różnorodne tematy, od wyboru odpowiednich dodatków do kuchni, przez porady dotyczące pielęgnacji włosów i paznokci, aż po wskazówki dotyczące urządzania domu i ogrodu.