slowlifepolska.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

zdrowa dieta
Zdrowie

Czy sama zdrowa dieta pozwala schudnąć?

W teorii samą dietą można wygenerować sobie odpowiedni deficyt kaloryczny, który pozwoli schudnąć. W praktyce – nie jest to najlepsza i najskuteczniejsza metoda do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Nawet bardzo zdrowa dieta wypełniona samymi wartościowymi posiłkami nie jest stu procentową gwarancją sukcesu. Przy odchudzaniu należy też myśleć o innych sprawach. Bardzo ważne okazuje się chociażby nastawienie psychiczne.

Osoby otyłe i te zmagające się z nadwagą przeważnie nie mają zbyt dobrych relacji z jedzeniem. Traktują je jak swojego wroga. Wiedzą, że to właśnie od nadmiaru żywności tyją, dlatego gdy już postanowią, że chcą się odchudzić, odmawiają sobie dosłownie wszystkiego. Unikają jakichkolwiek imprez czy spotkań ze znajomymi, które byłyby sporą pokusą do sięgnięcia po kawałek pizzy, szklankę piwa czy czekoladkę. Zamykają się w domach, bo zdrowa dieta staje się dla nich priorytetem i uważają, że muszą zrobić wszystko, by ją utrzymać. Nie jest to mądre, ani tym bardziej zdrowe odchudzanie. W przypadku nadwagi i otyłości bardzo ważne jest to, by wyrobić sobie dobre relacje z jedzeniem. Należy nauczyć się odpowiednio traktować żywność i postrzegać ją jak coś dobrego. To właśnie jedzenie ma odżywiać cały organizm. To ono ma zapewniać mu energię i siłę, a także prawidłowe zdrowie.

A nie ma nic złego w jednym batoniku zjedzonym po obiedzie czy nawet kawałku pizzy spożytym na spotkaniu ze znajomymi. Życie nie powinno składać się z ciągłych wyrzeczeń i zakazów. Dieta może być zupełnie zdrowa i wartościowa, nawet jeśli będzie zawierać pewną ilość przetworzonych czy słodkich pokarmów.

dietanadzis.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *