slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

Moda i Uroda

Microblading – co to jest?

Microblading to makijaż permanentny brwi, dzięki któremu możemy uzyskać naturalny wygląd i przestać martwić się o nieustanne zabiegi henną lub codzienne nakładanie kosmetyków.

Microblading co to jest?

Microblading zwany inaczej metodą piórkową, to jedna z technik makijażu permanentnego, która zapewnia naturalny wygląd brwi niezależnie od sytuacji oraz o każdej porze dnia i nocy.

Zabiegi microbladingu wykonuje się w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Warto przed wizytą w wybranym salonie przeczytać opinie oraz zapoznać się z kwalifikacjami osób, u których chcemy wykonać zabieg, gdyż skutki źle wykonanego makijażu możemy ponosić przez nawet dwa lata. Koszt takiego zabiegu to kwota między 800 a nawet 1200 złotych, jednak nie warto tutaj oszczędzać i lepiej zaufać profesjonalistom.

Przed samym zabiegiem powinniśmy zostać poddani ankiecie na temat aktualnie przyjmowanych leków oraz naszego stanu zdrowia.
Następnie kosmetyczka rysuje nam kształt brwi oraz dobiera pigment i po zaakceptowaniu przechodzi do zabiegu.

Zabieg microbladingu polega na rysowaniu włosków na skórze, poprzez wprowadzanie pigmentu za pomocą mikroostrza. Skóra zostaje nacięta, na skórze rysowane są cienkie włoski, które optycznie zagęszczają łuk brwiowy. Pożądany efekt zabiegu otrzymujemy po około 2 tygodniach, natomiast po miesiącu można wykonać zabieg uzupełniający polegający na wzmocnieniu koloru, uzupełnieniu włosków lub ich zagęszczeniu. Oczywiście, jeśli istnieje taka potrzeba.

Makijaż wykonany metodą piórkową utrzymuje swoją trwałość przez okres około dwóch lat, w zależności od sposobu jego pielęgnacji.

Microblading – dla kogo?

Zabieg ten jest przeznaczony dla każdego, kto chciałby poprawić wygląd swoich brwi oraz przestać martwić się ich malowaniem każdego dnia. W szczególności zabieg poleca się osobom po przebytej chemioterapii, z asymetrią brwi, z bliznami w okolicach brwi oraz wszystkim, którzy mają alergię na kosmetyki do makijażu.

Przed zabiegiem warto zapoznać się również z przeciwskazaniami do jego wykonania. Do czasowych przeciwskazań zalicza się między innymi ciążę, karmienie piersią, infekcje bakteryjne, wirusowe oraz grzybiczne, świeże blizny, oraz przyjmowanie niektórych leków. Istnieją również przeciwskazania bezwzględne takie jak cukrzyca, epilepsja, hemofilia, choroby nowotworowe oraz kardiologiczne i podejrzenie alergii na barwniki.

Microblading brwi to zabieg dla wszystkich, którzy trwale chcą poprawić swój wygląd i cieszyć się naturalnymi brwiami całą dobę, bez względu na okoliczności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *