slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

Obrazy do pokoju na szkle
Dom i Ogród

Obrazy do pokoju na szkle – czy warto?

Zwykła ściana w jednolitym kolorze nadaje wnętrzu smutny i nudny charakter. Obraz może całkowicie odmienić wystrój, w którym się znajdzie. Ciekawą alternatywą dla obrazów na płótnie są obrazy na szkle. Ale który typ obrazów jest lepszy?

Właściwości obrazów na szkle

Obrazy na szkle od Bimago powstają z polimetakrylanu metylu. Ten materiał inaczej nazywany jest szkłem akrylowym. Odznacza się sięgającą ponad 90% przepuszczalnością światła. Do tego jest sztywny, bezbarwny i nie odbarwia się pod wpływem promieniowania UV. Dzięki temu obraz na szkle długo będzie cieszyć oko żywymi kolorami. Jednocześnie jest o wiele lżejszy i bardziej wytrzymały od szkła. Jest też bardziej elastyczny i odporny na kruszenie. Obrazy do pokoju wykonane na szkle są wodoodporne i dlatego można je powiesić nawet w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności powietrza, na przykład w łazience. 

Obraz na szkle 3D

Obraz na szkle 3D powstaje poprzez wydrukowanie wybranego wzoru na szkle dzięki zastosowaniu technologii UV. Ten typ obrazów daje złudzenie przestrzennej formy umieszczonej na ścianie. Taka dekoracja przyciąga wzrok, przez co łatwo staje się elementem dominującym w pomieszczeniu. Co ciekawe, obraz na szkle 3D można umieścić w dowolnym pomieszczeniu w domu – w salonie, sypialni, kuchni, a nawet w łazience. Odpowiednio dobrany wzór obrazu świetnie sprawdzi się również w biurze lub innym bardziej oficjalnym miejscu. Dzięki swojej spektakularności obraz nie potrzebuje komponowania z innymi ozdobami.

Charakterystyczne dla obrazów na szkle 3D jest to, że dzięki swojej trójwymiarowości są w stanie wizualnie powiększyć przestrzeń, szczególnie w tych pomieszczeniach, w których zajmują dużą część ściany. Dlatego będą idealnym wyborem do wnętrz o niedużych wymiarach, na przykład w małej łazience. Jeśli w wybranym przez nas pokoju nie ma dużo miejsca, można zdecydować się na obraz o mniejszym rozmiarze. Natomiast jeżeli możemy umieścić w pokoju, łazience lub kuchni większy obraz na szkle, warto to zrobić. 

Obrazy na szkle 3D są łatwe do utrzymania w czystości i prezentują się dobrze przez długi czas, nie tracąc na intensywności kolorów. Wybór wzorów jest ogromny: motywy geometryczne, roślinne, przestrzenne, abstrakcja, glamour… Wybierając wzór obrazu, należy wziąć pod uwagę miejsce, gdzie zostanie powieszony – jego styl i przeznaczenie. Ale biorąc pod uwagę wybór na rynku, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie! Znajdź obraz dla siebie na https://www.bimago.pl/obrazy/do-pokoju.html.

obrazy na szkle

Obrazy na płótnie

Obrazy do pokoju na płótnie są bardzo odporne na blaknięcie w wyniku promieniowania UV. W związku z tym można je powiesić w miejscu bardzo nasłonecznionym bez obaw o intensywność kolorów. Takie obrazy do pokoju są bardzo wytrzymałe, więc nie trzeba obawiać się o pęknięcia, roztargania lub inne uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu obrazy na płótnie mogą cieszyć właścicieli nawet latami!

Który typ obrazów lepszy?

Zarówno obrazy do pokoju na szkle, jak i obrazy na płótnie są bardzo trwałe, dzięki czemu kolory są intensywne przez długi czas. Tak naprawdę wybór zależy od preferencji kupującego – czy woli bardziej tradycyjne obrazy na płótnie, czy nowoczesne obrazy na szkle.

Redakcja portalu SlowLifePolska.pl zajmuje się publikacją treści dotyczących szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Na stronie znajdują się artykuły poświęcone różnym tematom, takim jak zdrowie, uroda, dom, ogród oraz lifestyle. Portal porusza również kwestie związane z modą i urodą, podkreślając aspekty związane ze świadomym życiem i slow life. Redakcja publikuje artykuły na różnorodne tematy, od wyboru odpowiednich dodatków do kuchni, przez porady dotyczące pielęgnacji włosów i paznokci, aż po wskazówki dotyczące urządzania domu i ogrodu.