slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

pomysły na półki ścienne
Dom i Ogród Porady

Jakie są godne polecenia pomysły na półki ścienne?

Odpowiednia aranżacja wnętrza wymaga harmonijnego łączenia elementów w estetyczną całość. Poszczególne przedmioty jednak być nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale również bardzo praktyczne. Do tego typu wyrobów, które mogą jednocześnie zdobić dane wnętrze oraz pełnić rolę użytkową należą między innymi półki ścienne. Sprawdź nasze pomysły!

Skąd można czerpać pomysły na półki ścienne?

Ciekawe pomysły na półki ścienne można czerpać z różnorodnych źródeł. Mogą to być bowiem specjalistyczne magazyny wnętrzarskie, które pojawiają się w sprzedaży co miesiąc lub raz na kwartał. Z tego typu produktów chętnie korzystają zawodowi projektanci, jak również osoby traktujące design jako rodzaj hobby. Poza tym inspiracje na półki ścienne można z powodzeniem znaleźć w godnych polecenia sklepach meblowych. W tym przypadku pracownicy sklepów dbają o odpowiednią ekspozycję swoich towarów. Oferta wielu tego typu sklepów obejmuje zatem nie tylko same szafy i kanapy, ale również ciekawe dodatki, w tym wspomniane półki ścienne. Wygodnym źródłem informacji jest również internet. W tym przypadku pomysły można czerpać z blogów poświęconych projektowaniu i urządzaniu wnętrz czy też ze stron producentów dodatków do domu.

pomysły na półki ścienne

Jakie półki ścienne dostępne są w sprzedaży?

W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są produkty różniące się wielkością, rodzajem materiału, typem wykończeń, wielkością, nośnością oraz sposobem montażu. Wszystkie te elementy należy brać pod uwagę wybierając półki. Powinny one zawsze korespondować ze stylem danego wnętrza. Nie mogą go przytłaczać, lecz muszą stanowić subtelny dodatek podkreślający klimat danego miejsca. Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się tak zwane półki pływające. Są one stylowe i bardzo praktyczne. Przytwierdza się je do ściany za pomocą wspornika, który jest mało widoczny. Dzięki temu książki zdają się wisieć w przestrzeni. Takie minimalistyczne półki pasują do nowoczesnych wnętrz. Co ciekawe, mogą być wykonane również z drewna. Taki produkt potrzebuje jednak mocnego podparcia, ale prezentuje się niezwykle ciekawie i schludnie. Półki z rozbielonego drewna wpisują się doskonale w styl skandynawski, natomiast drewno w naturalnym odcieniu dobrze komponuje się z wnętrzami utrzymanymi w stylu industrialnym.

pomysły na półki ścienne

Czy warto wybierać wielopoziomowe półki?

Rodzaj półek powinien być uzależniony od ilości elementów, które mają się na nich znajdować. W przypadku domowej biblioteczki warto stawiać na półki wielopoziomowe, które oferują duża przestrzeń do przechowywania. Takie produkty pozwalają zachować ład, a jednocześnie nadają wnętrzom nieco eklektyczny klimat. Polecane są zatem do wnętrz klastycznych.

Na jakie inne półki warto zwrócić uwagę?

W małym mieszkaniach zwykle brakuje miejsca do przechowywania. W tym przypadku półki mogą stanowić funkcjonalną alternatywę dla typowych szaf. Można je bowiem umieszczać w narożnikach pomieszczeń, zwalniając miejsce na blacie. Takie narożne półki zwykle mają kształt trójkąta i są wygodnym rozwiązaniem w przypadku chęci przechowywania podręcznych przedmiotów, takich jak choćby budzić czy ładowarka do telefonu.

Redakcja portalu SlowLifePolska.pl zajmuje się publikacją treści dotyczących szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Na stronie znajdują się artykuły poświęcone różnym tematom, takim jak zdrowie, uroda, dom, ogród oraz lifestyle. Portal porusza również kwestie związane z modą i urodą, podkreślając aspekty związane ze świadomym życiem i slow life. Redakcja publikuje artykuły na różnorodne tematy, od wyboru odpowiednich dodatków do kuchni, przez porady dotyczące pielęgnacji włosów i paznokci, aż po wskazówki dotyczące urządzania domu i ogrodu.