slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

telewizor
Zakupy

Masz stary telewizor? Doradzamy, jak zwiększyć jego możliwości

To, że sam posiadasz odbiornik starej generacji, wcale nie musi świadczyć, że nie możesz skorzystać z nowoczesnych rozwiązań jak choćby Smart TV. Podpowiadamy, jak podkręcić parametry starego telewizora i jakie akcesoria są potrzebne.

Połącz komputer i telewizor: HDMI czy DisplayPort?

Większość komputerów posiada wyjście HDMI lub DisplayPort, dzięki czemu można w prosty i szybki sposób podłączyć komputer do telewizora i odtwarzać na nim ulubione filmy czy seriale. To, czy uda się podłączyć stary telewizor, zależy przede wszystkim, od rodzaju dostępnych złącz oraz od wieku telewizora.

Nie ma co ukrywać, jeśli chcesz uwspółcześnić swój TV z wypukłym kineskopem, może być problem. Choć i na takie dolegliwości są odpowiednie złącza, porty i przejściówki. Skupmy się jednak na telewizorach z HDMI i DisplayPort, bo są to przecież technologie, które powstały odpowiednio w 2002 roku (HDMI) i 2006 roku (DisplayPort). Od tamtych wydarzeń minęło już co najmniej kilkanaście lat, a technologia w tych obszarach zmienia się nieustannie.

HDMI jest obecnie bardziej popularne, bo dźwięk i obraz można przesyłać za pomocą jednego kabla. Z kolei złącze DisplayPort oferuje wyższe rozdzielczości oraz lepszą częstotliwość odświeżania, jeśli twój telewizor posiada zarówno HDMI, jak i DisplayPort, polecamy wybrać to drugie rozwiązanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, polecamy poradnik od sklepu komputerowego Komputronik, który kompleksowo analizuje te zagadnienia: https://www.komputronik.pl/informacje/displayport-czy-hdmi-ktore-zlacze-jest-lepsze/.

SmartTV w starym telewizorze? Sprawdź, jakie masz opcje

Jeśli nie chcesz za każdym razem podłączać komputera do telewizora, żeby w dobrej rozdzielczości obejrzeć ulubiony serial, to do wyboru masz jeszcze inne opcje. Nie każdy starszy telewizor ma wbudowaną aplikację smart TV, ale możesz zakupić niewielkie urządzenie zewnętrzne i w prosty sposób rozwiązać ten problem.

Są na rynku dostępne urządzenia multimedialne Smart TV o prostej budowie, część z nich można podłączyć nawet do starego telewizora. Większość wykorzystuje złącza HDMI, ale jeśli twój telewizor nie ma takiego wejścia, można spróbować kupić odpowiednią przejściówkę. Popularne urządzenia multimedialne Smart TV to Xiaomi Mi TV Stick, Chromecast, Roku czy Apple TV.

Inna opcja to wykorzystanie konsoli do gier jako urządzenia multimedialnego, na którym można zainstalować aplikacje streamingowe. Takie możliwości ma PlayStation, Xbox, Nintendo. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zrobić to krok po kroku, sprawdź profesjonalny poradnik na stronie https://www.komputronik.pl/informacje/jak-zrobic-smart-tv/, gdzie w łatwy sposób porównasz różne przystawki TV oraz parametry.

Użyj wejścia USB-C lub adaptera i podłącz się do telewizora

USB typu C to nowoczesne złącze, które powoli staje się standardem dla większości urządzeń elektronicznych. Za pomocą zaledwie jednego niewielkiego kabla można przesyłać zarówno dane, jak i dźwięk, obraz, a nawet zasilać urządzenie w energię elektryczną. Jeśli dysponujesz starszym telewizorem, to są duże szanse, że twoje urządzenie nie będzie posiadać wejścia na USB-C, jednak to nie problem. Obecnie jest wiele przejściówek i adapterów, które w prosty sposób pomogą rozwiązać ten problem. Wejdź na https://www.komputronik.pl/informacje/co-to-jest-usb-typu-c-najwazniesze-cechy-i-zastosowania/ i dowiedz się, jak dokładnie to zrobić oraz jakie masz opcje.

kabel hdmi

Wybierz rozwiązanie dopasowane do twoich potrzeb

Jak widać, jest wiele możliwości, dzięki którym możesz odświeżyć swój telewizor albo zapewnić mu nowe właściwości. Warto sprawdzić wszystkie dostępne opcje i wybrać taką, która najlepiej ci odpowiada. Sprawdź w telewizorze, jakie wejścia i końcówki będą potrzebne, bo pozwoli to uniknąć frustracji przy podłączaniu.

Przy odrobinie pomysłowości oraz zaangażowania nawet stary telewizor może stać się centrum domowej rozrywki. Do odważnych i sprytnych świat należy!

Artykuł sponsorowany

Redakcja portalu SlowLifePolska.pl zajmuje się publikacją treści dotyczących szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Na stronie znajdują się artykuły poświęcone różnym tematom, takim jak zdrowie, uroda, dom, ogród oraz lifestyle. Portal porusza również kwestie związane z modą i urodą, podkreślając aspekty związane ze świadomym życiem i slow life. Redakcja publikuje artykuły na różnorodne tematy, od wyboru odpowiednich dodatków do kuchni, przez porady dotyczące pielęgnacji włosów i paznokci, aż po wskazówki dotyczące urządzania domu i ogrodu.