slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

okulary ochronne
Zakupy

Kiedy warto sięgać po okulary ochronne?

O oczy należy dbać nie tylko podczas prac spawalniczych, korzystając z masek lub specjalistycznych przyłbic samościemniających, ale także podczas realizacji wszelkich innych robót, których prowadzenie może wiązać się z ryzykiem uszkodzenia narządu wzroku. Wytrzymałe, przeźroczyste lub przyciemniane okulary BHP minimalizują ryzyko uszkodzenia oczu podczas szlifowania, piłowania, wiercenia, toczenia i frezowania. Taki sprzęt przydaje się również na budowie, przy malowaniu, a także w pracy na roli.

Zalety nowoczesnych okularów ochronnych

W sprzedaży znajdziemy wiele modeli okularów BHP. To najczęściej dość tani, ale solidnie wykonany, a dzięki temu trwały sprzęt ochronny, który pozwala zabezpieczyć oczy nie tylko przed różnego rodzaju odpryskami i ryzykiem zachlapania, ale także przed szkodliwym wpływem promieniowania ultrafioletowego. Profesjonalne okulary BHP w standardzie wyposażone są w soczewki z filtrem UV. Filtr chroni oczy przed słońcem, dzięki czemu okulary sprawdzą się podczas prac realizowanych na świeżym powietrzu. Dopasowana konstrukcja okularów ochronnych sprawia, że ich soczewki przylegają do twarzy, skutecznie chroniąc całą powierzchnię oka, nie tylko od frontu, ale także od zewnętrznej strony. Większość okularów ochronnych wyposażona jest w soczewki wykonane z materiału syntetycznego, dzięki czemu są dość lekkie i trwałe, niepodatne na stłuczenie.

Przeznaczenie okularów BHP

Podstawową funkcją okularów ochronnych jest zabezpieczenie oczu przed ciałami stałymi, cieczami i pyłem unoszącym się w powietrzu. Przylegające do twarzy okulary BHP w szczególności przydają się w pracach związanych z obróbką skrawaniem, pracach wykończeniowych, stolarskich i budowlanych. Tego typu akcesoria ochrony indywidualnej będą przydatnym wyposażeniem rolników i działkowców wykonujących opryski. Przydadzą się również osobom koszącym trawę i ścinającym drzewa. Dość często okularami BHP posługują się malarze i lakiernicy. Dzięki zastosowaniu tego typu sprzętu ryzyko przypadkowego zachlapania oczu jest zdecydowanie mniejsze, a tym samym realizacja prac staje się bezpieczniejsza.

Z profesjonalnych okularów BHP powinna korzystać każda osoba wykonująca pracę w środowisku zagrażającym bezpieczeństwu jej oczu. Odnosi się to przede wszystkim do tych prac, podczas których pojawiają się różnego rodzaju odpryski mogące uszkodzić narząd wzroku. Okulary ochronne przydają się również przy pracach, podczas których oczy można zachlapać substancją drażniącą lub potencjalnie niebezpieczną dla zdrowia.

Redakcja portalu SlowLifePolska.pl zajmuje się publikacją treści dotyczących szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Na stronie znajdują się artykuły poświęcone różnym tematom, takim jak zdrowie, uroda, dom, ogród oraz lifestyle. Portal porusza również kwestie związane z modą i urodą, podkreślając aspekty związane ze świadomym życiem i slow life. Redakcja publikuje artykuły na różnorodne tematy, od wyboru odpowiednich dodatków do kuchni, przez porady dotyczące pielęgnacji włosów i paznokci, aż po wskazówki dotyczące urządzania domu i ogrodu.