slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

święta w czasie pandemii
Lifestyle

Jak przygotować się na święta w czasie pandemii?

Ze względu na pandemię, tegoroczne święta Bożego Narodzenia będziemy musieli spędzić w gronie domowników. Nowe obostrzenia znacznie utrudniły przygotowywanie się do świąt i planowanie wyjazdów świątecznych, aby spotkać się z całą rodziną. Jak przygotować się do świąt i spędzać je w nowej rzeczywistości?

Zaplanuj menu na całe święta

Nie rezygnuj z ulubionych potraw, które zawsze pojawiały się na wigilijnym stole. Pamiętaj jednak, aby ze względu na pandemię zaplanować wszystko odpowiednio wcześniej. Jeśli do tej pory większość potraw przygotowywaliście całą rodziną, a ze względu na obostrzenia nie możecie się spotkać w tak licznym gronie, spróbuj ugotować wszystko samodzielnie
i zaserwować wigilijne dania dla domowników. Zarówno tradycyjne przepisy kulinarne, jak i ich wariacje z instrukcją wykonania, znajdziesz w Internecie. Odwiedź strony internetowe dedykowane fanom gotowania, blogi lub portale społecznościowe lub wykonaj danie krok po kroku oglądając filmy online na YouTube.

Zrób zakupy spożywcze przez Internet odpowiednio wcześnie

Ze względu na pandemię, znacznie wzrosło zainteresowanie zakupami online, również spożywczymi. Jeśli przebywasz na kwarantannie lub nie chcesz ryzykować i wolisz unikać tłumów oraz długich kolejek przed wejściem do sklepów, zrób listę świątecznych zakupów i zamów je przez Internet. Pamiętaj jednak, że oczekiwanie na dostawę może być dłuższe niż zazwyczaj, dlatego dokonaj zakupów online znacznie wcześniej. Zadbaj o stabilny Internet w domu, aby mieć pewność, że Twoje zakupy zostały prawidłowo zrealizowane. Do zakupów online najlepiej sprawdzi się symetryczny Internet – światłowód o takiej samej prędkości pobierania i wysyłania danych.

Przygotuj listę prezentów i zamów je online

To idealne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli wszyscy domownicy zostali objęci kwarantanną, a święta nadchodzą wielkimi krokami. Zaplanuj prezenty dla całej rodziny lub, jeśli nie masz pomysłów, poszukaj inspiracji w sieci – prezentowniki last minute z podziałem na grupy wiekowe i zainteresowania znajdziesz praktycznie na każdej stronie marki, portalach lifestylowych czy w e-commerce’ach. Jeśli chcesz zdążyć odebrać paczkę przed świętami lub przesłać prezenty do całej rodziny, zamów je online odpowiednio wcześniej. Wybierając ten sposób zakupu możesz również liczyć na multum promocji, których często nie znajdziesz w sklepach stacjonarnych.

Zadbaj o kontakt z rodziną i spotkaj się z nią wirtualnie

W tym roku święta spędzimy w mniejszym gronie. Wynika to nie tylko z rządowych ograniczeń, lecz również z troski o zdrowie bliskich. Nie będziemy mogli w związku z tym złożyć im życzeń i porozmawiać osobiście, ale na szczęście mamy alternatywę, która zapewni choć namiastkę bliskiego kontaktu – wideokonferencja na laptopie lub smartfonie. Aby wirtualne spotkanie przebiegło pomyślnie i bez zakłóceń, bardzo ważne jest to, by wybrać Internet, który zapewni stabilne połączenie, bez ryzyka zacinania się obrazu i dźwięku. Równie istotna jest jakość połączenia pozwalająca na osiągnięcie wysokiej rozdzielczości. Full HD lub 4K zapewniają dużą szczegółowość. Dzięki temu poczujemy się, jakbyśmy rozmawiali z naszymi bliskimi na żywo.

Taką wysoką jakość połączenia zapewnia Internet światłowód. Do wideokonferencji szczególnie przydatne będzie łącze symetryczne. Pozwala ono na przesyłanie i odbieranie danych w takiej samej prędkości, co jest niezwykle ważne, jeśli chodzi o płynność wideorozmowy. Symetryczne łącze światłowodowe o prędkości wielokrotnie wyższej niż 1 Gb/s oferuje popularny operator INEA.

Zaplanuj rozrywkę na święta

Niezależnie od tego, w jakim gronie będziesz spędzać święta, zaplanuj spędzanie wolnego czasu bez narażania siebie i innych. Internet światłowód zapewni świąteczną rozrywkę na wysokim poziomie. Z jego pomocą zyskasz dostęp do TV online z wieloma kanałami telewizyjnymi w wysokiej rozdzielczości. Dzięki temu możesz zorganizować maraton filmowy i poczuć się jak na seansie kinowym. Szybki i stabilny Internet światłowód zapewni również niezapomniane rozgrywki online lub na konsoli. Dzięki niemu możesz cieszyć się z gry otrzymanej w prezencie bez lagów, zakłóceń sieci i zacinania się obrazu.

Redakcja portalu SlowLifePolska.pl zajmuje się publikacją treści dotyczących szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Na stronie znajdują się artykuły poświęcone różnym tematom, takim jak zdrowie, uroda, dom, ogród oraz lifestyle. Portal porusza również kwestie związane z modą i urodą, podkreślając aspekty związane ze świadomym życiem i slow life. Redakcja publikuje artykuły na różnorodne tematy, od wyboru odpowiednich dodatków do kuchni, przez porady dotyczące pielęgnacji włosów i paznokci, aż po wskazówki dotyczące urządzania domu i ogrodu.