slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

Lifestyle

Jak oświetlić mały salon, by wyglądał gustownie i elegancko?

Oświetlenie salonu ma nie tylko spełniać funkcje praktyczne, ale musi również być eleganckie. Trzeba wiedzieć, że oświetlenie niewielkich powierzchni jest dużo trudniejsze niż dużych pokoi dziennych. Jak oświetlić niewielki salon, by wyglądał gustownie?

Jak optycznie powiększyć salon?

Wybierając oświetlenie małego salonu należy skoncentrować się na żyrandolach, które nie są duże. Wiszący, długi żyrandol można zastosować we wnętrzach, w których jest odpowiednia wysokość i przestrzeń. Przy klasycznych mieszkaniach, gdzie wysokość często wynosi 2,5 m dużo praktyczniejszy będzie żyrandol wiszący blisko sufitu. Dzięki temu salon nie będzie wydawał się niższy i mniejszy niż jest w rzeczywistości.

Wybierając żyrandol do małego salonu warto również skoncentrować się na modelach, które oświetlają sufit, dzięki temu salon będzie wydawał się bardziej przestronny. Dla osób, które mają wąski i długi salon idealnym rozwiązaniem będzie podświetlenie krótszej ściany.

Chcąc oświetlić krótką ścianę należy wykorzystać do tego kinkiety. Najciekawsze są kinkiety szklane lub imitujące szkło. Najważniejsze jest, by odbijały światło dzięki temu salon również będzie wydawał się bardziej przestronny.

Kinkiety można również wykorzystać, by podświetlić ciekawy obraz czy rodzinną galerię fotografii. Należy jednak pamiętać, że mała przestrzeń wymaga zachowania jednolitych wzorów. Najkorzystniej wygląda zestaw, który zostanie stworzony z jednej kolekcji, dzięki temu salon będzie harmonijny i stonowany.

Jak uzyskać nastrojowy salon?

Oświetlenie małego salonu to również wykorzystanie światła, które dają lampy podłogowe czy stołowe. Wykorzystanie lamp stojących daje bardzo dużo możliwości, które pomogą odmienić pokój dzienny. Dzięki idealnie dobranemu oświetleniu salon będzie nastrojowy, przytulny i elegancki.

Lampy stojące warto ustawić w pobliżu sofy czy fotela, na którym lubimy wypoczywać. Delikatne światło jest nie tylko nastrojowe, ale również ułatwia odpoczynek. Mając lampę, którą można nakierować w dowolne miejsce mamy również idealne miejsce, by poczytać książkę.

Wybierając oświetlenie małego salonu warto skoncentrować się na lampach stołowych. Lampy można ustawić na komodzie, szafce rtv czy stoliku kawowym. Lampa stołowa na parapecie okiennym to również bardzo gustowna ozdoba.

Lampy stołowe można ustawiać pojedynczo lub w parach. Elegancko wyglądają lampy ustawione symetrycznie po dwóch stronach komody. Warto również ustawić dwie lampy obok siebie. W takiej kombinacji wykorzystujemy identyczne lampy, które różnią się wielkością.

Redakcja portalu SlowLifePolska.pl zajmuje się publikacją treści dotyczących szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Na stronie znajdują się artykuły poświęcone różnym tematom, takim jak zdrowie, uroda, dom, ogród oraz lifestyle. Portal porusza również kwestie związane z modą i urodą, podkreślając aspekty związane ze świadomym życiem i slow life. Redakcja publikuje artykuły na różnorodne tematy, od wyboru odpowiednich dodatków do kuchni, przez porady dotyczące pielęgnacji włosów i paznokci, aż po wskazówki dotyczące urządzania domu i ogrodu.