slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

hubba bubba
Lifestyle

Jaki rodzaj gumy do żucia wybrać?

Cieszące się dużą popularnością wśród dzieci i dorosłych, odświeżające i balonowe gumy do żucia to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych cukierków, lizaków, dropsów czy żelek. Ich niewątpliwą zaletą jest zdecydowanie mniejsza kaloryczność niż tradycyjnych słodyczy, a także szereg dodatkowych właściwości, jakie mogą zapewniać – wystarczy nasączyć je odpowiednią substancją. W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów gum, w tym takie produkty jak hubba bubba, gumy w listkach i balonowe.

Co to jest hubba bubba?

To klasyczna guma do żucia produkowana w Stanach Zjednoczonych od końca lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku. To miękka, owocowa guma, współcześnie dostępna w dziesiątkach oryginalnych smaków. Cechą charakterystyczną hubby-bubby jest stosunkowo mała kleistość, co kilkadziesiąt lat temu wyraźnie odróżniało ją od produktów konkurencji. Guma jest bardzo elastyczna, ale nie klei się do tekstyliów. Dzięki temu, nawet gdy hubba bubba wypadnie z buzi i upadnie na dywan, dość łatwo będzie ją z niego odkleić. Jedną z najpopularniejszych form tej gumy jest charakterystyczna taśma zwinięta w rolkę. Wystarczy oderwać dowolnej długość fragment taśmy i cieszyć się oryginalnym, owocowym smakiem gumy. Co warte podkreślenia, dzięki dużej elastyczności guma doskonale sprawdza się przy dmuchaniu balonów – są duże i kolorowe.

Odświeżające gumy do żucia w listkach i drażetkach

Dużą popularnością, prócz gum owocowych-balonowych, takich jak wspomniana wcześniej hubba bubba, cieszą się również odświeżające gumy do żucia w listkach lub mające formę drażetek – najczęściej sprzedawane w niewielkich plastikowych pudełeczkach ułatwiających ich przechowywanie i wygodną aplikację. Odświeżające gumy do żucia mają najczęściej miętowy smak. Niekiedy wzbogacane są również innymi rodzajami olejków eterycznych, które pomagają odświeżyć oddech. Takie gumy są polecanym wyborem po posiłku, gdy nie mamy możliwość umycia zębów czy przynajmniej wypłukania jamy ustnej. W odróżnieniu od hubby bubby oraz innych rodzajów gum balonowych, gumy odświeżające oddech są mniej elastyczne, przez co nieco gorzej sprawdzają się przy dmuchaniu balonów. Balony są małe i łatwo pękają.

Jeśli szukasz produktu, który pomoże odświeżyć oddech, wybierz miętową gumę w listkach lub w formie małych drażetek. Jeśli preferujesz gumy owocowe, poszukaj oryginalnej hubby bubby o ulubionym smaku. Dla osób, którym zależy na możliwości dmuchania dużych balonów, polecanym wyborem są klasyczne balonówy. W sklepach ze słodyczami bez większego problemu odnajdziesz dziesiątki rodzajów takich gum i to w dużej różnorodności ciekawych, intrygujących smaków.  

Redakcja portalu SlowLifePolska.pl zajmuje się publikacją treści dotyczących szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Na stronie znajdują się artykuły poświęcone różnym tematom, takim jak zdrowie, uroda, dom, ogród oraz lifestyle. Portal porusza również kwestie związane z modą i urodą, podkreślając aspekty związane ze świadomym życiem i slow life. Redakcja publikuje artykuły na różnorodne tematy, od wyboru odpowiednich dodatków do kuchni, przez porady dotyczące pielęgnacji włosów i paznokci, aż po wskazówki dotyczące urządzania domu i ogrodu.