slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

Moda i Uroda

Jak chodzić w szpilkach – praktyczne porady

Piękne, czerwone szpilki to marzenie niejednej kobiety. Problem tylko w tym, że choć buty te są bardzo atrakcyjne od strony wizualnej, to jednak stwarzają niemałe problemy, jeśli chodzi o ich praktyczność. Innymi słowy, jeśli chce się nosić szpilki, trzeba wiedzieć, jak się w nich powinno chodzić.

Dlaczego warto zakładać szpilki?

Zanim jednak przejdzie się do tego, w jaki sposób powinno się chodzić w szpilkach, najpierw warto sobie zadać pytanie, dlaczego właściwie tak wiele kobiet tak mocno ceni sobie szpilki? Z jakiego powodu wybierają właśnie te buty, skoro chodzenie w nich jest nie tylko bardzo niewygodne, to również niepraktyczne? Głównym powodem, dla którego tak wiele kobiet wprost uwielbia szpilki, jest to, jak wpływają one na figurę podczas ich noszenia. Nie tylko znacznie wydłużają one nogi, lecz również napinają pośladki oraz uda. Nic więc dziwnego, że to właśnie taki rodzaj obuwia kojarzony jest silnie z kobiecością i seksapilem.

Jak chodzić w szpilkach?

Niestety pomimo tego, że szpilki są tak bardzo chętnie noszonym przez panie obuwiem, to jednak chodzenie w nich wymaga dość sporo wprawy. Jak poprawnie chodzić w szpilkach, aby przede wszystkim nie zrobić sobie krzywdy, lecz również, aby prezentować się w odpowiedni sposób i tym samym wykorzystywać ich wszystkie zalety?
Jak się okazuje, poprawne chodzenie w szpilkach nie jest wcale tak trudne, jak się może wydawać. Przede wszystkim pamiętać trzeba o jednej, najbardziej podstawowej zasadzie, czyli o odpowiedniej postawie ciała. Chodząc w szpilkach, trzeba wyprostować plecy, a także mocno ściągnąć łopatki oraz brzuch. Napięte ciało najlepiej trzymać w jednej linii. Nie bez znaczenia jest również sam krok, jakim się idzie w szpilkach. Musi on być pewny oraz stabilny. Jeśli chodzi o jego długość, to jest to kwestia osobista i ma on być po prostu wygodny. Inną bardzo ważną sprawą podczas chodzenia w szpilkach, jest zachowanie się kolan. Pamiętać trzeba, że są one bardzo mocno obciążane z uwagi na wysokość obcasów, więc trzeba zachowywać je w pozycji prostej. Pod żadnym względem nie można kolan wyginać do tyłu. Powinno się je trzymać blisko siebie, z palcami skierowanymi do przodu.
Wszystkie powyższy porady odnoszą się do bezpiecznego chodzenia w szpilkach. Jak jednak powinno się w nich chodzić, aby uzyskać maksymalnie estetyczny i atrakcyjny efekt? Najważniejszą zasadą jest chodzenie po równoległych liniach. Co istotne, nie poleca się krzyżowania nóg, jak przyjęło się na wybiegu, ponieważ jest to nienaturalne i niewygodne podczas codziennego chodzenia.

Redakcja portalu SlowLifePolska.pl zajmuje się publikacją treści dotyczących szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Na stronie znajdują się artykuły poświęcone różnym tematom, takim jak zdrowie, uroda, dom, ogród oraz lifestyle. Portal porusza również kwestie związane z modą i urodą, podkreślając aspekty związane ze świadomym życiem i slow life. Redakcja publikuje artykuły na różnorodne tematy, od wyboru odpowiednich dodatków do kuchni, przez porady dotyczące pielęgnacji włosów i paznokci, aż po wskazówki dotyczące urządzania domu i ogrodu.