slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

tekstylia do sypialni
Dom i Ogród

Wybieramy tekstylia do sypialni. Które przydadzą się najbardziej?

Tekstylia to ważny element wyposażenia sypialni. O czym pamiętać przy ich wyborze? Jakie tekstylia są niezbędne w tym pomieszczeniu?

Poczucie intymności, wygoda i przytulna atmosfera – przede wszystkim tym powinniście kierować się, aranżując sypialnię. Poza doborem mebli i kolorami, szczególną uwagę zwróćcie na dodatki, które w ogromnym stopniu wpływają na wygląd pomieszczenia i wasze samopoczucie. Jeśli nie wiecie, jak wybrać tekstylia do tej części domu, zapoznajcie się z naszym poradnikiem. Wyjaśniamy w nim, jakie dodatki koniecznie powinny się znaleźć w tym wnętrzu.

Dekoracja okna w sypialni: firany i zasłony

W sypialni często przebywamy w niepełnym stroju. Dlatego tak ważne jest zapewnienie jak najlepszej prywatności – zwłaszcza, jeśli okna są położone tak, że ktoś mógłby was podejrzeć. Pod tym względem najlepiej sprawdzają się firanki. Nie tylko skutecznie ochronią was przed wścibskimi spojrzeniami, ale też staną się efektownym, przytulnym dodatkiem. Najlepiej łączą się one z zasłonami, które oprócz tego zaciemnią wnętrze, odgradzając je od porannych promieni słońca lub światła ulicznych latarni.

Narzuta na łóżko – elegancka i praktyczna

Narzuta na łóżko w sypialni pełni kilka funkcji. Po pierwsze – chroni pościel przed kurzem i innymi zabrudzeniami. Po drugie – pozwala ukryć ją przed wzrokiem gości i sprawia, że wnętrze wygląda schludnie. I wreszcie po trzecie – jest świetną dekoracją. Poza tym możecie wykorzystać ją jako pled przy oglądaniu filmu w zimowy wieczór. Wybierając tego typu tekstylia do sypialni, koniecznie zwróćcie uwagę na zalecenia co do ich konserwacji. Najlepiej zrobicie, kupując narzutę z trwałego materiału, który można prać w pralce i szybko wysuszyć.

Poduszki dekoracyjne do sypialni

Dobór poduszek powinien być uzależniony przede wszystkim od waszej wizji aranżacji sypialni. W minimalistycznych, nowoczesnych wnętrzach w zupełności wystarczy jedna lub kilka – najlepiej utrzymanych w stonowanej, jednolitej kolorystyce. Jeśli jednak zależy wam na efekcie rodem z przytulnego, skandynawskiego domu, możecie postawić na zasadę „im więcej, tym lepiej”. Szeroki wybór poduszek i poszewek dekoracyjnych znajdziecie w sklepie Indelo – https://www.indelo.pl/

Piękna i przytulna sypialnia – koniecznie z dywanem

Trudno byłoby wyobrazić sobie przytulną sypialnię bez dywanu. Korzystnie wpłynie na wygląd pomieszczenia, a poza tym pozwoli wam uniknąć nieprzyjemnego uczucia, kiedy rano dotykacie stopą zimnej podłogi. Przy jego wyborze, poza wyglądem, koniecznie weźcie pod uwagę również jego właściwości. Jako że często będziecie chodzić po nim boso, powinien być jak najbardziej miękki – warto więc wybierać modele z długim włosiem.