slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

Lifestyle

Szklanki do piwa – co nieco o produkcie bardzo lubianym.

Nie ma chyba osoby, która nie lubi pić piwa. Nie tylko w taki sposób, by spożyć go jak najwięcej, lecz też w przypadku jakiejś okazji, by wspólnie ze znajomymi spędzić razem czas. Mamy taki okres, że na rynku wiele firm rywalizuje ze sobą i odmian piwa jest mnóstwo. Będąc w knajpach, pubach taki trunek podaje się najczęściej w szklankach, bo panuje powszechna opinia, że tak smakuje lepiej niż z butelki. Tam można spotkać różnego rodzaju produkty przeznaczone do picia piwa. Od kufli, dużych szklanek z różnymi wzorami, czy napisami. Rzeczywiście, odmian tego typu produktu jest wiele i każde może pasować do innego gatunku.

Wybór szklanki ma znaczenie.

Rosnąca liczba gatunków piwa ma swoje odbicie również w szkle do piwa. Wielkie znaczenie ma przecież to, by wydobyć jak najlepszy smak, by móc nim się delektować. To wymaga powstania konkretnych naczyń. Stąd też widzimy na półkach w pubach rozmaite kształty. Istotą jest jednak właściwy dobór i tutaj już nieco temat się rozszerza. Przecież dostosowanie właściwego szkła do właściwego piwa to kluczowy wybór. Trudno bowiem pić dany trunek w szklance z nazwą innego producenta. Byłaby to poniekąd obraza. Oczywiście to na marginesie, bowiem poza samym smakiem ważne jest też oddanie samej barwy piwa. Dlatego też konsumenci przykładają wielką wagę do tego, czy piwo podaje się w kuflu z grubego szkła, czy też w zwykłej szklance ze szkła cienkiego.

Jakie szkło do jakiego piwa?

Tutaj można klasyfikować piwo, jak i szklanki ze względu na rodzaj. Wiadome, że odpowiednio podane smakuje po prostu lepiej. Lepsza jakość = zadowolenie klienta.

– Szklanka do piwa pszenicznego musi być podłużna i wąska na dole. W ten sposób nie straci piany.

– Kufel do piwa ma bardzo grube i trwałe szkło. Dobrze sprawdzi się przy okazji większych imprez.

– Pokal do piwa posiada małą nóżkę. Pijąc z tego szkła bardzo dobrze widać kolor trunku. Stosuje się go przy ciemniejszych piwach.

– Tulip do piwa to rodzaj kieliszka, który kształtem przypomina tulipana. Jest lekko załamany w środku i rozchodzi się w górnej części. To pomaga utrzymaniu piany i wzmocnieniu intensywności piwa.

Duża dostępność, jak i różnorodność.

Wyżej wspomniane kufle dostępne są do zakupienia w sklepie internetowym recucina.pl. Można znaleźć tam różnego rodzaju szklanki do piwa czy kufle i na pewno któryś z nich każdemu klientowi może przypaść do gustu. Oferta jest bardzo zróżnicowana, w zależności od tego, w jakim stylu pić lubi dany klient. Sklep posiada bowiem szkło na różne okazje, o różnej pojemności, o różnej grubości. Dostępność wraz z napisami lub bez, ale także ze względu na rodzaj szkła. Produkt można zakupić pojedynczo, jak i w zestawie.

Redakcja portalu SlowLifePolska.pl zajmuje się publikacją treści dotyczących szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Na stronie znajdują się artykuły poświęcone różnym tematom, takim jak zdrowie, uroda, dom, ogród oraz lifestyle. Portal porusza również kwestie związane z modą i urodą, podkreślając aspekty związane ze świadomym życiem i slow life. Redakcja publikuje artykuły na różnorodne tematy, od wyboru odpowiednich dodatków do kuchni, przez porady dotyczące pielęgnacji włosów i paznokci, aż po wskazówki dotyczące urządzania domu i ogrodu.