slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

przysmaki dla kota
Lifestyle

Pyszne przekąski, czyli przysmaki dla kota

Od dawna mówi się potocznie, iż „kot jest najlepszym przyjacielem człowieka”. Nie bez powodu. Począwszy od tego, iż koty mogą być świetnymi towarzyszami życia, które dodają mu nowych barw, aż po ich dobry wpływ na zdrowie psychiczne ludzi. Zwierzęta te mogą bowiem uspokajać swojego właściciela oraz dawać mu poczucie bezpieczeństwa. Dlatego przysmaki dla kota mogą być bardzo dobrym urozmaiceniem jadłospisu ukochanego pupila. Ogromny wybór panujący na rynku stwarza bardzo szerokie możliwości dobrania idealnych przekąsek tak, aby kot był szczęśliwy i zdrowy. Karma w mniejszych niż standardowe saszetkach, pasty, dropsy, a nawet specjalne trawy dla kotów to tylko część z produktów, które są dostępne na rynku. Niosą one ze sobą sporo dodatkowych wartości odżywczych, które sprawią, że w odpowiednich ilościach kot będzie odżywiony oraz pełen energii. 

Przysmaki – w jakiej sytuacji?

Bardzo ważne jest to, aby pamiętać, że przysmaki dla kota, to jednak tylko przysmaki. Powinny być one tylko dodatkiem do podstawowej, dobrze zbilansowanej diety pupila. Jednakże w formie nagrody jest to znakomity pomysł na uatrakcyjnienie żywienia zwierzęcia. Przykładowe sytuacje, po których podanie przysmaków dla kota jest dobrym pomysłem:

  • po udanej zabawie, gdy zwierzę, np. zapoluje na zabawkę, aby zaspokoić jego instynkt łowcy,
  • jako forma nagrody podczas nauki komend oraz sztuczek,
  • po kąpieli lub po obcinaniu pazurów, aby zabiegi te kojarzyły się kotu miło, jako forma zabawy, a nie kary.

Jakie przysmaki dla kota wybrać?

Szeroka dostępność przysmaków dla kota sprawia, iż wybór tego jednego może być trudny. Powszechność ta jest jednak ogromną zaletą, gdyż można wśród nich znaleźć naprawdę smaki na każdą okazję. Dla przykładu produkt, który może przydać się, gdy pojawia się problem z kotem zjadającym domowe rośliny doniczkowe, które niejednokrotnie są trujące jest trawka szybko rosnąca. Jej regularne stosowanie może wpłynąć na poprawę witalności oraz perystaltykę jelit kota. Innym przykładem przysmaków dla kota jest tak zwana kocimiętka. Mięta dla kota ma za zadanie pobudzić go do zabawy. Dodatkowo dzięki aromacie mięty zapach jest orzeźwiający, ale również bezpieczny. Przysmakiem, który spodoba się kociemu pupilowi są również dropsy rybne, których z pewnością smak i zapach skusi kota. Używane podczas zabawy mogą być wspaniałą nagrodą dla zwierzęcia.

Redakcja portalu SlowLifePolska.pl zajmuje się publikacją treści dotyczących szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Na stronie znajdują się artykuły poświęcone różnym tematom, takim jak zdrowie, uroda, dom, ogród oraz lifestyle. Portal porusza również kwestie związane z modą i urodą, podkreślając aspekty związane ze świadomym życiem i slow life. Redakcja publikuje artykuły na różnorodne tematy, od wyboru odpowiednich dodatków do kuchni, przez porady dotyczące pielęgnacji włosów i paznokci, aż po wskazówki dotyczące urządzania domu i ogrodu.