slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

pierścionek zaręczynowy
Moda i Uroda

Pierścionek zaręczynowy – trudny wybór

Mężczyznom zazwyczaj dość opornie przychodzi zakup biżuterii dla swoich wybranek. Nie zawsze bowiem znają się oni na poszczególnych rodzajach biżuterii, nie wiedzą, co do czego pasuje oraz jakie kamienie można znaleźć u jubilera. Do tego dochodzą jeszcze problemy związane z tym, co najbardziej podoba się ich partnerkom oraz jaka rozmiarowo biżuteria najlepiej do nich pasuje. Problem narasta, gdy pojawia się temat zaręczyn. Chcąc zrobić wszystko tak, jak należy, panowie muszą sami wybrać (bez pomocy pań) idealny pierścionek zaręczynowy. Co warto o nim wiedzieć? Jak się przygotować do tego zakupu?

Sprawdzony jubiler

Zaręczyny to zazwyczaj dość spore przedsięwzięcie, które wymaga przemyślenia i dobrego przygotowania. Dlatego też, wielu panów nawet na kilka miesięcy wcześniej bacznie obserwuje różne strony internetowe z biżuterią, sprawdza, jakie są najpopularniejsze sklepy oraz odwiedza nawet wielu jubilerów w poszukiwaniu tego jedynego, wyjątkowego i oryginalnego pierścionka zaręczynowego. Zakup pierścionka dla ukochanej to bowiem duże wyzwanie. W większości przypadków lepiej jest odwiedzić lokalnych jubilerów w Krakowie, Katowicach, czy innych dużych miastach, w których pracują fachowi doradcy, którzy chętnie pomogą w wyborze najodpowiedniejszego modelu. W znanych sieciówkach z biżuterią występują bardzo ciekawe i unikatowe kolekcje, które z sezonu na sezon zmieniają się, jednak trzeba podkreślić, iż w takich miejscach ceny pierścionków są nadto zawyżone.

Złoto zawsze na czasie

Osoby, które nie do końca wiedzą, na jaki model postawić, powinny raczej skupić się na klasycznych rozwiązaniach, które są ponadczasowe. Trzeba bowiem pamiętać o tym, iż pierścionek zaręczynowy zazwyczaj towarzyszy paniom przez długie, długie lata, dlatego musi być on uniwersalny i ponadczasowy. Wybierając taki model, panowie mogą być pewni, iż ich wybranki chętnie będą go nosiły na co dzień przez kolejne lata. W przypadku, gdy panowie nie orientują się do końca, czy ich partnerki wolą srebro, białe złoto, czy żółte złoto – również najlepiej postawić na klasykę, czyli żółte złoto, które zawsze było i jest na czasie. Takich pierścionków zaręczynowych jest bowiem u jubilerów najwięcej i to właśnie one cieszą się ogromną popularnością wśród panów, którzy planują zaręczyny. Bez problemu do takiego pierścionka można później dobrać obrączkę oraz inną biżuterię.

Ile kosztuje klasyczny pierścionek zaręczynowy?

Panowie doskonale wiedzą, iż zakup pierścionka zaręczynowego wiąże się z dość dużym nadwyrężeniem ich budżetu. W zależności od wielkości, rodzaju kamienia, koloru złota i zastosowanych w pierścionku ozdobnych elementów, ceny przeważnie wahają się od około 500 zł do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Najczęściej panowie decydują się na zakup pierścionka w cenie 2000 zł – 4000 zł. Taki model jest już solidny, dobrze wykonany oraz posiada całkiem spory, wyjątkowy kamień. Wiele pań marzy o tym, by podczas oświadczyn ukochanego otrzymać prawdziwy, błyszczący brylant, który zawsze kojarzy się z luksusem, klasą i ponadczasowym stylem.

Redakcja portalu SlowLifePolska.pl zajmuje się publikacją treści dotyczących szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Na stronie znajdują się artykuły poświęcone różnym tematom, takim jak zdrowie, uroda, dom, ogród oraz lifestyle. Portal porusza również kwestie związane z modą i urodą, podkreślając aspekty związane ze świadomym życiem i slow life. Redakcja publikuje artykuły na różnorodne tematy, od wyboru odpowiednich dodatków do kuchni, przez porady dotyczące pielęgnacji włosów i paznokci, aż po wskazówki dotyczące urządzania domu i ogrodu.