slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

Lifestyle

Olejowanie włosów – na czym polega i jakie daje rezultaty?

Olejowanie włosów to dobry sposób na poprawę ich kondycji. Pomaga w wielu problemach, z którymi często się borykamy. Na czym polega olejowanie włosów?

Co daje olejowanie włosów?

Od pewnego czasu o olejowaniu włosów można usłyszeć w każdym salonie kosmetycznym, na blogach znanych influancerek czy celebrytek. Warto jednak dokładnie poznać zalety olejowania oraz sposoby, jak prawidłowo przeprowadzić kurację.

Olejowanie włosów pomaga odbudować zniszczone włosy. Olejki do włosów odżywiają cebulki i pobudzają je do wzrostu. Dzięki temu już po krótkim czasie można zobaczyć efekty w postaci mniejszej ilości wypadających włosów.

Olejowane włosy są gładkie, nie puszą się, dzięki temu prezentują się świetnie. Dodatkowo bardzo szybko można zauważyć, że włosy są łatwiejsze do stylizacji, ładnie się układają. Końcówki nie są połamane i rozdwojone, co jest dużym problemem dla wielu kobiet.

Jak wybrać olej do włosów?

Wybranie odpowiedniego oleju do włosów jest najtrudniejszym zadaniem. Trzeba prawidłowo określić porowatość włosów.

Włosy niskoporowate mają łuski, które ściśle do siebie przylegają. Dzięki temu włosy są gładkie, proste, a na suszenie ich trzeba poświęcić dużo czasu. Dla tego typu włosów najlepiej sprawdzi się olej lniany, rycynowy, kokosowy, masło shea czy kakaowe.

Włosy średnioporowate schną szybciej, są łatwiejsze w stylizacji, są dosyć suche i najczęściej są proste lub lekko pofalowane. Możemy do nich wykorzystywać olej z orzechów makadamia, oliwę z oliwek, pestek śliwek, awokado, słodkich migdałów czy arganowy.

Włosy wysokoporowate to najczęściej loki lub fale, schną bardzo szybki i mocno się puszą. Do tego rodzaju włosów używamy oleju z kiełków pszenicy, pestek dyni, nasion czarnuszki, pestek winogron czy olej konopny.

Jak przeprowadzić olejowanie?

Zastanawiając się na czym polega olejowanie włosów trzeba wiedzieć, że jest kilka metod, które można wykorzystać.

Olejowanie na mokro jest najskuteczniejsze w przypadku włosów bardzo zniszczonych. Jest to zabieg bardzo prosty. Wystarczy namoczyć włosy, delikatnie je odsączyć, a następnie nałożyć olejek.

Kolejnym sposobem jest olejowanie na sucho. Nakładamy olejek na całą długość włosów. Warto pamiętać, by na czuprynie pozostawić olejek chwilę dłużej, dzięki czemu lepiej się wchłonie. Bardzo skutecznie jest olejowanie włosów w duecie z podkładem z aloesu. Oba specyfiki należy dokładnie rozprowadzić na włosach, dokładnie wetrzeć i pozostawić minimum na godzinę.

Zamiast aloesu można użyć ulubionej odżywki. Dzięki takiemu połączeniu włosy będzie łatwiej spłukać.