slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

kolejka górska
Lifestyle

Niesamowita kolejka górska z pętlami z klocków!

Wiele osób przekonało się już, że klocki LEGO to zabawka, która potrafi sprawić wiele radości nie tylko dzieciom, ale także dorosłym. Dostrzegając ten trend, projektanci LEGO zaczęli przygotowywać coraz bardziej skomplikowane i zróżnicowane zestawy, dające niesamowitą frajdę całym rodzinom. Świetnym przykładem propozycji, która wpasuje się w gusta wielu starszych fanów klocków, jest zestaw LEGO z kolejką górską.

Klocki LEGO – zabawa dla każdego

Ogromną zaletą klocków LEGO są niemal nieograniczone możliwości budowania naprawdę wyjątkowych, zróżnicowanych konstrukcji. Co szczególnie charakterystyczne, to fakt, że równie dobrze bawić się nimi mogą dzieci w wieku kilku lat, nastolatkowie, ale także dorośli. Poszczególne zestawy są tak projektowane, by w przypadku młodszych pasjonatów klocków wspomagać ich rozwój, wspierać wyobraźnię i zachęcać do kreatywności, zaś osobom starszym zapewnić wyjątkową rozrywkę, a także stworzyć warunki np. do wspólnego spędzania czasu z dziećmi.

Wśród niewątpliwych zalet, jakie wyróżniają klocki LEGO na tle innych zabawek, jest dopasowanie nie tylko do wieku, ale także do zainteresowań czy pasji. Możemy wszak tworzyć z klocków LEGO kompozycje kwiatowe, budować niezwykle zaawansowane samochody rodem z torów wyścigowych czy poznawać najbardziej charakterystyczne konstrukcje architektoniczne z całego świata. Różnorodność zestawów sprawia, że każdy może stworzyć swój świat, którego budulcem będą właśnie klocki LEGO. A doskonały przykład takiego zestawu stanowi LEGO kolejka górska.

Zestaw LEGO z kolejką górską

Kolejka górska LEGO to zaawansowany, cieszący się ogromną popularnością zestaw, stworzony z myślą głównie o dorosłych pasjonatach klocków LEGO. Jak wiadomo, fani kolejek górskich w parkach rozrywki są na całym świecie. Przejażdżki nimi dostarczają niesamowitych wrażeń, podnoszą poziom adrenaliny i potrafią utkwić w pamięci na naprawdę długi czas. To niesamowita przygoda, którą teraz można przeżyć samodzielnie budując skomplikowaną konstrukcję.

Cały zestaw kolejka górska LEGO składa się z 3756 elementów. Jednak nie jest to tylko zwykła kolejka, ale kolejka górska z pętlami. W zestawie znajdziemy m.in. windę, którą po podłączeniu do dostępnego osobno silnika LEGO Powered Up, możemy wjechać na sam szczyt tej widowiskowej konstrukcji. A wymiary, jak na największą kolejkę górską LEGO przystało, są naprawdę imponujące. Złożony model ma bowiem ponad 92 cm wysokości, 85 cm szerokości i 34 cm głębokości. Skala zabawy jest naprawdę ogromna!

Ponadto w skład zestawu kolejka górska LEGO wchodzi aż 11 figurek – zarówno członków obsługi samej kolejki, jak też jej pasażerowie. Ponadto, dzięki dodatkowym akcentom, jak choćby wózek z balonami, stragan z preclami czy stragan z hot-dogami, możemy stworzyć cały park rozrywki LEGO. Zwłaszcza że kolejka górska z pętlami może być tylko jedną z atrakcji naszego parku, jeśli połączymy ją z innymi zestawami tematycznymi.

Wierna prawom fizyki

Chociaż przejażdżka kolejką górską to fantastyczna, niezapomniana przygoda, są osoby, które z różnych przyczyn nigdy nie zdecydują się na jazdę w wagoniku. Jednak nie oznacza to, że całkiem muszą rezygnować z marzeń o tej przygodzie. Zestaw kolejka górska LEGO to sposób na to, by zbudować własną konstrukcję i w całkowicie bezpieczny sposób pozwolić swoim małym pasażerom na niecodzienną przejażdżkę.

Co istotne i ciekawe dla konstruktorów oraz obserwatorów, omawiany zestaw jest wierny prawom fizyki. A to oznacza, że po zbudowaniu całości i umieszczeniu wagonika kolejki na szczycie wieży przy pomocy windy, rozpoczyna się naprawdę fascynująca przygoda. Wspomniana wcześniej wysokość sprawia, że w pierwszych etapach jazdy, wagonik nabiera coraz większej prędkości za sprawą grawitacji. A ponieważ jest to kolejka górska z pętlami, prędkość ma tutaj kluczowe znaczenie, by wagonik mógł je obie pokonać.

Dzięki pracy konstruktorów LEGO, cały zestaw jest dopracowany w najmniejszym detalu. Tym samym, nawet wagonik z kompletem pasażerów będzie mógł bezpiecznie pokonać całą trasę kolejki, w tym obie pętle oraz różne zakręty. A później, np. korzystając z windy z dostępnym osobno silnikiem, pasażerowie będą mogli ponownie wjechać na szczyt i przeżyć przejażdżkę po raz kolejny. Ten zestaw gwarantuje naprawdę dużo frajdy i miło spędzonego czasu nie tylko indywidualnie, ale także w gronie innych fanów zestawów LEGO.

Pomysł na idealny prezent

Zestaw LEGO z kolejką górską z pętlami ze względu na swoją wyjątkowość i reprezentacyjność może być świetnym pomysłem na prezent. Na pewno sprawi wiele radości prawdziwym fanom parków rozrywki oraz pełnych adrenaliny przejażdżek kolejkami górskimi. Osoby, które lubią spędzać czasu, składając zaawansowane budowle z klocków LEGO, na pewno docenią zaawansowanie konstrukcyjne tego zestawu.

Niewątpliwym walorem zestawu kolejka górska LEGO jest także jego imponująca prezencja. Złożony zestaw wygląda niezwykle okazale i z powodzeniem może stanowić element wystroju, np. salonu. W ten sposób możemy podkreślić swoją pasję do klocków LEGO i zaskoczyć innych niecodzienną ozdobą albo właśnie sprawić komuś taki wyrafinowany prezent.

Redakcja portalu SlowLifePolska.pl zajmuje się publikacją treści dotyczących szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Na stronie znajdują się artykuły poświęcone różnym tematom, takim jak zdrowie, uroda, dom, ogród oraz lifestyle. Portal porusza również kwestie związane z modą i urodą, podkreślając aspekty związane ze świadomym życiem i slow life. Redakcja publikuje artykuły na różnorodne tematy, od wyboru odpowiednich dodatków do kuchni, przez porady dotyczące pielęgnacji włosów i paznokci, aż po wskazówki dotyczące urządzania domu i ogrodu.