slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

Lifestyle

Jak zaprojektować ekskluzywną kuchnię?

Kuchnia bardzo często nazywana jest sercem domu. To prawda. To tu spędzamy wiele czasu gotując czy spożywając posiłki z rodziną. Jak zaaranżować kuchnię, by była elegancka i ekskluzywna?

Materiał wykończeniowe – uczta dla oczy

Elegancka kuchnia jest ponadczasowa, gustowna i stonowana. Kuchnia powinna w harmonijny sposób komponować się zresztą mieszkania. Ekskluzywne kuchnie dodatkowo wykonane są z materiałów wysokiej jakości.

Bardzo ważnym elementem wyposażenia kuchni są blaty. Kamień jest jednym z najbardziej szlachetnym surowców, który sprawdza się na blatach kuchennych. Granit jest dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej. Czarny, szary, czy beżowy granit są niezwykle eleganckie i gustowne. Różowy bądź błękitny pomogą stworzyć kuchnię niespotykaną i niebanalną.

Granit jest odporny na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne czy wysokie temperatury, dzięki temu postawienie gorącego garnka na blacie nie jest katastrofalne w skutkach. Dużą zaletą blatów granitowych jest odporność na wilgoć oraz łatwe do utrzymania w czystości.

Ekskluzywne kuchnie, w których są blaty marmurowe wyglądają elegancko i gustownie. Marmur jest mniej odporny niż granit. Trzeba jednak podkreślić, że pięknie się starzeje. Spatynowany nabiera nowych walorów estetycznych, a wygląd kuchni staje się jeszcze ciekawszy i niepowtarzalny.

Wykorzystanie kamienia na blat kuchenny sprawi, że kuchnia staje się ekskluzywna, elegancka i inna niż większość kuchni w eleganckich domach. Kamień jest nie tylko piękny, ale również odporny i świetnie sprawdzi się w kuchni.

Technologia w kuchni

Ekskluzywne kuchnie są piękne i przede wszystkim funkcjonalne. Właściciel powinien przyłożyć dużą wagę, by praca w kuchni była przyjemna.

Sprzęt agd, taki jak lodówka czy piekarnik muszą być wyposażone we wszystkie udogodnienia. Warto zadbać, by piekarnik był wyposażony w funkcję gotowania na parze, która jest wyjątkowo zdrowa. Ciekawym rozwiązaniem jest również gotowanie próżniowe. Produkty zatrzymują aromat, smak oraz konsystencję potraw przy jednoczesnej dbałości o zachowanie wartości odżywczych.

Ekskluzywna kuchnia wyposażona w lodówkę, która bez otwierania drzwiczek poinformuje nas jakie produkty znajdują się w jej wnętrzu to rozwiązanie, które znacząco ułatwia gotowanie. Dodatkowo można dowiedzieć się o dacie przydatności do spożycia oraz zaprogramować lodówkę by sama zamawiała produkty w sklepie internetowym.

W ekskluzywnej kuchni bardzo ważny jest sprzęt, który ułatwia pracę w kuchni. Przygotowanie posiłków wchodzi na nowy poziom, a gotowanie jest komfortowe i przyjemne.