slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

Drewniane plastry
Lifestyle

Drewniane plastry – do czego je wykorzystać?

Moda na naturalność trwa w pełni. Dotyczy to niemalże każdej sfery życia codziennego, od stylu życia zaczynając po kosmetyki i środki czyszczące, modę, a nawet wystrój wnętrz. Od pewnego czasu dużym zainteresowaniem w tym temacie cieszą się drewniane plastry, czyli odcięte kawałki drewna o różnej wielkości i grubości. Zróżnicowane ze względu na rysunek słoi, fakturę i odcień sprawiają, że rewelacyjnie prezentują się w każdym wystroju, niezależnie od jego motywu przewodniego. Ponadczasowe, ekologiczne i piękne. Z pewnością docenią je wszyscy miłośnicy uroczych dodatków.

Drewniane plastry jako dekoracja

Drewno brzozowe cieszy się w tym temacie największą popularnością. Uroku dodaje mu bowiem szaro-biała kora. Zarówno efektownie prezentuje się w surowym stanie, jak i po odpowiednim przygotowaniu, np. oszlifowaniu i pomalowaniu. Może stanowić doskonałą bazę do wielu dekoracji, zarówno w domu, jak i restauracji, hotelu, biurze itp. Z tych drewnianych plastrów można przygotować zaskakująco dużo ozdób, które przypadną do gustu wielu osobom.

Gdzie kupić?

Rodzi się jeszcze pytanie, gdzie kupić drewniane plastry? Czy w swojej ofercie ma je tylko lokalny tartak? Jak się okazuje – nie! Obecnie na rynku można spotkać wielu sprzedawców mających w swoim asortymencie tego rodzaju produkty. Poza tym, jest jeszcze jedna opcja. Przy odrobinie chęci można je przygotować własnoręcznie (lup poprosić stolarza)! Wystarczy kawałek ładnego drzewa i piła, aby przygotować taką ilość drewnianych plastrów, jakich potrzeba.

Do czego wykorzystać?

Bezkompromisowy urok i naturalne piękno sprawiają, że drewniane plastry znajdą zastosowanie w każdym pomieszczeniu i wystroju. Cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem florystów, dekoratorów, rękodzielników oraz wszystkich, którzy stawiają na niebanalne dodatki. W sposób szczególny zadomowiły się na przyjęciach weselnych organizowanych w duchu rustykalnej sielskości czy eko. Służą wówczas jako podstawki pod talerze, tort, potrawy, świeczniki, winietki, a nawet obrączki! Swoje naturalne piękno jeszcze lepiej oddają w połączeniu z jutą, mchem oraz żywymi kwiatami.

Drewniane plastry są równie chętnie wykorzystywane do wykonania domowych dekoracji. Mogą posłużyć jako deska do krojenia, ściana korkowa, zegar, półka, a nawet oryginalny kwietnik! Przez wielu są stosowane także jako niebanalne podkładki pod zastawę stołową. Tak naprawdę, mogą posłużyć do wszystkiego! Nie ma lepszych czy gorszych pomysłów na stworzenie dekoracji z drewnianymi plastrami w roli głównej. Każdy jest dobry! 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.