slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

Zapobieganie świeceniu się peruki
Moda i Uroda

Zapobieganie świeceniu się peruki

Lśniące włosy to marzenie wielu kobiet. Niekiedy stosuje się specjalne szampony oraz odżywki, by nadać fryzurze połysk. Sprawdza się to jednak wyłącznie w przypadku włosów naturalnych. Natomiast wyroby syntetyczne nie powinny się świecić, ponieważ ktoś od razu rozpozna, że są sztuczne. Aby tego uniknąć, można zastosować kilka metod. W poniższym artykule przedstawiamy sposoby na to, aby peruka się nie świeciła.

Połysk na peruce syntetycznej jest tak charakterystyczny, że od razu może zdradzić obecność sztucznego wyrobu na głowie. Tego rodzaju włosy nie lśnią tak piękne, jak fryzura naturalna. Dlatego w tym przypadku nie ma potrzeby doprowadzania do świecenie się włosów. Wręcz przeciwnie, należy tego unikać, zwłaszcza jeśli nie chcesz, aby ktoś się dowiedział, że masz na głowie wyrób perukarski.

Pomocny okazuje się suchy szampon

Pierwszą prostą metodą na pozbycie się połysku peruki jest zastosowanie suchego szamponu. Pracownik sklepu z perukami Świat Peruk podpowiada: Wystarczy go używać dokładnie tak, jak na prawdziwe włosy w celu ukrycia zabrudzeń. Trzeba spryskać perukę u nasady, oddalając kosmetyk o ok. 20 cm. Jego zbyt bliskie trzymanie podczas używania może doprowadzić do zmiany koloru włosów. Staną się one bowiem delikatnie białe lub szare. Po dokładnym spryskaniu należy przeczesać włosy palcami lub odpowiednio dobraną szczotką.

Bardzo ważne jest właściwe dopasowanie suchego szamponu. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jego kolor, który powinien być taki sam, jak barwa włosów. Dobrym pomysłem jest także stosowanie standardowych kosmetyków, niewpływających na kolor peruki.

Inne sposoby na świecenie się wyrobu

Istnieją również inne sposoby, które pozwalają pozbyć się efektu połysku peruki. Aby zniwelować świecenie wyrobu, możesz wykorzystać ściereczkę antystatyczną. Jej działanie okazuje się niezawodne w przypadku niewielkiego połysku. Aby go usunąć, wystarczy przebić ściereczkę przez grzebień, a następnie przeczesać włosy od nasady aż po końce. Ten sposób może nie być tak skuteczny, jak suchy szampon, ale na pewno również przyniesie efekt.

Najczęściej świeceniu ulegają nowe peruki syntetyczne. Najbardziej się błyszczą zaraz po zakupie, dlatego dobrym pomysłem, aby się tego pozbyć, jest po prostu odczekanie. Po kilku umyciach produktu włosy na pewno zmatowieją, a ich świecenie się nie będzie tak widoczne, jak na początku. Z tego powodu niektórzy kilkakrotnie myją perukę przed jej pierwszym założeniem. Bardzo ważne jest jednak wykonywanie tej czynności w odpowiedni sposób. Wyrób z włosów syntetycznych nie jest bowiem tak wytrzymały, jak z włosów naturalnych.

Redakcja portalu SlowLifePolska.pl zajmuje się publikacją treści dotyczących szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Na stronie znajdują się artykuły poświęcone różnym tematom, takim jak zdrowie, uroda, dom, ogród oraz lifestyle. Portal porusza również kwestie związane z modą i urodą, podkreślając aspekty związane ze świadomym życiem i slow life. Redakcja publikuje artykuły na różnorodne tematy, od wyboru odpowiednich dodatków do kuchni, przez porady dotyczące pielęgnacji włosów i paznokci, aż po wskazówki dotyczące urządzania domu i ogrodu.