slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

Weekendowy brunch ze znajomymi
Moda i Uroda

Weekendowy brunch ze znajomymi. Jak się ubrać?

Brunch jest idealny połączeniem późnego śniadania z wczesnym obiadem. Łączy w sobie to, co najlepsze z obu tych posiłków. Jego pora to zaś okolice południa, czasem nieco wcześniej. Brunch to raczej luźne spotkanie, chociaż może przyjąć na wpół biznesowy charakter, jeśli stosunki z kontrahentami są przyjacielskie. Wiele kobiet nie wie, jaki strój wybrać przy okazji takiego spotkania. Oto kilka wersji stylizacji, które sprawdzą się zarówno w czasie zupełnie nieformalnego brunchu, jak i w czasie gdy planuje się dołączyć do wydarzenia towarzyskiego interesy.

Stylizacja letnia

Brunche w okresie letnim odbywają się zazwyczaj nieco wcześniej. Wszystko po to, aby zdążyć z posiłkiem zanim rozpocznie się południowy upał. Warto jednak przygotować się do tego, że nagrzane powietrze skutecznie podniesie temperaturę. Lato jest również idealnym okresem, aby spożywać późne śniadania na zewnątrz. Wiele restauracji i kafejek wystawia specjalne letnie ogródki, gdzie goście mogą cieszyć się przyjemnym posiłkiem i świeżym powietrzem. Dlatego też kobiety rzadko decydują się wtedy na dżinsy damskie, raczej wybierając stylizacje lżejsze. Prym wiodą zwiewne sukienki w typie maxi, luźne spodnie lniane i koszule. Dzięki takim stylizacjom można poczuć się swobodnie i cieszyć się posiłkiem spożywanym poza lokalem. Warto wybierać ubrania w jasnych kolorach, aby nie przyciągały nadmiernie promieni słonecznych. 

Co ubrać na brunch jesienią?

Jesienią zdarzają się ciepłe dni, szczególnie w południe można spodziewać się słońca i nieco wyższej temperatury. Z reguły nie przesiaduje się w kawiarnianych ogródkach, jednak wewnątrz jest jeszcze przyjemna i ciepła atmosfera. Jesienią warto zatem założyć na brunch, zwłaszcza taki ze znajomymi, ubrania komfortowe, dosyć ciepłe, ale również przewiewne. Dżinsy damskie połączone z kardiganem będą wyglądać bardzo dobrze, osłonią od ewentualnego porannego chłodu. Będą również dobrze wyglądać, gdy charakter spotkania zmieni się na półformalny. Inną możliwością jest połączenie dzianinowej spódnicy i sweterka z włóczki, pod który założona zostanie koszula z kołnierzem. To szykowna, ale jednocześnie prosta stylizacja. 

Zimowe brunche – rozgrzewające i przyjemne

Zimowe stylizacje wymagają poświęcenia nieco większej uwagi. Szczególnie, że do stylizacji należy dobrać odzież wierzchnią, która będzie funkcjonalna. Oczywiście dżinsy damskie sprawdzą się i w tego typu stylizacji. Lepiej połączyć je jednak z ciepłym swetrem czy koszulą z długim rękawem. Do stylizacji tego typu będzie pasować zarówno kurtka zimowa, jak i elegancki płaszcz. To doskonałe połączenie na zimowe brunche ze znajomymi. 

Wiosna i świeży powiew powietrza

Gdy nadchodzi wiosna ludzie chętniej wychodzą na spotkania ze znajomymi. Weekendowe brunche są okazją by cieszyć się pierwszymi cieplejszymi dniami. Dlatego też warto wybierać stylizacje radosne i kolorowe. Poranki wiosną mogą być jednak chłodne i warto przemyśleć, co będziemy ubierać. Spodnie czy spódnica połączona z bluzką czy koszulą będą idealne na weekendowe spotkania tego typu.

Redakcja portalu SlowLifePolska.pl zajmuje się publikacją treści dotyczących szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Na stronie znajdują się artykuły poświęcone różnym tematom, takim jak zdrowie, uroda, dom, ogród oraz lifestyle. Portal porusza również kwestie związane z modą i urodą, podkreślając aspekty związane ze świadomym życiem i slow life. Redakcja publikuje artykuły na różnorodne tematy, od wyboru odpowiednich dodatków do kuchni, przez porady dotyczące pielęgnacji włosów i paznokci, aż po wskazówki dotyczące urządzania domu i ogrodu.