slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

zwrot paczki do chin koszt
Porady

W jaki sposób można bezpiecznie wysłać paczki do Chin?

Wiele osób błędnie uważa, że paczki do Chin bardzo dużo kosztują. Warto wspomnieć także o tym, że transport samej paczki wbrew pozorom wcale nie musi zajmować dużo czasu. Jeżeli skorzystamy z usług doświadczonych firm kurierskich, to w atrakcyjniej cenie prześlemy nawet bardzo nietypowe paczki.

W jaki sposób można szybko wysłać paczkę do Chin?

Dla większości osób najprostszym sposobem na wysłanie paczki do Chin jest skorzystanie z usług doświadczonej firmy kurierskiej. Sama procedura wysyłki jest bardzo prosta, dzięki czemu z tym zadaniem poradzi sobie każdy. Jedynym zadaniem jest tak naprawdę wypełnienie prostego formularza i wybranie rodzaju dostawy. Do wyboru są nie tylko standardowe paczki, ale również paczki ekspresowe. Wszystkie formalności załatwimy drogą online bez potrzeby wychodzenia z domu. Ostatnim etapem jest oczywiście uiszczenie stosownej opłaty za przesyłkę.

Ile trwa dostawa paczki do Chin?

Czas dostawy paczki do Chin uzależniony jest od rodzaju przewoźnika oraz od dokładnego adresu na który ma trafić paczka. Przy standardowej dostawie paczki docierają w terminie 7 dni. Jeżeli wybierzemy paczkę ekspres to może ona dotrzeć do odbiorcy nawet w przeciągu 3 dni. Dobry kurier dostarczy paczkę wprost pod drzwi. Za pomocą specjalnej aplikacji całą drogę przesyłki można śledzić w czasie rzeczywistym. Jest to bardzo wygodne i niesłychanie praktyczne rozwiązanie.

Na co zwrócić uwagę wybierając kuriera?

Aby uniknąć problemów warto zwrócić uwagę nie tylko na czas dostawy i cenę, ale również na doświadczenie w przesyłkach międzynarodowych i na możliwość wysłania paczki za pobraniem. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, aby zwrócić uwagę na cenę ubezpieczenia paczki, zwolnienie z opłat celnych i bezproblemowy kontakt z biurem obsługi klienta. Wysyłka do Chin może wydłużyć się wtedy, gdy trafimy na przedświąteczny boom zakupowy.

Ile kosztuje zwrot paczki do Chin?

W dzisiejszych czasach coraz więcej Polaków zamawia różnorodne produkty z Chin. Wynika to oczywiście z tego, że chińskie platformy sprzedażowe z miesiąca na miesiąc zdobywają coraz większe grono zadowolonych użytkowników. Niestety może zdarzyć się sytuacja, kiedy zamówiony produkt nie przypadnie nam do gustu. Jeszcze kilka lat temu konsumenci niestety nie mieli możliwości zwrotu towaru zamówionego na przykład w AliExpress. Zwrot możliwy był tylko wtedy, gdy zgodził się na to sprzedawca. Na szczęście polityka chińskich platform zmieniła się o 180 stopni. Klienci z Polski mają o wiele więcej praw. Każdy zakupiony towar można zwrócić w ciągu 14 dni. Warto wspomnieć również o tym, że nie trzeba podawać nawet przyczyny zwrotu danego towaru. Po odesłaniu wadliwego produktu sprzedawca powinien zwrócić całą kwotę za zamówiony produkt. Warto wspomnieć o tym, że w wielu sytuacjach istnieje również możliwość zwrotu poniesionych przez nas kosztów przesyłki. Jeśli chodzi o zwrot paczki do Chin koszt zależy oczywiście od wagi i wymiarów przesyłki. Jeżeli wysyłamy paczkę kurierem, to musimy z własnej kieszeni pokryć wszystkie koszty. Sprzedawca po otrzymaniu paczki powinien zwrócić nam pieniądze za transport.