slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

Uzupełnianie włosów
Moda i Uroda

Uzupełnianie włosów to skuteczny sposób na ich wypadanie czy łysienie?

System uzupełniania włosów to nieinwazyjne rozwiązanie dla osób borykających się z łysieniem plackowatym, androgenowym, a także innymi typami łysienia będącego wynikiem problemów dermatologicznych lub spowodowanego genami. Dobrze dobrane i wykonane systemy włosów mogą dać naturalny efekt i bezpiecznie zatuszować braki w owłosieniu skóry głowy, niezależnie od kondycji włosów, wieku czy płci. Mogą być stosowane jako uzupełnianie włosów naturalnych lub całkowicie je zastępować, dodając pewności siebie i znacznie poprawiać samopoczucie. W praktyce system nieinwazyjnego uzupełniania owłosienia skóry głowy polega na wykorzystaniu naturalnych włosów, które w bezpieczny sposób integrowane są z nowymi. Sam zabieg jest bezbolesny, ponieważ nie ingeruje w skórę głowy. Podczas aplikacji uzupełnienia owłosienia bądź aplikacji peruki wykorzystuje się taśmy mocujące, kleje oraz klipsy. Każdy z tych wariantów jest bezpieczny dla naturalnych włosów i skóry głowy. 

Co poradzić na wypadanie włosów?

Wypadanie włosów ma wiele przyczyn: stres, choroby tarczycy, leczenie, zła dieta lub choroby skóry. Gdy nie jest możliwe powstrzymanie wypadania, można wykorzystać dostępny na rynku system uzupełniania włosów. Profesjonalnych rozwiązań w ramach systemu jest kilka, a żadne z nich nie koliduje z leczeniem problemu wypadania czy łysienia. W tworzeniu systemów wykorzystuje się nowoczesne technologie imitujące efekt prawdziwych włosów. Oznacza to, że systemy dobiera są do wymiarów głowy, koloru i struktury włosów naturalnych, kierunku wzrostu włosów oraz do innych indywidualnych cech osobowych, na przykład do koloru brwi, oczu, karnacji. W zależności od potrzeb i preferencji systemy włosów zasłaniają miejsca, w których powstały ubytki, stanowią przedłużenie lub zagęszczenie włosów naturalnych, niwelując kompleksy wynikające z łysienia lub utrary włosów naturalnych. 

Czym kierować się przy wyborze? 

W systemach uzupełniania włosów ważną rolę pełni baza. Można wybierać między bazą niewidoczną lub wytrzymałą. Baza wytrzymała nie musi oznaczać nienaturalnego efektu, ponieważ bazy mogą stanowić połączenie materiałów siateczkowych, koronkowych i tych imitujących skórę. Jednak materiały te muszą być połączone w taki sposób, by były jednocześnie wytrzymałe i naturalne. Grubość pozwala zapewnić naturalną gęstość włosów, a odpowiednio dobrany materiał i profesjonale wykonanie pozwala na prawidłową cyrkulację powietrza. Dlatego dla osób, dla których najważniejsza przy wyborze będzie lekkość i przewiewność produktu, najlepsza może okazać się baza wykonana z koronki. Jeśli cyrkulacja i lekkość nie są najważniejsze, można zastosować bazę z materiału imitującego skórę, który jest znacznie cięższy niż siatka czy koronka. Doczepy na wypadanie włosów mogą występować także na bazie wykonanej z siateczki nylonowej. Systemy integracyjne mocuje się do włosów naturalnych na klej, taśmę lub za pomocą klipsów. W niektórych przypadkach najlepiej sprawdzą się peruki naturalne, wykonane z ludzkich włosów. Od syntetycznych odróżnia je jakość, trwałość i sposób pielęgnacji. Peruki naturalne dają większe możliwości przy stylizacjach.

Do każdej osoby system lub doczepy na wypadanie włosów dobiera się indywidualnie, według potrzeb i oczekiwań.

Każde z zaproponowanych rozwiązań może być zastosowane z powodów medyczno-estetycznych, lub jako ozdoba. Niezależnie od przyczyny najważniejsze jest prawidłowe dobranie materiału i metody. W efekcie zastosowania tych rozwiązań można odzyskać dobre samooczucie, zwiększyć poziom samoakceptacji i otworzyć się na nowe wyzwania. Problem wypadania włosów wymaga jednak odpowiedniego podjeście, dlatego warto skorzystać z profesjonalnych systemów i sprawdzonych metod.