slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

Uzupełnianie włosów
Moda i Uroda

Uzupełnianie włosów to skuteczny sposób na ich wypadanie czy łysienie?

System uzupełniania włosów to nieinwazyjne rozwiązanie dla osób borykających się z łysieniem plackowatym, androgenowym, a także innymi typami łysienia będącego wynikiem problemów dermatologicznych lub spowodowanego genami. Dobrze dobrane i wykonane systemy włosów mogą dać naturalny efekt i bezpiecznie zatuszować braki w owłosieniu skóry głowy, niezależnie od kondycji włosów, wieku czy płci. Mogą być stosowane jako uzupełnianie włosów naturalnych lub całkowicie je zastępować, dodając pewności siebie i znacznie poprawiać samopoczucie. W praktyce system nieinwazyjnego uzupełniania owłosienia skóry głowy polega na wykorzystaniu naturalnych włosów, które w bezpieczny sposób integrowane są z nowymi. Sam zabieg jest bezbolesny, ponieważ nie ingeruje w skórę głowy. Podczas aplikacji uzupełnienia owłosienia bądź aplikacji peruki wykorzystuje się taśmy mocujące, kleje oraz klipsy. Każdy z tych wariantów jest bezpieczny dla naturalnych włosów i skóry głowy. 

Co poradzić na wypadanie włosów?

Wypadanie włosów ma wiele przyczyn: stres, choroby tarczycy, leczenie, zła dieta lub choroby skóry. Gdy nie jest możliwe powstrzymanie wypadania, można wykorzystać dostępny na rynku system uzupełniania włosów. Profesjonalnych rozwiązań w ramach systemu jest kilka, a żadne z nich nie koliduje z leczeniem problemu wypadania czy łysienia. W tworzeniu systemów wykorzystuje się nowoczesne technologie imitujące efekt prawdziwych włosów. Oznacza to, że systemy dobiera są do wymiarów głowy, koloru i struktury włosów naturalnych, kierunku wzrostu włosów oraz do innych indywidualnych cech osobowych, na przykład do koloru brwi, oczu, karnacji. W zależności od potrzeb i preferencji systemy włosów zasłaniają miejsca, w których powstały ubytki, stanowią przedłużenie lub zagęszczenie włosów naturalnych, niwelując kompleksy wynikające z łysienia lub utrary włosów naturalnych. 

Czym kierować się przy wyborze? 

W systemach uzupełniania włosów ważną rolę pełni baza. Można wybierać między bazą niewidoczną lub wytrzymałą. Baza wytrzymała nie musi oznaczać nienaturalnego efektu, ponieważ bazy mogą stanowić połączenie materiałów siateczkowych, koronkowych i tych imitujących skórę. Jednak materiały te muszą być połączone w taki sposób, by były jednocześnie wytrzymałe i naturalne. Grubość pozwala zapewnić naturalną gęstość włosów, a odpowiednio dobrany materiał i profesjonale wykonanie pozwala na prawidłową cyrkulację powietrza. Dlatego dla osób, dla których najważniejsza przy wyborze będzie lekkość i przewiewność produktu, najlepsza może okazać się baza wykonana z koronki. Jeśli cyrkulacja i lekkość nie są najważniejsze, można zastosować bazę z materiału imitującego skórę, który jest znacznie cięższy niż siatka czy koronka. Doczepy na wypadanie włosów mogą występować także na bazie wykonanej z siateczki nylonowej. Systemy integracyjne mocuje się do włosów naturalnych na klej, taśmę lub za pomocą klipsów. W niektórych przypadkach najlepiej sprawdzą się peruki naturalne, wykonane z ludzkich włosów. Od syntetycznych odróżnia je jakość, trwałość i sposób pielęgnacji. Peruki naturalne dają większe możliwości przy stylizacjach.

Do każdej osoby system lub doczepy na wypadanie włosów dobiera się indywidualnie, według potrzeb i oczekiwań.

Każde z zaproponowanych rozwiązań może być zastosowane z powodów medyczno-estetycznych, lub jako ozdoba. Niezależnie od przyczyny najważniejsze jest prawidłowe dobranie materiału i metody. W efekcie zastosowania tych rozwiązań można odzyskać dobre samooczucie, zwiększyć poziom samoakceptacji i otworzyć się na nowe wyzwania. Problem wypadania włosów wymaga jednak odpowiedniego podjeście, dlatego warto skorzystać z profesjonalnych systemów i sprawdzonych metod. 

Redakcja portalu SlowLifePolska.pl zajmuje się publikacją treści dotyczących szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Na stronie znajdują się artykuły poświęcone różnym tematom, takim jak zdrowie, uroda, dom, ogród oraz lifestyle. Portal porusza również kwestie związane z modą i urodą, podkreślając aspekty związane ze świadomym życiem i slow life. Redakcja publikuje artykuły na różnorodne tematy, od wyboru odpowiednich dodatków do kuchni, przez porady dotyczące pielęgnacji włosów i paznokci, aż po wskazówki dotyczące urządzania domu i ogrodu.