slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

biustonosz
Moda i Uroda

Prawidłowy dobór rozmiaru stanika jest ważny, pamiętaj o nim!

Odpowiednie dobranie rozmiaru biustonosza do wielkości piersi nie jest takie proste i wielu kobietom sprawia to prawdziwy problem. Chociaż równie wielu wydaje się, że doskonale znają swój rozmiar stanika, to jednak z czasem okazuje się, że dobrały go nieprawidłowo i zaczynają odczuwać nieprzyjemne bóle w klatce piersiowej lub w plecach. Dlatego każda kobieta powinna poświęcić odrobinę swojego cennego czasu i przysiąść nad tym zagadnieniem. Pozwoli jej to na zachowanie zdrowszych piersi i znacznie poprawienie swojego własnego komfortu, który z pewnością jest przecież bardzo istotny.

Należy dokładnie zmierzyć obwody

I to zarówno ten pod biustem, jak i w jego najszerszym punkcie. Dzięki temu można łatwo sprawdzić następnie w jednej z licznych internetowych tabel, jaki będzie odpowiedni rozmiar miseczki. W dodatku należy to robić co jakiś czas, a nie tylko raz w życiu, ponieważ na przestrzeni lat biust się zmienia, tak samo jak może się zmieniać jego wielkość. Wpływa na to nie tylko ciąża, ale także okresowe wahania wagi, wiek, a nawet aktywność fizyczna.

Rozmiar stanika powinien być dobrany dokładnie według wytycznych, nie może być on ani za duży ani nawet o odrobinę za mały, ponieważ chociaż może się wówczas wydawać, że jest wygodniejszy albo lepiej eksponuje biust, to jest to niezdrowe i może prowadzić do groźnych wad postawy. To powód, dla którego warto zachować zdrowy rozsądek i kierować się faktyczną rozmiarówką, która została stworzona w taki sposób, żeby noszenie biustonosza było maksymalnie komfortowe.

Jak sprawdzić, czy biustonosz ma odpowiedni rozmiar?

Żeby sprawdzić, czy rozmiar miseczki stanika został wybrany zgodnie ze sztuką i nie będzie powodował problemów, można przeprowadzić prosty test. Wystarczy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze istotne jest, czy piersi całkowicie wypełniają miseczki i czy nie leżą w nich luźno. Mostek biustonosza powinien płasko przylegać do klatki piersiowej. Natomiast zapięcia nie powinny się przesuwać, nawet podczas ruszania rękoma i zapięte już na pierwszą haftkę.

Kolejną kwestią, która może być bardzo ważna, jest odpowiednie wyregulowanie ramiączek. Nawet doskonale dobrany rozmiar stanika nic nie da, jeżeli będą one ustawione zbyt luźno albo nazbyt ciasno. Powinny przylegać dokładnie do skóry na całej swojej długości, ale nie mogą się w nią w żaden sposób wbijać ani powodować odczuwalnego dyskomfortu, ponieważ wtedy noszenie biustonosza może się stać prawdziwą mordęgą. Stosowanie się do tych wskazówek sprawi, że stanik będzie wygodny i będzie go można nosić bez komplikacji.

Redakcja portalu SlowLifePolska.pl zajmuje się publikacją treści dotyczących szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Na stronie znajdują się artykuły poświęcone różnym tematom, takim jak zdrowie, uroda, dom, ogród oraz lifestyle. Portal porusza również kwestie związane z modą i urodą, podkreślając aspekty związane ze świadomym życiem i slow life. Redakcja publikuje artykuły na różnorodne tematy, od wyboru odpowiednich dodatków do kuchni, przez porady dotyczące pielęgnacji włosów i paznokci, aż po wskazówki dotyczące urządzania domu i ogrodu.