slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

Nakładka na sedes
Porady

Nakładka na sedes – dlaczego jest pomocna?

Pożegnanie z pieluchą to nowy etap w rozwoju dziecka, na który z niecierpliwością czeka wielu rodziców. Stosują przy tym różne techniki i systemy motywacyjne, jednak najlepszym z nich jest baczne obserwowanie smyka oraz czekanie na jego gotowość. Warto mieć pod ręką również pomocne akcesoria w postaci nakładki na sedes czy nocnika, które w sprzedaży występują w niezliczonych wariantach kolorystycznych i wzorniczych. Dzięki tak dużej różnorodności malec z pewnością z większym zapałem wkroczy w etap odpieluchowania, co znajdzie swoje odzwierciedlenie w pierwszych, samodzielnie załatwionych potrzebach fizjologicznych…

Kiedy nakładka na sedes okaże się pomocna?

Każde dziecko jest inne i w różnym czasie podejmuje przygodę z odpieluchowaniem. Zwykle jednak przypada to na okres między 2 a 4 roku życia. To właśnie wtedy maluchy zyskują większą kontrolę nad mięśniami odpowiedzialnymi za procesy wydalnicze i wykazują gotowość do zapanowaniem nad nimi. Do tego dochodzi silna potrzeba samodzielności, którą można wykorzystać do nauki korzystania z nakładki na sedes.

Nocnik a nakładka

Choć to właśnie nocnik jest często pierwszym akcesorium na drodze do odpieluchowania, wielu rodziców jako wady korzystania z niego wskazuje konieczność opróżniania, czyszczenia, dezynfekcji czy trudności w transporcie. Takiego problemu nie ma w przypadku nakładek na sedes. Oprócz łatwości użytkowania umożliwiają płynne przejście do „dorosłego” korzystania z toalety.

Nakładka na sedes i jej zalety

Najważniejszym zadaniem nakładki jest ułatwienie maluszkowi korzystania z toalety. Dla niektórych smyków przerzucenie się z nocnika na sedes może być dużym szokiem, wywołującym bunt i niechęć. Nie ma co się dziwić, szumiąca woda, wysokość i duży otwór mogą być źródłem przerażenia. Dlatego pomocnym akcesorium okazuje się nakładka na sedes, która dostosowana wielkością do muszli klozetowej pozwoli poczuć mu się pewnie. W przeciwieństwie do tradycyjnego nocnika nie wymaga opróżniania zawartości i czyszczenia. A co więcej, nie stanowi najmniejszego problemu w transporcie. Można ją zatem bez trudu zabrać na wakacje, weekendowy wyjazd za miasto czy z wizytą do dziadków. Należy jednak pamiętać, aby w początkowym okresie korzystania z nakładki na sedes pilnować malucha i nie pozwalać mu na samodzielne korzystanie. Jej niewłaściwe ułożenie może spowodować bolesny upadek, co w dalszej konsekwencji poskutkuje niechęcią do samodzielnego załatwiania swoich potrzeb.

Redakcja portalu SlowLifePolska.pl zajmuje się publikacją treści dotyczących szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Na stronie znajdują się artykuły poświęcone różnym tematom, takim jak zdrowie, uroda, dom, ogród oraz lifestyle. Portal porusza również kwestie związane z modą i urodą, podkreślając aspekty związane ze świadomym życiem i slow life. Redakcja publikuje artykuły na różnorodne tematy, od wyboru odpowiednich dodatków do kuchni, przez porady dotyczące pielęgnacji włosów i paznokci, aż po wskazówki dotyczące urządzania domu i ogrodu.