slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

Kocie łóżko
Zakupy

Kocie łóżko

Każdy właściciel domowego mruczka wie o tym, że zwierzęta te wprost uwielbiają się wylegiwać. Nie ma w tym niczego dziwnego, ponieważ koty śpią przeciętnie nawet 16 godzin na dobę! Oczywiście jest to zależne również od wieku i charakteru zwierzaka, jednakże nawet najbardziej aktywny kociak przesypia większą część dnia. Dlatego warto zainwestować w odpowiednie legowisko dla kota, w którym naszemu przyjacielowi będzie ciepło, miękko, wygodnie, a przede wszystkim bezpiecznie.

Nie powinno stać w odsłoniętym miejscu

Koty nie są psami i zdecydowanie bardziej komfortowo czują się w różnych zakamarkach. Osoby, które kupiły legowiska dla kota często dziwią się, że ich pupile nie chcą w nich spać i wolą zajrzeć do kartonowego pudełka. Nie wynika to z tego, że legowisko jest nieodpowiednie. Zazwyczaj po prostu zostaje ono postawione w miejscu, w którym zwierzak nie czuje się komfortowo i jest narażony na ciekawski wzrok domowników. Przemieszczenie go w bardziej ustronne miejsce zazwyczaj pomaga. Może to być na przykład osłonięta półka na regale, zakamarek pod kaloryferem albo zacienione miejsce pod szafką na telewizor.

Pojedyncze legowisko dla kota także nie jest zwykle najlepszym pomysłem. Niewiele mruczków sypia zawsze w tym samym miejscu, szczególnie jeżeli są bardzo związane ze swoimi ludźmi. Wtedy zazwyczaj chcą sypiać tak, żeby mieć właściciela w zasięgu wzroku. Lepiej więc zakupić kilka legowisk albo jedno główne i dodatkowo poukładać na półkach kilka niewielkich i miękkich kocyków lub poduszek. Legowiska można zakupić między innymi na https://lugers.pl/pol_m_Kot_Akcesoria-dla-kota_Legowiska-dla-kota-454.html.

Leżanka nie musi być duża

Wręcz przeciwnie, mniejsze legowiska dla kota sprawdzają się zazwyczaj dużo lepiej. Zwierzęta te bardzo lubią także niewielkie hamaki, które można przymocować do kaloryfera, gdzie jest im ciepło i przyjemnie albo do okna przy pomocy specjalnych przyssawek. Wówczas mogą w spokoju oglądać co się dzieje po drugiej stronie, a także wygrzewać się do woli na słońcu. Zawsze lepiej zainwestować w kilka mniejszych poduszeczek lub mat niż w jedną dużą, ponieważ wtedy możemy być rozczarowani, że kociak wcale nie chce z niej korzystać.

Koty są zwierzakami niezwykle czystymi i higienicznymi, także legowisko dla kota powinno być regularnie czyszczone i prane. Dlatego lepiej kupić takie, które można prać w pralce i które jest na tyle niewielkie, że nie nastręczy to właścicielowi większych problemów. Brudny kot, który się nie myje albo ma brzydkie futerko w 100% przypadków ma problemy zdrowotne i należy się z nim udać do weterynarza oraz wykonać przynajmniej podstawowe badania, które pomogą w uporaniu się z problemem.