slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

pigmenty do makijażu permanentnego
Moda i Uroda

Jakie pigmenty stosować do makijażu pemanentnego?

W ostatnim czasie zaobserwować można wzrost popularności u Pań tzw. makijażu permanentnego. Jest to rodzaj tatuażu o bardzo płytkim przenikaniu barwnika. Wprowadzany jest on na głębokość 0,3 – 0,8 mm, czyli do warstwy podstawnej naskórka. W związku z upływem czasu, warstwa ta ulega złuszczeniu, dlatego też makijaż taki nie jest trwały, lecz staje się słabszy i jaśniejszy. Najczęściej ten typ makijażu wykonywany jest jako kreska górna lub dolna na powiece, korekta brwi oraz makijaż ust. Szczególnie polecany jest dla kobiet, które chcą zawsze wyglądać perfekcyjnie, lecz nie mają czasu na wykonywanie doskonałego makijażu. Ponadto na ten zabieg decydują się kobiety, które nie posiadają własnych brwi lub kontur ich ust jest bardzo niewyraźny.

Pigmenty do makijażu permanentnego – dobór

Oprócz profesjonalizmu linergistki, jednym z najważniejszych czynników wpływających na efekt oraz trwałość makijażu jest dobór odpowiedniego barwnika. Pigmenty do makijażu permanentnego, ich jakość i dobór właściwego odcienia to bardzo ważny element całego zabiegu, ponieważ niewłaściwe dobranie pigmentu, a co gorsza zastosowanie produktu, który zawiera składniki uczulające, może doprowadzić nie tylko do karykaturalnego efektu, lecz do reakcji alergicznej skóry. Czym zatem kierować się przy doborze pigmentu do makijażu permanentnego?

Dobieranie odpowiedniego pigmentu

W zakresie pigmentacji oczu należy kierować się przede wszystkim składem pigmentu i zwrócić uwagę, czy nie posiada składników, które mogą wywołać reakcję alergiczną. Oczy bowiem są tak czułym narządem, że każda niepożądana reakcja może zakończyć się nawet utratą wzroku. A przecież bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego warto sprawdzić, czy produkt był testowany dermatologicznie. Drugi najważniejszy aspekt to trwałość. Dobry produkt może nie wybarwiać się nawet przez kilka lat. Ponadto należy zwrócić uwagę na intensywność koloru oraz nie odbarwianie się pigmentu na niebiesko.
W zakresie pigmentów do makijażu ust, oprócz cech takich jak brak reakcji alergicznych, czy też trwałość, należy zwrócić uwagę na to, by odcień pigmentu pasował do karnacji twarzy, bowiem źle dobrany kolor może przynieść niezamierzony efekt, wręcz karykaturalny.

A zatem, dobór odpowiedniego pigmentu jest jednym z najważniejszych elementów dobrze wykonanego makijażu permanentnego, albowiem przez źle dobrany produkt można nie tylko osiągnąć niezadowalający efekt, lecz przede wszystkim może być niebezpieczny dla zdrowia. Warto zatem przed użyciem sprawdzić najpierw wszystkie informacje oraz stosować produkty najwyższej jakości.

Redakcja portalu SlowLifePolska.pl zajmuje się publikacją treści dotyczących szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Na stronie znajdują się artykuły poświęcone różnym tematom, takim jak zdrowie, uroda, dom, ogród oraz lifestyle. Portal porusza również kwestie związane z modą i urodą, podkreślając aspekty związane ze świadomym życiem i slow life. Redakcja publikuje artykuły na różnorodne tematy, od wyboru odpowiednich dodatków do kuchni, przez porady dotyczące pielęgnacji włosów i paznokci, aż po wskazówki dotyczące urządzania domu i ogrodu.