slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

Jak zabezpieczyć rower w piwnicy
Porady

Jak zabezpieczyć rower w piwnicy?

Przed złodziejami trudno się ustrzec, szczególnie gdy poniekąd sami zachęcamy ich do kradzieży. Pozostawione bez opieki torebki na przednim siedzeniu samochodu, niezamknięte drzwi do mieszkania, czy rower stojący bez zabezpieczenia w piwnicy, to tylko kilka przykładów niefrasobliwości, które ułatwiają złodziejom życie. Warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych rozwiązań, aby uniknąć kłopotów i stresu, związanego z kradzieżą wartościowych przedmiotów. Zajmijmy się odpowiednim zabezpieczeniem rowerów.

Blokada

Najprostszym, a zarazem najtańszym rozwiązaniem, jakie można zastosować w piwnicy, jest blokada roweru. To najczęściej linka lub specjalny pasek z zamkiem, którym możemy przypiąć rower do stałych elementów np. rur czy słupów. Zabezpieczenie samo w sobie nie będzie skuteczne, jeśli nie założymy go właściwie. Wielu z nas zapina rower za przednie lub tylne koło. Wystarczy, że złodziej odkręci koło, co, jak wiecie, nie jest trudne, i zabierze rower. Wszelkie zabezpieczenia w postaci łańcuchów, taśm czy linek, powinny być zakładane na elementy stałe roweru – np. na rurkę czy dolną część ramy.

Problem tkwi także w jakości stosowanych zabezpieczeń. Wybierając najtańsze wersje, znacząco obniżamy poziom ochrony roweru. Tego rodzaju linki czy cienkie łańcuchy można szybko przeciąć dostępnymi powszechnie nożycami do metalu. Jeśli chcecie skutecznie zabezpieczyć rower, nie czyńcie pozornych oszczędności, ale zainwestujcie w markowe rozwiązania, zapewniające najwyższy poziom ochrony. W ich zakupie bez wątpienia pomoże pożyczka bez BIK.

Piwnica zamykana

Zupełnie inny poziom bezpieczeństwa zyskują ci z was, którzy mają piwnicę zamykaną. Pamiętajcie jednak, że drzwi nie są skuteczną zaporą dla złodzieja, jeśli wykonane są z cienkich materiałów, a zamki, jakie w nich zastosowano, są uniwersalne. Pierwszym sposobem na poprawę tego stanu rzeczy jest zakup wkładek patentowych. Niemożliwe jest dorobienie do nich klucza, bez okazania specjalnej karty, którą posiada jedynie właściciel. Co więcej – zamki te posiadają certyfikaty bezpieczeństwa, potwierdzające odpowiedni poziom ochrony.

Tym z was, którzy chcą zmaksymalizować bezpieczeństwo rzeczy przechowywanych w piwnicy, polecamy wymianę drzwi. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup skrzydła antywłamaniowego, które posiada specjalne rygle. Po zamknięciu, wchodzą one w przygotowane wcześniej otwory, co uniemożliwia wyważenie, wypchnięcie czy podniesienie skrzydła. Ważny jest również materiał, z jakiego wykonano drzwi. Modele stalowe najlepiej sprawdzą się w pomieszczeniach piwnicznych, szczególnie jeśli mieszkacie w budynkach wielorodzinnych, w których dostęp do piwnicy mają wszyscy lokatorzy.

Redakcja portalu SlowLifePolska.pl zajmuje się publikacją treści dotyczących szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Na stronie znajdują się artykuły poświęcone różnym tematom, takim jak zdrowie, uroda, dom, ogród oraz lifestyle. Portal porusza również kwestie związane z modą i urodą, podkreślając aspekty związane ze świadomym życiem i slow life. Redakcja publikuje artykuły na różnorodne tematy, od wyboru odpowiednich dodatków do kuchni, przez porady dotyczące pielęgnacji włosów i paznokci, aż po wskazówki dotyczące urządzania domu i ogrodu.