slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

dziecko je w szkole
Porady

Jak wybrać idealną śniadaniówkę do szkoły?

Śniadanie to ważny posiłek, szczególnie dla ucznia. Młody organizm potrzebuje wartościowej energii, żeby móc skupić się na nauce, aktywnie spędzać czas i prawidłowo się rozwijać. Doskonałą zachętą do ochoczego spożywania zabranych z domu pożywnych smakołyków jest atrakcyjna forma podania. Sekretem jest odpowiednia śniadaniówka do szkoły. Uchroni ona wnętrze plecaka przed zabrudzeniem swoją zawartością, a przyrządzone potrawy dłużej zachowają świeżość i smakowity wygląd.

Praktyczne wnętrze

Najpopularniejsze śniadaniówki do szkoły mają wnętrze w formie jednej dużej komory lub wydzielonych przegródkami mniejszych przestrzeni. W pojedynczych komorach więcej się zmieści, jednak tak przechowywane różne składniki z pewnością się pomieszają. Praktycznym rozwiązaniem jest wyjmowana wkładka, która wyodrębnia mniejsze przestrzenie. W razie potrzeby umożliwia estetyczne i wygodne rozdzielenie elementów posiłku. Porcje poszczególnych składników nie dotykają się, zachowując oryginalny, apetyczny wygląd. Do przenoszenia ciepłych posiłków warto zaopatrzyć się w śniadaniówki z funkcją termosu. Dzięki izolacji termicznej jedzenie jest dokładnie takie, jakie powinno być, czyli ciepłe lub chłodne. Niektóre lunchboxy są dodatkowo wyposażone w sztućce. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli widelec lub łyżka ma swoje stałe miejsce w obudowie. Nie trzeba pamiętać o zabieraniu sztućców, których brak bywa kłopotliwy.

Atrakcyjnie wyglądająca śniadaniówka do szkoły

Ogromna różnorodność wzorów i kolorów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Warto pozostawić wybór właścicielowi pojemnika na śniadanie lub dopasować motyw i kolor do jego gustu. Młodsi uczniowie chętnie decydują się na postaci z ulubionych animowanych filmów lub seriali. Młodzież natomiast może wybierać spośród szerokiej gamy kolorów oraz roślinnych i zwierzęcych motywów. Dobrze prezentują się zestawy, w skład których wchodzi śniadaniówka do szkoły i bidon utrzymany w tej samej kolorystyce.

Co włożyć do środka?

Drugie śniadanie to nie tylko kanapki. Świetnie w tej roli sprawdzą się smakowite placuszki z owocami, kolorowe sałatki z dużą ilością warzyw i smakowitym sosem czy naleśniki z różnorodnymi farszami. Jako dodatek warto w śniadaniówce do szkoły umieścić warzywa i owoce pokrojone w wygodne cząstki lub słupki. Zawartość pojemnika można komponować dowolnie, najlepiej zgodnie z zasadami zróżnicowanej i zbilansowanej diety oraz preferencjami dziecka. Śniadanie zabrane do szkoły w takiej postaci z pewnością będzie smakowało wyśmienicie.