slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

mężczyzna pielęgnacja
Moda i Uroda

3 kroki do skutecznej męskiej pielęgnacji na co dzień

Żyjemy w ciągłym biegu, jednak czasem warto nieco zwolnić i zadbać o siebie i swoją skórę. Dzięki temu można się zrelaksować, złapać dystans i lepiej radzić sobie z trudami dnia codziennego. Poznajcie 3 kroki do skutecznej męskiej pielęgnacji na co dzień.

Krok 1: oczyszczanie skóry i zmiękczanie zarostu 

Każdy dzień należy rozpocząć od dobrego oczyszczenia skóry. Warto sięgnąć po żel do mycia twarzy dla mężczyzn. Sprawdzi się produkt zawierający składniki nawilżające i głęboko oczyszczające. W końcu po nocy w skórze, ale i w brodzie gromadzi się wiele zanieczyszczeń. Żel do twarzy stosuje się jeszcze przed goleniem do gruntownego oczyszczenia skóry z zanieczyszczeń i bakterii. Potem warto rozgrzać skórę gorącym ręcznikiem. Dopiero kolejnym kosmetykiem jest produkt zmiękczający zarost, a więc pianka, żel, krem bądź mydło do golenia. Warto wybrać produkt, który dobrze się pieni, ale i wnika w głąb skóry. Należy pozostawić kosmetyk na kilka minut zanim przystąpi się do golenia zarostu. Oczywiście krem czy żel do golenia nakładasz tylko na te fragmenty zarostu, które chcesz zgolić, a gdy golisz się na gładko – na całą twarz. Warto używać do tego celu pędzla do golenia. Można wybrać produkt z włosiem syntetycznym imitującym naturalne włosie borsuka. Taki produkt wysokiej jakości jest trwały, odporny na uszkodzenia, dobrze rozprowadza pianę i pozwala wykonać delikatny peeling twarzy.          

Krok 2: golenie 

Następnym krokiem jest golenie. Można wybrać maszynkę klasyczną, elektryczną lub brzytwę do golenia.  Na pewno klasyczna maszynka i brzytwa sprawdzą się do golenia na gładko, bo maszynka elektryczna ściera zarost i nie dotyka bezpośrednio skóry. Golenie z włosem jest łatwiejsze od golenia pod włos. Najlepiej golić się zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Odpowiednie zmiękczenie jest kluczem do skutecznego golenia i dzięki odpowiednim kosmetykom i akcesoriom ten codzienny rytuał może być przyjemny, a nawet odprężający. Warto wybrać maszynkę do golenia na żyletki, która jest bardziej efektywna. Jedna żyletka może wystarczyć na 3 golenia. Nie korzystając z maszynki jednorazowej ogranicza się ilość produkowanych śmieci. W przypadku brzytwy także można wybrać produkt na żyletki albo ze stałym ostrzem. Do tej drugiej należy dokupić jeszcze pas do ostrzenia i czyszczenia.                     

Krok 3: nawilżenie odpowiednim kremem na dzień 

Po goleniu przychodzi czas na zastosowanie kosmetyku łagodzącego podrażnienia. Sprawdzi się krem lub pianka po goleniu zawierająca substancje łagodzące. Jednak konieczny jest także krem dla mężczyzn na co dzień. Warto wybrać produkt, który zapobiega przesuszeniu skóry i gwarantuje długotrwałe nawilżenie. W jego składzie powinny się znaleźć takie składniki jak: witamina C, guarana czy masło shea. Witamina C ma działanie rozjaśniające i odżywcze. Guarana dodaje energii, a masło shea zapewnia odpowiednie nawilżenie. Cera staje się promienna i nie jest szara i przesuszona. Taki krem warto stosować także gdy skóra jest odwodniona, choć należy pamiętać, że trzeba ją nawilżać zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz. Zatem niezbędne jest picie odpowiedniej ilości wody. Należy spożywać przynajmniej 2 litry wody dziennie, a kiedy jest ciepło nawet 3 litry. Dobrze nawilżona skóra jest mniej skłonna do podrażnień.

Codzienna męska pielęgnacja może być chwilą odprężenia i relaksu. Wybierz odpowiednie kosmetyki i ciesz się czasem dla siebie.       

Redakcja portalu SlowLifePolska.pl zajmuje się publikacją treści dotyczących szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Na stronie znajdują się artykuły poświęcone różnym tematom, takim jak zdrowie, uroda, dom, ogród oraz lifestyle. Portal porusza również kwestie związane z modą i urodą, podkreślając aspekty związane ze świadomym życiem i slow life. Redakcja publikuje artykuły na różnorodne tematy, od wyboru odpowiednich dodatków do kuchni, przez porady dotyczące pielęgnacji włosów i paznokci, aż po wskazówki dotyczące urządzania domu i ogrodu.