slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

Moda i Uroda

Jak utrzymać opaleniznę? – Te metody nie zawiodą

Z wielkim żalem rozstajemy się zawsze z apetyczną, karmelową skórką, którą udało nam się uzyskać podczas wakacyjnych wojaży. Czujemy się w niej piękniej, smuklej i dużo bardziej atrakcyjnie. Nawet wysuszone kosmyki włosów nie przeszkadzają nam tak bardzo, gdy nasza skóra lśni jeszcze słoneczną opalenizną. Jak utrzymać opaleniznę?

Wysuszona skóra to kiepski pomysł na opalanie

Mimo że o tej metodzie słyszy się już wszędzie, to i tak pozostaje jedną z najbardziej skutecznych. Bardzo dobrze nawilżona skóra, to również dłużej utrzymujący się karmelowy odcień naszej cery. Jak utrzymać opaleniznę w ten sposób? – Jest jeden warunek: skórę trzeba nawilżać cały rok, a już na pewno zdecydowanie intensywnie kilka miesięcy przed planowaną ekspozycją na słońce. Równie ważne jest opalanie z pomocą kremów z filtrem oraz stosowanie po nim specjalnych żelów i kremów, które jeszcze bardziej nawilżą przesuszoną od słońca skórę. To znacznie przedłuży żywotność naszej opalenizny.

Nie od razu Rzym zbudowano

To niestety prawda i nie odnosi się to tylko do starożytnej historii. Z naszą opalenizną również ta metoda będzie miała dokładanie taki sam wydźwięk: szybko się opalisz, to i opalenizna szybko zniknie. Jak utrzymać opaleniznę? Jeśli będziesz robić to stopniowo i powoli – w ten sposób również będzie opalenizna znikać. Wystawiajmy naszą skórę na słońce już w kwietniu i w maju. Powoli i stopniowo. Zamiar uzyskania pięknego, brązowego odcienia skóry podczas tygodniowego urlopu nad morzem może skończyć się tylko w jeden sposób – poparzeniem i schodzącą płatami skórą wraz z całym kolorem. Do tego taka cera starzeje się dużo szybciej i regeneruje długie miesiące.

Jemy i pijemy kolorowo

Duże znacznie ma również nasza dieta. Są warzywa i owoce, które zawierają witaminy i antyoksydanty, które w dużej mierze przyczyniają się do ładnego wyglądu naszej skóry i tym samym przedłużając jej słoneczny kolor. Są to przede wszystkim: marchewka, pomarańcze, papryka, pomidory, brzoskwinie, morele, szpinak, brokuł, sałata oraz specjalne suplementy – jeśli jesteśmy z warzywami na bakier.

Przedłużacze koloru w kosmetykach

Jak utrzymać opaleniznę z pomocą kosmetyków? Z powodzeniem można stosować specjalne olejki, pianki, balsamy, żele a nawet chusteczki, które w swoim działaniu mają przedłużać naszą opaleniznę. Zawierają specjalne składniki jak karoten, witamina A i E, które mają udokumentowany wpływ na stan naszej skóry. Nie zapomnijmy także o chłodnych kąpielach – zbyt gorące są wrogiem opalenizny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.