slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

zdrowa dieta
Porady

Jak rozpocząć przygodę ze zdrową dietą?

Każda zmiana sposobu żywienia jest wyraźnie odczuwana przez twój organizm. Nie powinieneś więc nigdy zbyt drastycznie modyfikować swojego jadłospisu. Nawet jeśli twoje cele są pozytywne, bo zamierzasz odżywiać się zdrowiej, nie jest wcale powiedziane, że zdrowe okaże się dla ciebie natychmiastowe przejście z fast-foodów na jadłospis wegański czy wegetariański. Zdrowa dieta ma sprawiać, że z dnia na dzień zaczniesz czuć się coraz lepiej. A tak na pewno się nie stanie, jeżeli momentalnie postanowisz zrezygnować z jedzenia tych rzeczy, które do tej pory sprawiały ci olbrzymią przyjemność.

Od czego zacząć zdrową dietę?

Nie rób więc niczego w pośpiechu. Nie obiecuj sobie, że w przeciągu kilku dni uda ci się przekonać do jedzenia samej zdrowej żywności. Skoro do tej pory jakość i typ twojej diety pozostawiał sporo do życzenia, nagłe przejście na prawidłowo zbilansowany jadłospis mogłoby okazać się dla twojego organizmu zbyt dużym szokiem, którego nie powinieneś mu fundować. Świadomie przygotuj się na czekające cię zmiany. Nastaw się do nich pozytywnie i ciesz się z tego, że już niedługo zaczniesz prawdziwie dbać o siebie, a zwłaszcza o swoje zdrowie.

Na czym właściwie polega zdrowa dieta?

Zdrowa dieta może więc polegać na stopniowym i powolnym zmienianiu wybranych nawyków żywieniowych. Nie musisz wszystkich zmian wprowadzać zupełnie od razu. Początkowo zrezygnuj chociażby z napojów gazowanych na rzecz wody. Ogranicz słodycze i zastąp je owocami oraz orzechami. Następnie naucz się obrabiać produkty termicznie w zdrowy sposób. Jeżeli te wszystkie zmiany będziesz wprowadzać na spokojnie, szybko przywykniesz do nowego stylu żywienia.

extrasmall.pl