slowlifepolska.pl

Portal o zdrowiu, urodzie, domu i lifestylu

zegary ścienne z wahadłem
Dom i Ogród

Jak dobrać zegary ścienne z wahadłem?

Zegar ścienny jest doskonałą ozdobą każdego salonu i nie tylko. Dodatkowo wprowadza swoisty element spokoju, który uosabia dźwięk pracującego wahadła. Sprawdzamy w jaki sposób dobrać odpowiedniego rodzaju zegar z wahadłem do salonu, by idealnie wkomponował się on w nasze pomieszczenie. Trzeba bowiem wiedzieć, że w handlu znajdują się przeróżne zegary ścienne z wahadłem, które mogą pasować do wystroju konkretnego pomieszczenia, ale też nie muszą. Kluczowy jest odpowiedni dobór koloru oraz designu zegara, tak by pasował on najlepiej do konkretnego zastosowania.

Dobieramy wielkość zegara


Przede wszystkim powinniśmy na początku dokonać wyboru wielkości naszego zegara. Nie powinien być on zbyt duży w sytuacji, gdy nasz salon również nie jest największych rozmiarów. Dlatego też stosowanie mniejszych zegarów ściennych z wahadłem będzie przynosić najlepsze efekty w niewielkich mieszkaniach w blokach. Jeżeli jednak mamy duży salon, to możemy zdecydować się na coś większego. Warto na początku sprawdzić dokładne wymiary zegara, a następnie nanieść je na ścianę naszego pomieszczenia. Dzięki temu będziemy mogli podjąć decyzję czy ten konkretny produkt będzie dobrze sprawdzał się w przypadku naszego salonu. Pamiętajmy też o designie, który może spowodować, że teoretycznie mały zegar będzie wydawał się optycznie większy. Czasami zegary ścienne z wahadłem mogą więc wprowadzić nas w niemałe zamieszanie pod kątem doboru wymiaru. Jednak dobry i doświadczony sprzedawca w sklepie z pewnością doradzi nam wybór konkretnego egzemplarza.

Wkomponowanie w wystrój pokoju


Gdy mamy już dobraną wielkość zegara w taki sposób, by najlepiej pasował on do naszego salonu, pokoju do spania czy innego pomieszczenia, pozostaje nam wybór koloru oraz designu. Tutaj panuje zasada, by zegar nie „gryzł” się z kolorem ściany, ponieważ wtedy nie będzie to przyjemna dla oka kompozycja. Zegary ścienne z wahadłem występują na szczęście w bardzo szerokiej palecie kolorów, na pewno dobierzmy więc coś, co będzie idealnie pasowało do naszego zastosowania. Kolejna sprawa to design. Na rynku znajdziemy zarówno zegary bardzo proste, jak również wyjątkowo rozbudowane wizualnie, przypominające te stosowane w czasach barokowych, a więc posiadające w swoim designie ogromny przepych. Tutaj również trzeba dostosować design zegara to posiadanych mebli oraz ogólne stylu jak chcemy zachować w pomieszczeniu. W ten sposób na pewno zarówno my, jak i nasi goście będą zachwyceni zegarami ściennymi z wahadłem które posiadamy w naszym domu bądź mieszkaniu.