Zespół Napięcia Przedweselnego

Lada dzień rozpocznie się sezon na śluby i wesela, a wraz z nim ogromne emocje i…napięcie. Dlatego, aby przekonać przyszłe Pary Młode, by celebrowały i cieszyły się okresem przygotowań do ślubu oraz nabrały nieco dystansu do siebie i tego ważnego wydarzenia, publikujemy manifest Zespołu Napięcia Przedweselnego. Jest to alternatywny blog adresowany do wszystkich, którzy wyczekują ślubu oraz tych, którzy mają wiele wspomnień z tym dniem związanych i chcą się nimi podzielić.

www.zespolnapiecia.pl

MANIFEST ZESPOŁU NAPIĘCIA PRZEDWESELNEGO

1). Zespół Napięcia Przedweselnego dopada wszystkich, którzy tylko postanowią: – Tak, pobieramy się! To taka ciągła myśl z tyłu głowy, za jakiś czas stanie się na ślubnym kobiercu. To napięcie, które sprawia, że Młodymi jesteście przez cały okres przygotowań.

magda-szymon-427

2). Podczas ślubu i wesela najważniejsi są…Młodzi. Nie dajcie sobie wmówić, że jest inaczej! Rodzice, goście – są na weselu dla Was. Bawcie się więc tak, jak dusza zapragnie 🙂

marta-i-mariusz-plener-36

3). Delektujcie się już samą organizacją wesela. Nie wstydźcie się o tym rozmawiać, bo ciekawych tematów jest wiele i jeszcze więcej, a anegdotek do opowiedzenia – najwięcej. Bo ślub i wesele mają wiele twarzy – nie tylko tą romantyczną.

magda-szymon-564

4). Nie dajcie sobie wmówić, jak być powinno! Nie istnieje coś takiego jak STANDARD weselny. Tak samo jak nie istnieje Idealna Panna Młoda, choćby poradniki się o niej rozpisywały. Bądźcie sobą i organizujcie wszystko w zgodzie z własnymi potrzebami.

marta-i-mariusz-39

5). Trochę dystansu, ironii i przymrużenia oka! Tak podejdźcie do organizowania ślubu i wesela. Inni przeżywają także różnorodne perypetie i wpadki, a świat się nie kończy i żyją dalej.

marta-i-mariusz-157

6). Jeżeli się potkniecie przy pierwszym tańcu, to się z tego śmiejcie. Jeżeli truskawki w torcie będą tak zamrożone, że zęba w nie nie wbijecie – to przymrużcie na to oko, a potem nam opiszcie w tekście 😉 Śmiech rozluźnia, a wesela nie można brać tak zupełnie na poważnie. Choć to bardzo ważna uroczystość!

magda-szymon-403

7). Podejdźcie do organizacji własnego wesela z pełną uwagą i świadomością tego, że robicie to dla siebie. Dobre rady wszystkich wokół mogą być przydatne, ale nie dajcie sobą manipulować. To nie jest wesele rodziców!

8). Niech organizacja ślubu i wesela będzie zabawą i świetną przygodą. Nie musicie być event plannerem, by zorganizować wspaniałe przyjęcie. Wręcz odwrotnie – Wy je zorganizujecie najlepiej jak potraficie, a goście to docenią, bo to będzie Wasze dzieło i Wasze pomysły.

marta-i-mariusz-plener-99

9). Absolutnie nie porównujcie się z innymi. Wiele jest sytuacji i możliwości, dlatego zapomnijcie o wytycznych „doradców”, którzy powiedzą, że goście powinni wyjść z takim, a takim upominkiem, a garnitur w tym sezonie ma być granatowy itd. Niech będzie choćby seledynowy, jeśli macie na to ochotę!

10). Nie odhaczajcie rzeczy do zrobienia, a doświadczajcie każdej z nich. Uważnie, z radością.

11). Nic sobie nie róbcie z komentarzy, że wesele to jedna noc i nie ma co go przeżywać. To Wasze wesele, możecie o nim mówić i myśleć, ile chcecie. Nie wstydzimy się Zespołu Napięcia Przedweselnego, jaki nas dopada od dnia wyznaczenia daty ślubu. Zresztą wesele to stan umysłu, od kiedy tylko podejmiecie decyzję o jego organizacji. Macie święte prawo przeżywać swoje wesele nawet parę lat po jego zakończeniu.

magda-szymon-486

12). Nie bierzcie fotografa, filmowca, zespołu itd. tylko dlatego, że mają wolne terminy. Zobaczcie ich portfolio, spotkajcie się z nimi w miarę możliwości. Ma być chemia i już, bo to jednocześnie Wasi goście i wspomnienia na całe życie.

13). Pamiętajcie, że wyobrażenia i plany, a rzeczywistość – to dwie zupełnie różne bajki. Będzie inaczej, niż chcieliście. Ale chcąc, nie wiedzieliście jeszcze, że może być lepiej 😉 Więc luz!

14). Ślub i wesele wcale nie musi i nie będzie super idealne – a i tak nie straci na uroku. Wyluzujcie i pozwólcie sobie na naturalność. Szczerze wyrażajcie własne zdanie!

15). Unikajcie mądralińskich moralizatorów, którym wydaje się, że wszystko wiedzą. Nie wiedzą.

16). Organizacja wesela to przygoda. Jak to w życiu – bywa zabawnie, bywa smutno, bywa że Pan Młody odwoła wesele, a za miesiąc znów przyjdzie do fotografa mówiąc, że jednak wesele będzie. Wszystko wydaje się na opak, jak w śnie wariata. Życie po prostu 🙂

17). Szczęśliwego, pięknego życia we dwoje 🙂

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *