Z miłości do naturalnego piękna

Każdy z nas chce na długi czas zachować młodość. Sposobów jest wiele, jednak warto zwrócić szczególną uwagę na te mało inwazyjne oparte jedynie na naturalnych substancjach. Od ponad 24 lat Laboratorium Farmaceutyczno- Kosmetyczne FEMI uczy jak dbać o ciało, aby zachować witalność przez długi czas.

Pomysłodawczynią i inicjatorką powstania Laboratorium Farmaceutyczno – Kosmetycznego FEMI jest mgr farmacji Hania Łopuchow.

– Odkąd sięgam pamięcią świat kosmetyków zawsze mnie fascynował. Już od dziecka lubiłam obserwować piękne i zadbane kobiety. Wychowałam się w rodzinie, gdzie przewagę stanowiły właśnie kobiety. I były to kobiety, które lubiły o siebie dbać. Od najmłodszych lat wychowywano mnie w przekonaniu, że piękno nie ma wieku. Zawsze kochałam rośliny, w tym zioła, wierząc w ich uzdrawiającą moc. Stąd też receptury, które tworzę oparte są tylko na wyciągach roślinnych, które są bezcennym darem natury. Inspirację czerpię z wiedzy stosowanej z powodzeniem od pokoleń. Kosmetyki Femi powstają dzięki tajemnej wiedzy o roślinach i tysiącletnich tradycjach wytwarzania z nich wyciągów leczniczych. To co polecam kobietom jest spójne z tym jak żyję na co dzień. Tworzę kosmetyki ekologiczne, ale też od wielu lat promuję taki styl życia.

1

Produkty, które wchodzą w skład oferty kosmetyków marki FEMI są do tego stopnia naturalne, że można je nawet… jeść. Ta całkowita naturalność sprawia, że skóra odwdzięcza się zdrowiem, wspaniałą kondycją i promiennym blaskiem. Kosmetyki FEMI uzdrawiają nie tylko ciało, ale dają też wytchnienie dla umysłu. Pozwalają w pełni cieszyć się życiem. FEMI nie goni mody. Od ponad 21 lat tworzone są kosmetyki z dala od zgiełku reklamy i kosmetycznego biznesu. Ważne jest to aby kochać to co się tworzy.

Od początku istnienia marka realizuje produkcję kosmetyków naturalnych, tworząc jednocześnie autorską niepowtarzalną recepturę. FEMI to pierwsza marka kosmetyczna, która zastosowała  hasło kosmetyki ekologiczne i która zaczęła produkować kosmetyki w pełni naturalne.

2

Co wyróżnia recepturę produktów marki FEMI?

  • Nie mniej niż 93% skadników aktywnych, pozostałe składniki są również naturalne.
  • zamiast wody stosowane są tylko i wyłącznie hydrolaty: różany, lipowy, lawendowy, pomarańczowy, hamamelisowy
  • naturalna witamina E
  • surowce standaryzowane, o określonej wartości terapeutycznej
  • olejki eteryczne
  • tylko i wyłącznie tłoczone na zimno oleje roślinne
  • zero surowców odzwierzęcych, sztucznych barwników, konserwantów, PEG-ów, karbomerów, poliakrylanów i innych tanich „ulepszaczy” z czarnej listy zabroniającej stosowania ich w kosmetykach nazywanych naturalnymi.

3

Główne motto marki FEMI to:

Pozostać w harmonii ze sobą i z naturą to gwarancja prawdziwego piękna. Natura, to także świat roślin wypełniony energią słońca i ziemi, zawiera w sobie tajemnic zdrowia i urody.Surowce wykorzystywane przez FEMI w kosmetyce to właśnie rośliny. Źródłem inspiracji jest wiedza i mądrość ludowa wynikająca ze skrupulatnej obserwacji otoczenia, to etnobotanika – dziedzictwo starych kultur i cywilizacji, to na wiele sposobów sprawdzone receptury i technologie, zwłaszcza w pozyskiwaniu naturalnych i zdrowych dla człowieka surowców.

Więcej o marce FEMI oraz jej produktach można przeczytać na stronie www.femi.pl

Tekst i grafiki: materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *